امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۳۱ ق.ظ
 

صاف
3°C
رطوبت: 48%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور عشایری کشور:

ایل سنگسری، ایلی شاخص در بین ۱۰۴ ایل کشور


رئیس سازمان امور عشایری کشور، ایل سنگسری را یکی از ایل های شاخص در بین ۱۰۴ ایل کشور دانست و گفت: بهداشت و سلامت شاخصه لبنیات تولیدی عشایر سنگسری است که در هیچ کجا این چنین سلیقه ای را نمی توان یافت.

کرمعلی قندالی درآیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استاندار سمنان و جمعی از مسئولین کشوری و استانی درعمارت خیل خان مهدیشهر برگزار شد، اظهار کرد: ساختار اداری عشایری استان سمنان ارتقا یافت.

توسعه گردشگری عشایر تصویب شد

وی از تصویب توسعه گردشگری عشایر در کارگروه شورای عالی عشایر به همت رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد.

ایل سنگسری منحصر به فردترین ایل استان است

رئیس سازمان امور عشایری کشور با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال با عشایر ایل سنگسری آشنایی دارم، اظهار کرد: ۱۰۴ ایل در کشور داریم که یکی از ایل های شاخص ایل سنگسری است و تنها ایلی است که با دوام و قوام و منحصر به فرد در استان سمنان وجود دارد.

قندالی با اشاره به اینکه دهها کتاب از اقتصاد ایل سنگسری می توان نوشت، تصریح کرد: تمام مراحل تولید هر محصول لبنی از ابتدا تا انتها هر کدام یک کتاب است.

وی بهداشت و سلامت لبنیات تولیدی عشایر سنگسری را منحصر به فرد اعلام و بیان کرد: سلیقه، بهداشت و سلامت شاخصه تهیه لبنیات این ایل است و در هیچ کجا لبنیاتی به این پاکی و بهداشت تمام عیار نداریم.

رئیس سازمان امور عشایری کشوربرند لبنیات عشایر سنگسری را بالا دانست که هیچ محصولی دست فروشنده آن نمی ماند.

عشایر سنگسری تامین کننده امنیت مناطق

قندالی به تاثیر ایل سنگسری در تامین امنیت منطقه اشاره کرد و گفت: عشایر سنگسری که در دشت خوارتوران و دیگر مناطق حضور دارند امنیت آن نسبت به دیگر مناطق بیشتر است.

وی ابراز امیدواری کرد با ثبت ملی جشنواره ایل سنگسری به عنوان مقوله فرهنگی تمام عیار قدم های بیشماری را در روند تعالی مردم این ایل برداریم.

رئیس سازمان امور عشایری کشورپیشنهاد کرد روند کوچ عشایر نیز ثبت ملی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...