امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۲۰ ب.ظ
 

اغلب آفتابی
30°C
رطوبت: 10%
سرعت باد: 3 m/s غربجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 351
 • 1,275
 • 3,366,836
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

برگزاری پنجمین کنگره استانی شعر دفاع مقدس در مهدی شهر و معرفی منتخبان


پنجمین کنگره استانی شعر دفاع مقدس با حضور شاعران استان سمنان در مهدیشهر برگزار و در آیین اختتامیه این کنگره برترین ها نیز معرفی شدند. دبیر پنجمین کنگره استانی شعر دفاع مقدس در حاشیه این جشنواره در این زمینه گفت: این کنگره با معرفی و تجلیل از برگزیدگان در چهار بخش اعلام شده به کار خود پایان خواهد داد. محمدعلی یوسفیان افزود: با اعلام فراخوان در بخش های دفاع مقدس، اشعار عاشورایی، مقاومت ملل، کودک و نوجوان، ۶۹ نفر در کنگره شرکت کرده و ۱۲۸ اثر را به دبیرخانه کنگره ارسال کردند.
در بخش دفاع مقدس، محمد رضا مختارنژاد و شکیبا غفاریان از شاهرود به مقام دوم و سوم دست یافتند و طاهره ناصحی از دامغان، علیرضا خجو از گرمسار، منصوره عرب سرهنگی از گرمسار و زینب دولتخواهی از دامغان مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفتند . هیات داوران در این بخش هیچ یک از آثار را حائز رتبه اول ندانست.
در بخش بهره گیری شعر دفاع مقدس از مضامین عاشورایی، نگین مقیمی از شاهرود حائز رتبه دوم و سمیه صالحی و علی دولتیان از سمنان مورد تقدیر قرار گرفتند. در این بخش نیز هیات داوران هیچ یک از آثار را حائز دریافت رتبه اول و سوم ندانست.
در بخش شعر مقاومت فلسطین و لبنان با تاکید بر موضوع بیداری اسلامی، نسرین قربانی از شاهرود و فضل الله قاسمی از گرمسار رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند و رویا بینش از مهدیشهر و الهه خلیلی از گرمسار مورد تقدیر قرار گرفتند . هیات داوران در این بخش نیز هیچ یک از آثار را حائز دریافت رتبه اول ندانست.
در بخش شعر کودک و نوجوان حسین شهریاری از مهدیشهر و رسول مختاریان از سمنان رتبه دوم و سوم و عاطفه صباغیان از مهدیشهر، احسان سلیمی نیا از سمنان و آذر کریم خانی از گرمسار مورد تقدیر قرار گرفتند. در بخش شعر کودک و نوجوان نیز هیات داوران هیچ یک از آثار را حائز دریافت رتبه اول ندانست.
حسن یعقوبی، ناصر حامدی و سارا حیدری هیات داوران و نیره کاشی دبیر علمی پنجمین کنگره شعر دفاع مقدس استان سمنان بود. در این کنگره همچنین از محمد حسین جعفریان نویسنده، شاعر و فیلمساز مطرح کشور (که اصالتا اهل روستای تویه دروار دامغان است) تجلیل و تقدیر به عمل آمد . پنجمین کنگره شعر دفاع مقدس استان سمنان با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان، حوزه هنری استان سمنان ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر برگزار شد.

۲ پاسخ به “برگزاری پنجمین کنگره استانی شعر دفاع مقدس در مهدی شهر و معرفی منتخبان”
 • بادرود و سپاس از بر گزار کنندگان کنگره.. بهتر بود هیئت داوران از هر شهرستان یک نماینده داشت و از اساتید و پیشکسوتان شعر استان برای داوری آثار ارسالی استفاده می شد
  با سپاس فراوان شایان نجاتی

 • بادرود و سپاس از بر گزار کنندگان کنگره.. بهتر بود هیئت داوران از هر شهرستان یک نماینده داشت و از اساتید و پیشکسوتان شعر استان برای داوری آثار ارسالی استفاده می شد
  با سپاس قراوان شایان نجاتی

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...