امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۳۱ ق.ظ
 

صاف
3°C
رطوبت: 48%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

بررسی راهکارهای دستیابی به وحدت و همدلی در شهرستان مهدی شهر


امام جمعه مهدی شهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر  ضمن درخواست بررسی راهکارهای افزایش وحدت و همدلی مردم  شهرستان توسط موثرین دو شهر مهدی شهر و شهمیرزاد،گفت: فضای احساسی باید به سمت پذیرش قانون، تحمل حرف مخالف و تمکین به راهکارهای قانونی پیش برود.

محمد بارانی تاکید کرد: نباید به افراد جاهل و بی تقوا فرصت میدان داری داد.

وی ایجاد زمینه گفت و گو و بحث و تبادل نظر را ضروری دانست و اظهار داشت: مهدی شهری ها و شهمیرزادی ها دلایلی برای خواسته های خود دارند که باید در نشست های آزاد اندیشی و ایجاد گفت و گو بین مردم این دو شهر، مطالب مطرح و نقد بشود.

بارانی با تاکید بر اینکه قانون محور فعالیت های اینچنینی باشد ادامه داد: در این صورت نباید این مباحث، موجب اقدامات نادرست و حرمت ستیز بشود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی شهر افزود: نقش نخبگان و روحانیت در ایجاد فضای همدلی بسیار مهم است،خوشبختانه بین این اقشار در سطح مهدی شهر و شهمیرزاد هیچ نزاع و کدورتی وجود ندارد.

محمد بارانی گفت: مسایل را باید در حوزه کارشناسی پیگیری کرد.

امام جمعه مهدی شهر وحدت از نگاه قران کریم را یکی از اصول مسلم جامعه دینی عنوان نمود و افزود: در قران، وحدت به عنوان یک نعمت معرفی شده و در مقابل اختلاف نیز به عنوان یک نقمت که موجب درگیری ذهنی می شود طرح گردیده است.

وی در تشریح عوامل ایجاد وحدت، تقویت ایمان و تقوا را دو عامل مهم دانست واضافه کرد:ارتباط با اهل بیت (ع) و خصوصاً امام زمان (عج) موجب شود تا افراد، اهل اختلاف و نزاع نباشند.

خواسته ها باید براساس قانون باشد

فرماندار مهدی شهر نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: خواسته ها در همه موضوعات خصوصاً موضوع تقسیمات کشوری، باید براساس قانون باشد.

محمد رضا قنبری افزود: باید کارشناسان متعدد در حوزه تقسیمات کشوری، اجتماعی، امنیتی و … موضوع را بررسی کرده و مر قانون اجرا شود.

وی به وقوع برخی اقدامات نادرست در مسایل اخیر شهرستان اشاره کرد و تاکید کرد: برخی از انچه اتفاق افتاد در شان مردم شهرستان نبود .

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: از هر دوشهر برخی اقدامات خلاف معیارهای دینی و انقلابی سر زد که لازم بود حرکت های بهتری صورت می گرفت.

وی افزود: نباید اجازه داد تا برخی افراد نا صالح مدیریت ماجرا را بر عهده بگیرند.

قنبری اظهار داشت : اساس کار دولت عدالت است و بودجه براساس شایستگی های منطقه تقسیم می شود.

با قرار گرفتن موضوع اخیر شهرستان در ریل قانونی، اضطراب ها و نگرانی ها رفع می شود

رییس اداره فرهنگ  وارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر درتشریح مباحث طرح شد در جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی شهر گفت: تقریباً همه اعضا به محوریت قانون و تمکین به رای و نظر قانون که براساس تلاش های مستند کارشناسی انجام می شود تاکید داشتند.

محمد علی یوسفیان گفت: اعضا، قانون مداری را موجب امنیت، آسایش ذهنی و روانی دانسته  و آن را مانع بروز حوادث نادرست عنوان نمودند.

وی ادامه داد: برهمین اساس،مهم ترین راهکار شورای فرهنگ عمومی برای رفع کدورت ها و بالاتر از آن ایجاد وفاق بین مردم دوشهر مهدی شهر و شهمیرزاد، توجه والتزام مردم ومسئولان به قانون می باشد.

یوسفیان با اشاره به بازخوانی یکی از اعضا از بیانات مقام معظم رهبری در زمینه رعایت قانون گفت: قطعا تاکید رهبری معظم برای حاکم شدن قانون فصل الخطاب است، ایشان آن چیزی که از بی قانونی برسر همه خواهد آمد را  بسیار تلخ تر از آنچه که اجرای قانون ممکن است در کام بعضی تلخی به وجود بیاورد میدانند که سخن حکیمانه و ارزشمندی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان به مصوبات این جلسه نیز اشاره کرد و گفت : تشکیل کارگروهی از موثرین و دلسوزان برای یافتن راهکارهای مناسب برای وحدت  و همدلی، همچنین ایجاد فضای همدلی با استفاده از تریبون های نماز جمعه و جماعات از جمله این مصوبات بود.

محمد علی یوسفیان ادامه داد: برخود قانونی با افرادی که به توهین و تمسخر مردم دو شهر می پردازند نیز از جمله مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...