امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۲۲ ق.ظ
 

بیشتر ابری
3°C
رطوبت: 49%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 55
  • 1,095
  • 3,481,788
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

از هنرمند بین المللی در زادگاهش مهدی شهر تجلیل خواهد شد


چهرم و پنجم مهر ماه از هنرمند بین المللی هنر محیطی، استاد احمد نادعلیان در مهدی شهر تجلیل خواهد شد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر گفت: مهدی شهر زادگاه چند هنرمند بین المللی است که تجلیل از خدمات هنری آنان در برنامه های  این اداره قرار دارد.

محمد علی یوسفیان افزود: یکی از هنرمندان به نام و صاحب سبک این منطقه که در جای جای دنیا به خلق اثر پرداخته است استاد احمد نادعلیان است که روز۵ مهرماه از سال ها فعالیت هنری ایشان تجلیل می شود.

وی به منحصر به فرد بودن نوع نگاه نادعلیان به طبیعت و انسان اشاره کرد و گفت: استفاده از مفاهیم و طرح های اسطوره ای  برای توجه دادن بشر امروز به راز و رمزهای طبیعت و دعوت به نگاه مهربانانه با طبیعت در آثار استاد موج می زند.

یوسفیان ادامه داد: انسان مطلوب در طول زندگی با چهار نوع رابطه زندگی می کند؛ رابطه با خدا، رابطه با خود، رابطه با دیگران و رابطه با طبیعت. حیات معقول انسانی بین این چهار نوع ارتباط، تناسب معناداری را برقرار می کند و هر یک را درآمیخته با سه ارتباط دیگر هویت می بخشد؛ هنر محیطی نادعیان سعی دارد چنین تناسب و ترابطی را احیا کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر تصریح کرد: فلسفه آثار نادعلیان، توجه به طبیعت و تاکید بر ذی شعور بودن آن است و اینکه باید با طبیعت مهربانانه تعامل کرد نه اینکه فقط برای دستیابی به منافع از آن بهره کشی نمود.

وی گسترش هنر محیطی را ارزشمند دانست و گفت: گسترش این هنر در افزایش سطح سواد هنری جامعه و تلطیف ذهن و جان مردم بسیار موثر است.

یوسفیان اظهار داشت: برای آموزش هنرمندان استان، همزمان با برگزاری این برنامه  نیز برنامه ریزی شده  است و مقرر گردیده تا کارگاه عملی هنر محیطی در منطقه رابند مهدی شهر و کارگاه تئوری در فرهنگسرای نیستان برگزار شود.

گفتنی است که نادعلیان یکی از چهره های شناخته شده هنر محیطی در عرصه بین المللی است.  در حال حاضر اغلب در طبیعت زندگی میکند،  به گوشه و کنار جهان سفر میکند و در یک عرصه بین المللی هنر محیطی اجرا میکند.

آثار او در بیش از ۴۰ کشور دنیا پراکنده هستند.. وی در غرب تا غربی ترین نقطه امریکا در شرق تا جزایر جنوبی ژاپن و  در شمال تا جزایر شمالی فنلاند در قطب و در غرب تا غربی ترین نقطه امریکا پراکنده هستند.

برچسب‌ها, , , ,

یک پاسخ به “از هنرمند بین المللی در زادگاهش مهدی شهر تجلیل خواهد شد”

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...


۱۶ برداشت از آیین های عزاداری در مهدی شهر

تاریخ : ۲۷ آبان ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 3,143

کتابخانه عمومی مهدیشهر در شان مردم این شهر نیست

تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 1,872

یوسفیان از اداره فرهنگ و ارشاد مهدیشهر می رود

تاریخ : ۴ مهر ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 2,903

جشنواره داستانهای رضوی عصر یکشنبه در فرهنگسرای نیستان مهدیشهر آغاز به کار می کند

تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 1,371

کتاب،کتاب،کتاب

تاریخ : ۳ مرداد ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 1,297

دومین جشنواره فرهنگی هنری سنگسری ها در ییلاق گل زرد

تاریخ : ۲۷ تیر ۱۳۹۰
تعداد بازدید : 7,721