امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۴۰ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 17%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 7
  • 1,056
  • 3,367,548
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

برگزاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر در سال ۹۰


به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان در نخستین نشست اعضای شورای سیاستگذاری همایش «پیشرفت پایدار مهدیشهر» که در دفتر کار فرماندار این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تشکیل این نشست، برگزاری همایشی است تا ظرفیت‌ها، امکانات و قابلیت‌ها و موانع پیش روی توسعه مهدیشهر در آن بیشتر بررسی شود.
وی تصریح کرد: راهکارهای مناسب برای پیشرفت و توسعه مهدیشهر باید در این همایش مطرح شود و موانع پیشرفت و توسعه آن مورد شناسایی قرار گیرد. نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این همایش دارای سه هدف اصلی است که اگر به خوبی به آن پرداخته شود، می‌توان امیدوار بود که به پیشرفت پایداری در مهدیشهر دست یابیم.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دبیرخانه دائمی همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر باید شکل گیرد و برگزاری این همایش منحصر به همین برنامه خاص نشود.
کواکبیان گفت: باید از قبل بتوان اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت این همایش را ترسیم کرد و در این بخش‌ها طوری اقدام شود که سرمایه‌گذاری و تحرک بیشتر و همه‌جانبه‌ای را در مهدیشهر شاهد باشیم.
کواکبیان اضافه کرد: دبیرخانه این همایش باید شکل گیرد که اگر در مراکز دانشگاهی باشد، بهتر است و در صورتی که مرکز دانشگاهی فعالی در این زمینه وجود ندارد، فرمانداری مهدیشهر می‌تواند مرکز دبیرخانه همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر باشد که در پایان نیز این پیشنهاد نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
وی درباره زمان برگزاری این همایش نیز گفت: زودتر از ماه شعبان بعید است که بتوانیم همایش خوبی داشته باشیم و با توجه به نام شهرستان که مزین به نام مبارک حضرت ولی‌عصر (عج) بوده، بهتر است این همایش در ماه شعبان برگزار شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مکانی که برای برگزاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر در نظر گرفته می‌شود، باید حداقل بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر ظرفیت داشته باشد.
کواکبیان گفت: فراخوان دریافت مقالات این همایش باید به سرعت تنظیم و اعلام شود و تجربه‌ای که در برگزاری همایش ملی توسعه سمنان داشتیم، در مهدیشهر نیز بسیار به کمک می‌آید.
وی تصریح کرد: برخی محورهای همایش ملی توسعه سمنان و همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر می‌تواند مشترک باشد و در این همایش، ظرفیت‌ها و امکانات، موانع و راهکارها سه بخش اصلی است که به آن پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه نشست‌های شورای سیاستگذاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر باید حداقل چهار بار دیگر تا زمان برگزاری این همایش تشکیل شود، اظهار داشت: دبیرخانه این همایش باید تا نیمه فروردین ماه سال ۱۳۹۰ فراخوان همایش را ارائه کند و تا اواخر خرداد ماه سال آینده برای ارائه مقالات فرصت داده شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقالات ارائه شده باید در کمیته علمی این همایش مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و کارگروه‌هایی باید در دبیرخانه همایش فعال شوند.
کواکبیان با اشاره به هزینه‌های برگزاری این همایش افزود: این هزینه‌ها باید هم توسط دولت و هم به وسیله بخش مردمی و خصوصی تامین شود.
وی افزود: تلاش می‌کنیم تا ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار برای برگزاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر از استانداری سمنان جذب شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر همیاری همه نهادها در برگزاری این همایش، حداکثر اعتبار مورد نیاز برای برگزاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر را ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
کواکبیان گفت: کارت‌های دعوت همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر باید با دو سه امضا به صورت مشترک ارسال شود و مهمانان به گونه‌ای دعوت شوند که بیشتر مباحث علمی مطرح شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان مقالات همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر را به دو گونه دریافت کرد، گفت: بخشی از مقالات از طریق فراخوان به دبیرخانه همایش می‌رسد و بخشی را نیز باید به افراد صاحب‌نظر سفارش تولید داد.
کواکبیان افزود: در برگزاری همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر باید جناح‌بندی سیاسی کنار گذاشته شود و هر کسی که می‌تواند کاری انجام دهد، وارد میدان شود.

گفتنی است در این نشست محمدعلی یوسفیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر به عنوان دبیر این همایش معرفی شد. در ادامه علی خداداد به عنوان مسئول کمیته اجرایی، علی رشیدی‌پور به عنوان مسئول کمیته علمی و عباس مصباحیان به عنوان مسئول کمیته هماهنگی و تبلیغات همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر معرفی شدند.
همچنین مقرر شد تا فرمانداری شهرستان مهدیشهر به عنوان دبیرخانه اصلی همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به عنوان دبیرخانه فرعی فعالیت خود را آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...