امروز : ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۵, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۷ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 36%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 351
  • 900
  • 3,479,665
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

آشنایی با چشمه آب گرم مهدیشهر


این چشمه در ۱۶ کیلومتری غرب مهدیشهر در دامنه کوههای البرز قرار دارد. چشمه آب گرم مهدیشهر از مناطق مصوب گردشگری است که از نظر شیمیایی نیز آب این منطقه گوگردی است که اثرات درمانی قابل توجهی دارد به دلیل وجود سه چشمه مجزا که هر یک خواص دارویی خاص خود را دارند در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.

5022916_845

این منطقه حدود یک هزار و ‪ ۱۴۵‬متر از سطح دریا ارتفاع دارد، پوشش گیاهی آبگرم بسیار فقیر است و فقط در قسمت شمالی در ارتفاعات پوشیده از انوع گیاهان وحشی است. یک متخصص پوست و مو نیز در رابطه با خواص درمانی آبگرم سمنان گفت: از جمله اثرات درمانی آن تاثیر روی مخاط پوستی و بافتهای بیمار است. دکتر “رامین طاهری” در این باره می گوید: این آبها در اثر خاصیت جذب و حل‌کننده ای که دارند در تغذیه بافتها تغییرات عمیقی به وجود می‌آورند و خاصیت درمانی برای بیماری‌های ناشی از تورم و التهاب مفاصل،غده‌ها،کبد، رحم و حتی سرطان دارند.

5022918_962

همانطور که گفته شد از نظر شیمیایی نیز آب این منطقه گوگردی است که اثرات درمانی قابل توجهی دارد و در کشاورزی منبع خوبی برای کشت حبوبات است. این آبها که خاصیت گوگردی دارند از راه جلدی با استحمام، زیرجلدی با تزریق و حتی با نوشیدن با تجویز پزشک کاربرد درمانی دارند و برای درمان بیماری­های جلدی مانند سودا، کورک، زرده زخم و پسیورازیس و برخی بیماری­های دستگاه تناسلی زنانه سودمندند. آب این چشمه­ ها چون co2 زیادی دارند و این گاز باعث اتصاع عروق محیطی می­گردد، روی غدد لنفاوی اثر داشته و در بهبود بیماری­های مفصلی مؤثرند. آب­ها کلرسدیک به درمان ضایعات دستگاه تنفسی مثل رینیت، فارنژیت و برونشیت مزمن کمک می­ کنند. ارتفاعات دو طرف گراب مورد توجه علاقمندان به ورزش کوهنوردی است. وجود دسته­ هایی از کبک و تیهو در مجاورت رودخانه، بخصوص در اراضی و گونه­ های گیاهی شورپسند، اشکال مختلف زمین­ شناسی و امکان بازدید همزمان و استفاده از آبگرم از جاذبه­ های این منطقه ژئوتوریسمی است

5022917_649

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...