امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۰ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 227
  • 1,095
  • 3,481,960
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر مطرح کرد:

جاده آهوان- مهدیشهر- گنداب، اصلی ترین مطالبه مردم مهدیشهر که مصر به تحقق آن هستند

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر جاده آهوان- مهدیشهر- گنداب را یکی از اولین و اصلی ترین مطالبات مردم مهدیشهر دانست و گفت: این جاده مطالبه به حق مردم است و تحت هیچ شرایطی از این مطالبه خود دست برنمی دارند.

علی عبدالحسینی ،  با اشاره به ضرورت احداث جاده آهوان- مهدیشهر- گنداب اظهار کرد: این جاده مسیری استراتژیک برای شهرستان مهدیشهر است.

وی با بیان اینکه این جاده، شهرستان را از بن بست خارج می کند، تصریح کرد: مسیر آهوان- مهدیشهر- گنداب محل عبوری برای ما خواهد بود و به عنوان مقصد گردشگری احداث این جاده بسیار ضروری است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر با اشاره به اینکه کار مطالعه این جاده از سالیان قبل شروع شده بود، بیان کرد: در زمان وزیر راه دولت خاتمی کار کارشناسی روی این جاده انجام شد و رسما نیز در سال ۸۵ مردم احداث این جاده را مطالبه و پیگیری کردند.

عبدالحسینی اضافه کرد: اقدام رسمی احداث این جاده در اوایل سال ۹۲ و زمان دکتر رهی استاندار وقت سمنان انجام شد و وی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مطالعه و خاکبرداری این جاده در نظر گرفتند.

وی با بیان اینکه با برگزاری جلسات متعدد طرح بررسی و با مشارکت مردم و شهرداری مهدیشهر بخشی از راه احداث شد،  گفت: کار احداث بقیه مسیر آماده است اما اداره کل راه استان سمنان این تعهدات را نمی پذیرد و کارشکنی هایی در این خصوص صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر با اشاره به اینکه بنا بود راه دسترسی برای ما ایجاد کنند ولی متاسفانه هنوز احداث مسیر دسترسی برای ما محقق نشده است، تاکید کرد: مکاتبات متعددی با مسئولین کشوری انجام شده است.

عبدالحسینی به مزایای احداث این جاده اشاره کرد و افزود: احداث این جاده نه شهرستان مهدیشهر را از بن بست خارج می کند و به عنوان یک جاده گردشگری مطرح است بلکه مزایای بیشماری برای کشور خواهد داشت.

وی، کاهش مسیر فیروزکوه به دامغان در حدود ۶۰ کیلومتر، حذف گردنه های برف گیر و صعب العبور نظیر آهوان در زمستان و جایگزین شدن این جاده، صرفه جویی در مصرف سوخت با راه کفی، کاهش خطر تصادفات و جاده ای کاملا گردشگری با دارا بودن فضایی سرسبز و کوهستانی را از مزایای ملی احداث جاده آهوان- مهدیشهر- گنداب برشمرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر خاطر نشان کرد: دسترسی آسان به مسیر آبگرم و همچنین دسترسی آسان عشایر ایل سنگسری به ییلاقات و قشلاقات به جهت ایل راه بودن این مسیر از مزایای دیگر این جاده برای مردم شهرستان مهدیشهر در کنار مزایای اصلی و مهم دیگر است.

عبدالحسینی همچنین مسیر این جاده را بسیار مناسب و بدون هیچ عوارض طبیعی دانست و اظهار کرد: این جاده در مسیری است که عوارضی مانند سیل و ریزش کوه هیچ اثری بر جاده ندارد کما اینکه ۲۵ سال پیش که با تراکتور مسیر اولیه  زده شده هنوز هیچ اتفاقی روی آن نیافتاده است ولی بسیاری از جاده هایی که در همین منطقه با میلیاردها ریال هزینه احداث شدند با یک سیل بسته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...