امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۱:۲۵ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 40%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 407
  • 1,052
  • 3,478,821
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
رئیس کتابخانه های شهرستان مهدیشهر:

به ازای هر نفر ،دوکتاب در کتابخانه های مهدیشهر موجود می باشد


خرسندی ضمن گرامیداشت هفته کتاب وکتابخوانی اظهار کرد:در شهرستان مهدیشهر چهار کتابخانه نهادی و دوکتابخانه مشارکتی فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه در شهر درجزین یک کتابخانه نهادی با هشت هزار جلد کتاب وهفتصدعضو فعال می باشدافزود:

کتابخانه مشارکتی پادگان شهید حیدری نیز با صدو بیست عضو وبیش از سه هزار نسخه کتاب آماده خدمت رسانی در شهر درجزین می باشد.

خرسندی به کتابخانه  عمومی سلمان فارسی مهدیشهر اشاره کرد وگفت: در این کتابخانه۲۸هزار نسخه کتاب ووبیش از ۱۷۰۰نفر در این کتابخانه عضو هستند که فعال می باشد.

وی همچنین به کتابخانه شهر شهمیرزاداشاره کرد وگفت:در این شهر  یک کتابخانه نهادی با۲۱ هزار نسخه کتاب و ششصد عضو ،کتابخانه خیریه امیرالمومنین شهمیر زاد با بیست هزار نسخه کتاب و ۶۰۰ نفر عضو دارد و کتابخانه نهادی دیگری که  در فولاد محله  به نام امام حسن مجتبی(ع) با ۱۵هزار نسخه کتاب و ۶۷۵نفر عضو  می باشد.

خرسندی ادامه داد:از مجموع کتب شهرستان مهدیشهر۹۲هزار نسخه کتاب در شهرستان مهدیشهر داریم که با توجه به جمعیت ۴۰هزار نفری مردم شهرستان مهدیشهر ، به ازای هر نفر دو کتاب در کتابخانه ها موجود می باشد.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به جمعیت ۴۰هزار نفری شهر مهدیشهر اگر ما تعداد عضو های این کتاب خانه را حساب کنیم حدود ۲۰۰۰نفر ،ده درصد مردم شهر مهدیشهر عضو کتابخانه هستند و با سیاست های کتابخوانی که در آینده در پیش روداریم باید در سال۱۴۰۴و ۳۰درصد جمعیت هر شهرعضو کتابخانه ها باشند  که ۲۰  درصدی فاصله داریم .

خرسندی به پروژه نیمه ساخت کتابخانه شهرستان مهدیشهراشاره کرد وگفت:با پیشرفت فیزیکی که تا الان داشته است حدود ۲۰درصد بوده است و چیزی حدود یک ونیم میلیارد تومان هزینه دارد که این پروژه به پایان برسد البته یک مبلغی را اداره ارشاد مصوب کرده ویک پانصد میلیون تومان هم فرماندارمصوب نموده که تا آخر سال برای تکمیل این پروژه اختصاص بدهند.

وی در ادامه به تشریح  برنامه های اجرایی شهرستان مهدیشهر در هفته کتاب وکتابخوانی اشاره کرد وافزود:بر نامه های مختلفی برای برگزاری این هفته در نظر داریم که عبارت است از :نشست های کتابخوانی با موضوع ایام محرم وصفر، نشست تخصصی عشایری درشهرستان  مهدیشهر ،نشست کتابخانه مشارکتی با کانون پرورش فکری نو جوانان ونمایشگاه کتاب را در این هفته داریم.

وی همچنین به همایش کتاب و کودک درکتابخانه مهدیشهر وشهمیرزاداشاره کرد وگفت: برنامه قصه گویی در سه نوبت در کتابخانه پیامبر اعظم در جزین ،دیدار با نویسندگان ومولفان شهمیرزادی ،تجلیل از نویسندگان ومولفان از دیگر برنامه های اجرایی در هفته کتاب در شهرستان مهدیشهر می باشد.

خرسندی تصریح کرد:ما نیاز به همکاری ومشارکت تمامی ارگان های فرهنگی هستیم تابه ما کمک کنند تا در روند این کار بهترین خدمت رسانی را به شهروندان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...