امروز : ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۵, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۹ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 36%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 351
  • 900
  • 3,479,665
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

تشکیل کمیسیون رسیدگی به امور عشایری در شهرستان ها


اولین نشست شورای عشایری استان با حضور استاندار سمنان، معاونین  برنامه ریزی و اشتغال و امور عمرانی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط در استانداری سمنان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی استانداری سمنان، در این جلسه استاندار سمنان بحث امور عشایر را مهم دانست و افزود : عشایر نقش بسیار مهمی در اقتصاد دارند و باد با دقت و توجه بیشتر مسائل و مشکلات این عزیزان رفع گردد.
با دستور وکیلی مقرر گردید در کمیسیونی مباحث بهداشتی و سلامت عشایر زحمت کش استان بررسی گردیده و در این خصوص مدیریت بحران، تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های مرتبط این مباحث را دنبال نمایند. همچنین ایشان افزود: با توجه به شرایط اسکان عشایر در نقاط دور و از راه هوایی مباحث امدادی و درمانی آنها پیگیری گردد . استاندار سمنان با اشاره به نیاز مهم و اساسی عشایر جهت  اطلاع از وضعیت آب و هوا برای پیشگیری از آسیب ها و خسارات ناشی از بارش بر اطلاع رسانی وضعیت هواشناسی از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه این عزیزان تاکید نمود.
محمد وکیلی همچنین باتاکید بر خدمات بیمه ای عشایر از مسئولین بیمه تامین اجتماعی و معاونت برنامه ریزی و اشتغال استاندار خواست تا این مباحث را پیگیری نمایند.
وی با اشاره به اینکه دامپروری و دام سرمایه های ما هستند بر لزوم دقت بیشتر عشایر بر نگهداری و پیشگیری از آسیب ها به دامها تاکید کرد و افزود : چوپانی شغل شریفی است و عشایر باید در این زمینه از افرادی که تخصص در امر دام و دامپروری دارند بهره جویند .
ایشان اضافه کرد: هنور فرهنگ کار در جامعه به درستی تعریف نشده است باید افرادی که در زمینه دامپروری تحصیلات دانشگاهی دارند ساماندهی شده و عشایر ما  باید این امر را در بحث نگهداری از دامها مورد توجه قرار دهند و مشکلات عشایر باید در این زمینه حل گردد.
استاندار سمنان پس از ارائه گزارش توسط مدیر کل دامپزشکی استان در خصوص ارائه خدمات به عشایر و بررسی به موقع وضعیت بهداشت دام و دامپروری های عشایر استان افزود: دامپزشکی استان تاکنون توانسته اقدامات مطلوب انجام بدهد و امید است با توجه به وضعیت خشکسالی و در نظر گرفتن شرایط دامها و استفاده از مکمل ها از خسارات ناشی از تلفات دام جلوگیری نماید .
همچنین استاندار سمنان از فرمانداران خواست هر دو ماه یکبار کمیسیون بررسی مسائل و مشکلات عشایران در سطح شهرستان تشکیل نمایند .
در این جلسه همچنین مدیر کل امورعشایری استان گزارشی  از وضعیت عشایر استان ارائه نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...