امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۲۱ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,420
 • 970
 • 3,361,922
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

استاندار سمنان: باید برای حفظ سنت ها و فرهنگ عشایری برنامه ریزی کرد


دکتر رهی استاندار سمنان روز شنبه از منطقه ییلاقی عشایر ایل سنگسر بازدید کرد. وی به همراه معاونین استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی و روسای ادارات شهرستان مهدیشهر در فضای صمیمی عشایر منطقه و در طبیعت ییلاق جوچال واقع در شمال شهرستان مهدیشهر، جهت بررسی مسائل و مشکلات و دغدغه های عشایر منطقه و استان و همچنین رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم عشایرنشین در شهرستان مهدیشهر، دو نشست مجموعا بمدت پنج ساعت برگزار کرد.
در این نشست صمیمی مسائلی همچون بحث تشکیل تعاونی جهت مدیریت بهره برداری از گوشت تولیدی عشایر، ثبت راه های عشایری، مساعدت در زمان بهره برداری از مراتع و تعیین میان بندهای دام عشایری، مساله مربوط به عدم توجه به زمان بهره برداری از مراتع توسط عشایر، مسائل مربوط به شهرداری مهدیشهر، اختصاص زمین برای احداث پارک مهدیشهر، موزه مهدیشهر، آب شرب مهدیشهر و امکان بهره مندی از آب چشمه روزیه، چمن زمین هاکی مهدیشهر و …. مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست عشایر منطقه، مسائل و مشکلات و پیشنهاداتشان را با استاندار سمنان مطرح کردند و در حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان و روئسای ادارات شهرستان، کار کارشناسی انجام شد و در اکثر موارد تصمیم مقتضی اتخاذ و اعلام شد و مقرر گردید پس از بررسی نهایی مابقی درخواست ها، در کارگروه مربوطه بحث و تبادل نظر نهایی انجام شده و تصمیات اتخاذ شده مصوب گردد.
دکتر رهی استاندار سمنان در بازدید از عشایر ایل سنگسر شهرستان مهدیشهر، عشایر را سرمایه بسیار ارزشمندی دانست و افزود: باید برای حفظ سنت ها و فرهنگ عشایری برنامه ریزی کرد و لازم است مسئولین مربوطه در رفع مشکلات عشایر بصورت جدی تلاش کنند.
در این جلسه، جانفشان معاون امور عمرانی استانداری و حسینی زاده معاون برنامه ریزی استانداری و مدیران کل دستگاه های اجرایی و روئسای ادارات شهرستان از جمله: امور عشایری، منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست، مسکن و شهرسازی، فناوری اطلاعات استان، شرکت مخابرات، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد کشاورزی مهدیشهر، میراث فرهنگی مهدیشهر، آب و فاضلاب مهدیشهر، معاون آب منطقه ای، معاون فرماندار مهدیشهر، شهردار مهدیشهر و برخی اعضای شورای شهر مهدیشهر حضور داشتند.

jochal2 jochal3 jochal4

۷ پاسخ به “استاندار سمنان: باید برای حفظ سنت ها و فرهنگ عشایری برنامه ریزی کرد”
 • دشتبانی:

  با همه کاستی ها کاری ارزشمند انجام شده است. زحمت میزبانان جای تقدیر دارد.

 • سنگسری:

  دوستان عزیز من میخواهم بگویم از این خواب اصحاب کهفی بیدار شویم. مگر میشود بدون برنامه ریزی و هدف گذاری به جلو رفت. ما که نباید خودمان رو گول بزنیم و سرمان را در برف فرو کنیم . با این همه دست همه این عزیزان درد نکند. به امید روزی که سنگسر به موقعیتی از نظر شهرسازی، فرهنگی، اجتماعی برسد که همه آرزوی زندگی در آن را داشته باشند، نه اینکه برای زندگی و استفاده از امکانات شهری به سمنان بروند و موقع حرف زدن و نگاشتن پسوند سنگسری را به نام خانوادگی خود اضافه کنند. ما سنگسری ها قلبمان برای شهرمان میتپد و همانگونه که در قضیه اخیر که در مورد شهر همجوارمان پیش آمد این را نشان دادیم و حتی من یک نفر حاضرم جانم را هم در راه توسعه و پیشرفت این شهر فدا کنم (البته امثال من نیز زیادند).ولی این دلیل نمیشود که شهرهای همجوار ما حرکت رو به جلو نداشته باشند پس ما باید با برنامه ریزی های تخصصی و کارامد گوی سبقت را از آنان برباییم ،و این را در میدان عمل ثابت کنیم. ما امسال شاید توانستیم جلوی تجزیه شهرستان را بگیریم با این روند حرکتی که در شهر مجاورمان میبینیم آیا باز هم میتوان دو یا چهار یا ده سال دیگر جلوی آنان را بگیریم، ترسم از آن است که روزی حسرت همین رشتی را هم بخوریم. این را هم بگویم نآمید نیستم ولی با روند که مسئولین در پیش گرفته اند بسیار سخت باید همت کرد که پرور نشویم. و در آخر بوسه بر دستان تمام سنگسری های غیرتمند که در راستای پیشرفت و اعتلای شهر و نام سنگسر میکوشند.

