امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۴۶ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 17%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 13
  • 1,056
  • 3,367,554
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

تجلیل از خبرنگاران مهدیشهر به مناسبت روز خبرنگار


به گزارش خبرنگار ایسنا در مهدیشهر ، رمضانعلی شریفی فر مدیرکل صدا و سیمای مرکز سمنان در مراسم تجلیل از خبرنگاران اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان مهدیشهر که در محل سالن یادگار دوست برگزار گردید بابیان اینکه خبرنگاران همچون چراغی بر تارک جامعه میدرخشند خاطرنشان کرد : نامگذاری روز خبرنگار مصادف با شهادت شهید محمود صارمی از خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران میباشد.
وی در ادامه تصریح کرد : قبل از شهادت شهید صارمی کمتر از خبرنگاران تجلیل به عمل می آمده و این روز ها این مراسم تجلیل از خبرنگاران مرهون همان جان فشانی های شهید محمود صارمی و دیگر شهدای اصحاب رسانه و مطبوعات می باشد.
وی با اشاره به واژه “نبا” که در قرآن به معنی خبر آمده است خاطرنشان کرد : اصل وجود بعثت پیامبر برای رسالت و انتقال خبر بوده است.
شریفی فر با تاکید بر اینکه ما خبرنگاران به نوعی پیامبران جامعه هستیم افزود : وظیفه ما خبرنگاران پیامبری و انتقال خبرهای درست و صحیح میباشد.
وی با بیان اینکه تشکل های خبرنگاری باید پایبند به قواعد دموکراسی جامعه باشند خاطرنشان کرد : وظیفه خبرنگار هشدار دادن به مدیر یک دستگاه و اداره ها می باشد نه حل مسئله آن اداره.
همچنین یدالله حاج علیان رئیس خانه مطبوعات شهرستان مهدیشهر نیز در این مراسم با بیان اینکه خبرنگار شخصیتی است که در کنار مدیر یک اداره میتواند در پیشرفت و توسعه اداره موثر باشد خاطر نشان کرد : اگر عملکرد های مدیر یک اداره توسط خبرنگاران به مردم منعکس نگردد مسلما آن مدیر نخواهد توانست در حیطه وظیفه مدیریتی خویش در آن اداره موفق باشد.
حاج علیان با تاکید براینکه از سال ۱۳۶۴ جهت سازماندهی خبرنگاران شهرستان مهدیشهر تشکیلاتی بنام انجمن اسلامی خبرنگاران دایر گردید تصریح کرد : با همت خبرنگاران شهرستان مهدیشهر جهت خدمت صادقانه به این قشر مظلوم و زحمت کش جامعه شرکت تعاونی خبرنگاران نیز راه اندازی شد.
رئیس خانه مطبوعات شهرستان مهدیشهر همچنین از آغاز فعالیت خانه مطبوعات این شهرستان در سال ۸۹ خبرداد و تکید کرد : خبرنگاران این خانه مطبوعات در جهت انعکاس مطلوب و به موقع اخبار و رویداد های مهم خبری شهرستان مهدیشهر همگام با خبرنگاران جامعه خبری شهرستان تلاش میکنند.
وی از عدم مصاحبه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان مهدیشهر باخبرنگاران انتقاد نمود و خاطرنشان کرد : متاسفانه در این شهرستان برخی از مدیران حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نمیشوند و این امر موجب عدم انعکاس اخبار ، رویداد ها و فعالیت های صورت گرفته شده این شهرستان در مطبوعات و رسانه ها خواهد شد.
تجلیل از ۲۰ تن از مدیران فعال دستگاههای اجرایی استان سمنان از جمله رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان-معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان-مدیرکل آموزش وپرورش استان-مدیرکل صداوسیمای مرکز سمنان –بخشدار شهمیرزاد-بخشدارمرکزی شهرستان مهدیشهر شهردار و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان مهدیشهر و همچنین تقدیر و تشکر از خبرنگاران فعال اصحاب رسانه ومطبوعات شهرستان مهدیشهر با اهداء هدایاء توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مهدیشهر و جامعه خبرنگاران شهرستان مهدیشهر از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...