امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۱۷ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 1,420
  • 970
  • 3,361,922
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

تفاهم نامه همکاری بین منابع طبیعی و دهیاریهای مهدیشهر امضا شد


به گزارش ایرنا، با هدف حفظ منابع طبیعی در روستاها تفاهم نامه ای بین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر و دهیاریها و شوراهای اسلامی روستاهای مهدیشهر به امضا رسید.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر روز چهارشنبه در این نشست گفت: این تفاهم نامه در زمینه استفاده بهینه از ظرفیتها، امکانات و توانمندیهای دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها در جهت تقویت و توسعه مشارکت مردمی در راستای رسیدن به اهداف توسعه پایدار و افزایش بهره وری و حفاظت از عرصه های طبیعی در این شهرستان بسته شده است.
‘حمیدرضا عبدوس’ امر حفاظت و حمایت از عرصه های طبیعی را مختص دستگاههای حاکمیتی و حکومتی ندانست و امر جمعی خواند و افزود: با توجه به گستردگی عرصه ها همه مردم اعم از روستاییان، عشایر و شهری به ویژه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها است.
وی یادآور شد: برای حفاظت بهتر از عرصه های منابع طبیعی بایستی به سمت مشارکت با مردم برویم، زیرا مردم منطقه در مقابله با حوادث سریع‌تر می‌توانند عمل کنند و جلب مشارکت مردم محلی به واسطه نزدیکی آنها به عرصه‌های جنگلی و انتفاع آنها از این عرصه‌ها است.
عبدوس با اشاره به خطر وقوع آتش سوزی در عرصه های جنگلی و منابع طبیعی و لزوم اطلاع رسانی در این زمینه تاکید کرد: بر اساس وظیفه انسانی، گردشگران و طبیعت گردان باید با مراقبت لازم از عرصه های ملی و طبیعی همراهی و همکاری مناسبی برای جلوگیری از بروز آتش سوزی در این عرصه ها داشته باشند.
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر یکی دیگر از عوامل ایجاد حریق را سوزاندن مزارع بعد از برداشت محصول (پس جرها) توسط کشاورزان عنوان کرد و گفت: آتش زدن کاه و کلش مزارع توسط کشاورزان علاوه بر از بین رفتن منابع خاک، باعث آلودگی های زیست محیطی و سرایت آتش به عرصه های مرتعی و جنگلی می شود.
وی گفت: دهیاری ها و شورای اسلامی روستاها به وسایل اطفای حریق تجهیز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...