 • بیدقی فر:

  با سلام
  استاندار محترم برای حفظ فرهنگ و اصالت این سرمایه بسیار ارزشمند چقدر حاضرند محققان و پژوهشگران رو حمایت کنند ؟

 • علی:

  شما برادر عزیز سنگسری قدری مصف باشید انتقاد کردن خیلی آسان است اما بگذارید کسانی که زحمت کشیدند و این جلسه استانی با برکت را در آن شرایط سخت تشکیل دادند هم دلگرم باشند و در آینده نیز این حرکتها تداوم یابد.شما عزیز سنگسری خوب راه حل بهتری دارید بیایید و ارایه کنید قطعا از شما هم استقبال خواهد شد اما نگذارید دیگران عادت کنند فقط منتظر اید باشند که کاری انجام شود و انتقاد کنند . اگر فرهنگ تشکر و احترام در بین ما حاکم شود نقد ها اثربخش خواهد بود .امیدوارم با این همه انتقاد پیشنهاد های سازنده هم داشته باشید و از شما استفاده شود. از نقد های منصفانه شما هم متشکرم

 • علیرضا:

  از ابتکار عمل اهالی محترم ایالت جوچال که میزبان استاندار و همراهان بودند تشکر میکنیم .ضمنا هیچ جلسه ای خالی از تیجه نیست خصوصا در پایان عمر دولت ها.

 • abbas:

  امیدوارم واقعا سنتها حفظ شوند!!!!!

 • سنگسری:

  به نظر شما مقداری دیر نشده بود. آخه عمر مدیریتی استاندار تا نهایتا” دو ماه دیگر بیشتر نیست بهتر نیست برای استاندار بعدی که قرار است بیاید برنامه ریزی شود و برنامه ها به همراه یک طراحی فنی و اصولی و از قبل پیشبینی شده از لحاظ توجیه اقتصادی آماده شود و در آن اولویت بندی قرار گیرد و با برنامه پیش برویم. آخه چندین سال است چوب همین بی برنامگی ها و عدم کارشناسی مناسب را در این شهر خورده ایم و هر گروهی با روابط خود و سلیقه شخصی خود امتیازاتی هر چند کوچک را از دولت و مسئولین استانی گرفته که اگر در ان هدفمند و با برنامه جلو میرفتیم میتوانستیم گامهای خوبی را در روند توسعه شهر و تعین زیرساختهای مناسب برداریم. برای مثال ما حتی در جانمایی بسیاری از اماکن دولتی که باید بیشترین بازدهی را برای مردم داشته باشد مشکل داریم و در این رابطه برنامه ریزی نکرده ایم، بیمارستان را مبرند دربند که با مرکز شهر حداقل ۳ کیلومتر فاصله داره و دانشگاه دولتی را میبرند در کنا شهرک صنعتی و کارخانه گچ که امکان تردد و استفاده از امکانات سمنان برای دانشجویان راحت تر باشه نسبت به مهدیشهر. شهرداری و فرهنگ سرا را برده اند در شهرک شهدا که با توجه به قرار گیری در کنار کارخانه های شهرک صنعتی و منطقه گاوداران هیچ راهی برای توسعه شهر در آن منطقه وجود ندارد، ما که هنوز ندیده ایم مردم بتوانند از فرهنگ سرای نیستان به صورت ایده ال استفاده کنند. خلاصه اینکه چشمها و گوشهای خود را باز کنید تا ازاین پس چنین کلاهایی سرمان نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...