امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۳:۱۵ ب.ظ
 

آفتابی
10°C
رطوبت: 37%
سرعت باد: 1 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 483
  • 1,052
  • 3,478,897
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

آغاز دور جدید عملیات اجرایی بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر


سرویس خبری مهدیشهر نیوز- بعد از ظهر یکشنبه (۲ تیر ۱۳۹۲) با حضور فرماندار، امام جمعه، اعضای شورای دوره سوم و منتخبان دوره چهارم شورای اسلامی شهر و چند تن از مسئولان شهرستان مهدیشهر دور جدید عملیات احداث بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر آغاز شد.

به گزارش مهدیشهر نیوز، حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر طی سخنان کوتاهی، مهمترین تلاش امام زمان(عج) را خدمت رسانی به مردم دانست و افزود : جامعه مهدوی جامعه ای است که همه به یکدیگر کمک کنند و خیرخواه همدیگر باشند.
وی پیمانکار جدید این پروژه را به تلاش بیشتر دعوت کرد و خطاب به وی گفت: بیست و پنج هزار نفر جمعیت مهدیشهر در این بیمارستان شریک هستند. مجاهد فی سبیل ا… در عصر غیبت کسی است که بر اساس خیرخواهی و دلسوزی، به دنبال خدمت به مردم باشد و احساس مسئولیت کند.
امام جمعه مهدیشهر با انتقاد از ضعف نظارت بر ساخت و ساز برخی از مراکز درمانی استان ، خواستار توجه بیشتر به اصول مهندسی اسلامی شد و افزود : مهندسی ما باید تغییر کند، باید در بحث اجرا و نظارت تحول ایجاد شود.
حجت الاسلام بارانی از زحمات قنبری فرماندار و دکتر حسینی رییس بیمارستان ۱۵ خرداد مهدیشهر به جهت پیگیری های موثرشان در ادامه عملیات اجرایی این بیمارستان تشکر و اظهار امیدواری کرد سایر قفل های مهدیشهر با تدابیر ” دولت تدبیر و امید ” گشوده شود.

Bimarestan-m2174

پس از حجت الاسلام بارانی، محمد رضا قنبری فرماندار مهدیشهر در پشت تریبون جای گرفت و سخنان خود را با سپاسگزاری از مردم مهدیشهر در خلق حماسه سیاسی آغاز کرد و حضور ۸۷ درصدی مردم مهدیشهر در انتخابات اخیر را نشانه هوشیاری آنان دانست . قنبری با اشاره به جایگاه اول پیمانکاران مهدیشهری در پروژه های راه و ساختمان کل کشورگفت : این امر ناشی از ریسک پذیری پیمانکاران مهدیشهری است و باید از این پتانسیل برای آبادانی مهدیشهر استفاده شود.

عملیات اجرایی بیمارستان بقیه الله مهدیشهر
فرماندار مهدیشهر با اشاره به خلع ید از پیمانکار پیشین بیمارستان و تشکر از روحیه ایثارگرانه مهندس منوری پیمانکار جدید این پروژه، اظهار امیدواری کرد بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
قنبری در بخش دیگری از سخنان خود جمعیت شهرستان مهدیشهر را بالغ بر پنجاه هزار نفر دانست و گفت: دانشجویان و اتباع خارجی جزو آمار ما نیستند، اما از امکانات شهرستان استفاده می کنند. (۱) وی به پایان رساندن پروژه های سال ۱۳۹۱ مهدیشهر را از اولویت های سال ۹۲ خواند و بر عزم جدی خود تاکید کرد.

مهندس منوری پیمانکار پروژه نیز در سخنان کوتاهی به بیان جزئیات پروژه بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر پرداخت. او با تشریح مراحل ساخت این بیمارستان گفت : فاز نخست این پروژه شامل اجرای اسکلت است که با اعتباری معادل ۱۸میلیارد ریال در مدت ۶ ماه به اتمام خواهد رسید. مهندس منوری اجرای فاز دوم را منوط به تامین اعتبار دانست و افزود: اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم این پروژه یکصد میلیارد ریال است.”

بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر ۸۵۲۳ متر مربع زیربنا دارد که در سه طبقه، در ناحیه دربند مهدیشهر در دست احداث است.

گفتنی است امام جمعه مهدیشهر نام “بقیه الله” را برای این بیمارستان پیشنهاد کرد که مورد استقبال مسئولان حاضر قرار گرفت.

.....

(۱) – جالب است بدانید مرکز آمار استانداری سمنان اوایل خرداد امسال ( یعنی ۱۹ ماه پس از اجرای سرشماری) آمار جمعیتی مهدیشهر را ۱۹۸۵۴ نفر اعلام کرد! بر این اساس جمعیت مهدیشهر نسبت به سال ۱۳۸۵ سه و نیم درصد کاهش نشان می دهد! البته کاهش جمعیت چیز عجیب و دور از ذهنی نیست، اما وقتی شواهد و قرائن موجود مهدیشهر (نظیر ترافیک چند برابری، افزایش شدید مصرف آب، افزایش چشمگیر مشترکان برق خانگی، ساخت و ساز بی سابقه مسکن ، آمار مراکز بهداشتی و… ) بر ازدیاد چشمگیر جمعیت مهدیشهر تاکید دارد، آنگاه باید نتایج آماری مرکز آمار استانداری را مورد تردید جدی قرار داد. نکته غم انگیز ماجرا این است که بودجه ، امکانات و حتی تعداد نفرات شورای شهر هم بر مبنای میزان جمعیت یک شهر تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...