امروز : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۲:۱۳ ق.ظ
 

صاف
14°C
رطوبت: 31%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 969
  • 1,390
  • 3,395,587
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

« گلبانگ صحرا » دیوان اشعار غلامحسین ذوالفقار خانی منتشر شد


دیوان شعر استاد غلامحسین ذوالفقارخانی متخلص به صحرا با عنوان «گلبانگ صحرا» به بازار کتاب پیوست. این دیوان در  ۸۴۲ صفحه توسط انتشارات نور محبت به چاپ رسیده است. استاد در مقدمه این کتاب می نویسد:

گر چه همه جای ایران سرای من است ولی دلم همیشه برای زادگاهم سنگسر که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی به  مهدی شهر تغییر نام یافت می طپد این شهر زیبای ایران در کمرکش کوه البرز در شمال شهر سمنان واقع شده است که دارای آب و هوای ییلاقی ست در این شهر تا سوم راهنمایی تحصیل کرده و یکسالی هم در کلاس تربیت معلم شرکت کردم بعد از اخذ گواهینامه از این سازمان به شهر کرج آمدم و در همان شهر به شغل شریف آموزگاری مشغول کار شدم  و پس از مدتی نیز توانستم دیپلم بگیرم .

در همین شهر و در یکی از عزای اطراف آن (برغان) با یکی از شاگردانم ازدواج کردم که ثمره آن چهار دختر و یک پسر است که بحمدالله همگی جابه جا شده و دارای زندگی جداگانه ای هستند .

نام من غلامحسین ذوالفقاری خانی فرزند محمد حسین و نام مادری من نیز زهراست.

در سن پنجاه و هفت سالگی شعر در من شروع به جوشیدن کرد . در کرج در انجمن ادبی فرخی یزدی با شعرای صاحب نامی آشنا شدم ، من جمله استاد بزرگوار شعر و ادب ( گلشن کردستانی ) مرا به دوستی و سپس به شاگردی پذیرفت و قوانین شعر را در نزد ایشان آموختم خدایش بیامرزد .

مجموعه کوتاهی از دوبیتی و رباعی ام را به نام نهنگ زخمی عاشق یه چاپ رساندم و بین رفقا تقسیم کردم.

چون اکنون در سن ۷۳ سالگی کهولت سن و بیماری های پی در پی توان مرا گرفته و در خودم این توان نمی دیدم که به چاپ بقیه آثارم بپردازم ، لذا یکی از دوستانم به نام آقای حاجی احمد رضایی نیا کمر همت را بستند و دیگر دوستانم نیز ایشان را یاری کردند .

غلامحسین ذوالفقارخانی ( متخلص به صحرا )

۸ پاسخ به “« گلبانگ صحرا » دیوان اشعار غلامحسین ذوالفقار خانی منتشر شد”

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...