امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۲۴ ق.ظ
 

صاف
16°C
رطوبت: 33%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 0
  • 1,074
  • 3,395,692
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و ورزشی در هفته دولت


به گزارش فارس، عیسی فاضلی عصر امروز در جمع اعضای شورای مرکزی بنیادهای توسعه سمنان، مهدیشهر(سنگسر) و شهمیرزاد در مجتمع گل نرگس شهمیرزاد، ضمن ارائه گزارشی از برخی اقدامات انجام شده در زمینه عمرانی، سرانه ورزشی، استقرار دستگاه‌ها و … اظهار داشت: امروز ما با افتخار مدعی هستیم که به کمک مدیران عالی ‌رتبه استان، شرایط مطلوب‌تری را در این مقطع زمانی برای شهرستان مهدیشهر فراهم کرده‌ایم اما هنوز هم جای پیگیری و تلاش بیشتر برای خدمت‌رسانی به مردم این منطقه وجود دارد. وی به افتتاح چند طرح عمرانی و ورزشی در هفته دولت اشاره کرد و افزود: برای دور سوم سفر هیئت دولت به استان، طرح‌های عمرانی بیشتری برای رشد و آبادانی مهدیشهر و شهمیرزاد در دستور کار قرار دارد.

یکی از اعضای کمیته بهداشت و درمان بنیاد توسعه سمنان نیز بنیاد توسعه را بازوی فکری مسئولان دانست و آن را پل ارتباطی شوراها و مسئولان نظام برشمرد.علی رشیدی‌پور افزود: با توجه به ارائه برنامه پنج ساله پنجم، اکنون فرصت مناسبی است که بنیادها برای تدوین توسعه شهرستان‌ها برنامه بدهند چراکه اعتبارات عمرانی محدود و شهرستانی چون مهدیشهر که تازه تاسیس است، برای جبران عقب‌ماندگی‌ها نیازمند حمایت بیشتری است. وی توازن را در توسعه مهم ارزیابی کرد و با اشاره به بحث انتقال مراکز دولتی به استان سمنان گفت: انتقال دستگاه‌های دولتی به استان باید کارشناسانه و جامع باشد.
علی خیرالدین، رئیس دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با اشاره به مصوبات سفرهای هیئت دولت به استان در حوزه آموزش عالی خاطرنشان کرد: سه دانشکده کشاورزی، دامپروری و مهدویت دانشکده‌هایی هستند که در صورت احداث دانشگاه مهدیشهر برپا خواهد شد که امیدواریم با رفع مشکلات بودجه‌ای زمینه احداث این مرکز آموزش عالی در این منطقه فراهم شود.
وی مهدیشهر را با ارتقای دانشکده روانشانسی قطب مهم این رشته در کشور دانست و در مورد ارتقای آموزشکده دامپزشکی و مراحل اخذ مجوز رشته پیراپزشکی برای شهمیرزاد نیز توضیحاتی ارائه کرد.
خیرالدین از برنامه‌های دانشگاه سمنان برای تاسیس و تقویت اردوگاه بقیه‌الله شهمیرزاد به عنوان یک مرکز مهم توریستی و تفریحی آموزش عالی کشور خبر داد.
مدیرعامل بنیاد توسعه پایدار و جامع مهدیشهر نیز در این نشست با اشاره به ثبت مراحل قانونی این تشکل، کمبود اعتبارات را مهم‌ترین معضل توسعه مهدیشهر برشمرد و خواستار ارتقای سطح خدمات ارائه شده به مردم این خطه شد.
علی خداداد، کمبود آب شرب و صنعتی، نبود اماکن ورزشی و تفریحی برای جوانان و بانوان و … را از مهم‌ترین مشکلات مهدیشهر دانست. وی تشکیل ساختمان جمعیت هلال ‌احمر، احداث ساختمان فرماندهی انتظامی، توسعه مراکز دانشگاهی، تصویب مجتمع فرهنگی مهدیشهر، ارتقای وضعیت رشته‌های دانشگاهی، احداث ساختمان هواشناسی و … را از مهم‌ترین برنامه‌ها و پیشنهادات بنیاد توسعه مهدیشهر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...