امروز : ۲ بهمن ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
بهمن ۲, ۱۳۹۶, ۱:۲۹ ب.ظ
 

آفتابی
12°C
رطوبت: 28%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 1,005
  • 1,582
  • 3,544,671
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

اکنون زمان تغییر در تقسیمات کشوری نیست


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر به مصلحت نبودن تحریک عصبیت ها و دامن زدن به اختلافات داخلی گفت: در آستانه انتخابات، طرح موضوعات مرتبط با تقسیمات کشوری که معمولا حساسیت برانگیز است، به صلاح کشور نیست.

محمد علی یوسفیان افزود: تغییر در تقسیمات کشوری به لحاظ تحریک حساسیت ها و عصبیت ها با کمتر موضوعی قابل مقایسه است، بنابراین قدم گذاشتن در این مسیر باید دقیق و حساب شده و کاملا آگاهانه باشد.

وی عیب بزرگ اقدام غیرکارشناسانه در تقسیمات کشوری را ایجاد نزاع و بدبینی و کینه های عمیق دانست و اضافه کرد: تجربه نشان داده که ایجاد شکاف اجتماعی و رودررو قرار گرفتن مردم، نتیجه اینگونه اقدامات است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی شهر در این راستا به سفارش رهبری به تدوین پیوست فرهنگی برای طرح های مختلف اجرایی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: عمده ی درخواست ها در تقسیمات کشوری بیش از آنکه ماهیت اقتصادی داشته باشد، ماهیت فرهنگی و اجتماعی دارد، بنابراین توجه به ابعاد فرهنگی و اجتماعی در هر گونه تغییر در این حوزه، اهمیت بالایی دارد که معمولا بدان توجه نمی شود.

وی افزود: بی توجهی به تبعات فرهنگی و اجتماعی تغییر در تقسیمات کشوری، ضربه های جبران ناپذیری به فرهنگ عمومی و وحدت و همدلی مردم یک منطقه وارد خواهد ساخت که در دراز مدت حتی اثرات مثبت ارتقاء مناطق را بی اثر می سازد چراکه مردم دو شهر را در رقابتی ناسالم قرار می دهد.

یوسفیان تصریح کرد: اینکه چرا روستائیان خواستار تبدیل روستا به شهر هستند و مردم شهر درخواست بخش و مردم بخش خواستار شهرستان می باشند و حتی برخی شهرستان ها به دنبال فرمانداری ویژه یا استانی مجزا هستند، موضوع مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد چراکه ضرورت دارد راه های توقف یا کنترل آن را یافت.

وی یکی از دلایل این نارضایتی را مساله عدالت دانست و اظهار داشت: بی عدالتی و در بسیاری موارد احساس بی عدالتی عامل این نارضایتی و درخواست های مداوم برای ارتقاء است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر تاکید کرد: عامل دیگر این نوع تقاضاها سیطره بروکراسی و دیوانسالاری است که رقابت ها را از عرصه های مولد و نگاه های ارزش گرایانه به سمت نگاه های دیوانسالارانه تغییر می دهد و به همین سبب رشد نظام اداری به منزله پیشرفت تلقی می گردد.

وی ولع ارتقاء را پایان ناپذیر دانست و افزود: اگر به حدود قانونی تقسیمات کشوری توجه نشود، مردم هیچ منطقه ای احساس رضایت از وضعیت خویش نخواهند داشت و کشور دائما با درخواست برای تغییر مواجه خواهد بود.

یوسفیان تصریح کرد: در صورت رعایت نشدن چارچوب های قانونی ، هم درخواست ارتقاء یک شهر و هم درخواست عدم تجزیه یک شهرستان منطقی و قابل قبول است که این تناقض به آسانی حل شدنی نیست.

وی با اشاره به سخنان وزیر اطلاعات در خصوص استراتژی دشمن برای بی ثبات سازی اجتماعی و فرهنگی و لزوم پرهیز از طرح موضوعات تقسیمات کشوری در آستانه انتخابات هشدار داد: مسوولان در درجه اول و عموم مردم در درجه بعد باید چنان با بصیرت عمل کنند که تکمیل کننده پازل اختلاف افکن دشمن نباشند.

۵ پاسخ به “اکنون زمان تغییر در تقسیمات کشوری نیست”

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...