امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 813
 • 873
 • 3,364,976
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

دومین جشنواره انار درجزین (یاقوت سرخ) برگزار شد


به گزارش ایرنا، جشنواره انار یاقوت سرخ روز پنجشنبه با حضور استاندار سمنان و جمعی از مسوولان در درجزین مهدیشهر برگزار شد. این جشنواره همزمان با آغاز برداشت انار و با هدف معرفی انار درجزین و جایگاه این محصول در اقتصاد این منطقه با همکاری شهرداری و شورای شهر درجزین و سایر دستگاههای اجرایی مهدیشهر و استان سمنان برگزار شد.
شهردار درجزین در این جشنواره با تاکید بر اهمیت محصول انار در این منطقه خواستار ایجاد مجتمع کشت و صنعت با محوریت انار در درجزین شد. ‘سید محمد شاهمیری’ خواستار ایجاد مرکز تحقیقات انار استان سمنان در درجزین و ایجاد صنالیع تبدیلی این محصول شد.
امام جمعه درجزین نیز با بیان وضعیت این منطقه، سردار شوکت پور را از شهدای مطرح کشوری این منطقه نامید و بر توجه بیشتر به شهر جدید درجزین تاکید کرد.
استاندار سمنان در این جشنواره با تاکید بر ارائه طرح و برنامه در زمینه توسعه گردشگری در درجزین خواستار جلوگیری از تخریب باغ ها در این منطقه شد و گفت: شهردار درجزین زمینه احداث خانه باغ را در این شهر فراهم کند. ‘عباس رهی’ افزود: از ایجاد مکانهای فرهنگی، ورزشی، آموزشی ،پرورشی و تحقیقاتی در شهر درجزین حمایت می شود.
وی با تاکید بر اهمیت محیط زیست سالم و طبیعی برای زندگی انسانها افزود: شهرنشینان آرزوی بهره مندی از محیط زیست مناسب و هوای پاک دارند. رهی از توسعه مسکن مهر در شهر درجزین حمایت کرد و اظهار داشت: از اعتبارات مدیریت بحران استان سمنان به توسعه و زیباسازی شهر درجزین کمک می شود.
استاندار سمنان بر توسعه بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب و سوخت تاکید و اعلام کرد: به بهانه برگزاری این جشنواره و برای توسعه بخش کشاورزی، سقف وام هفت درصد برای توسعه کشاورزی درجزین برداشته می شود و برای هر تعداد طرح مورد تایید اعتبار لازم تخصیص می یابد. رهی با بیان اینکه با حمایت از بخش خصوصی، کارخانه فرآوری انار در شهر درجزین احداث می شود از تامین تسهیلات بانکی برای این کارخانه خبر داد.
استاندار سمنان از برگزار کنندگان این جشنواره به ویژه فرماندار مهدیشهر، شهردار درجزین و … تقدیر کرد.
در این جشنواره یک روزه برنامه های متنوعی در حال برگزاری است و در حاشیه آن نمایشگاه و فروشگاهی از آثار فرهنگی و نیز تولیدات و محصولات کشاورزی، صنایع دستی، لبنیات و … در غرفه های متعدد دایر شده است.
درجزین در پنج کیلومتری جنوب مهدیشهر و پنج کیلومتری شمال سمنان واقع است و با ۳۷۰ هکتار وسعت قریب شش هزار نفر جمعیت دارد.
این شهر دارای ۲۰۲ هکتار باغ انار شامل ۱۶۷ هکتار بارور و ۳۵ هکتار نهال است و از هر هکتار باغ انار در این منطقه به طور متوسط ۲۱ تا ۲۲ تن محصول برداشت می شود.
درجزین دارای ۲۲ گونه انار است که انار پوست قرمز از مهمترین گونه های انار این منطقه است.

یک پاسخ به “دومین جشنواره انار درجزین (یاقوت سرخ) برگزار شد”
 • بهنام حامدی:

  جناب آقای شاهمیری شهردارمحترم ودبیر جشنواره
  از زحمات وتلاشهای جنابعالی در معرفی وبرپایی چنین جشنواره هایی که بجهت معرفی شهر و محصولات آن شهر میباشد
  کمال تشکر وقدردانی را داریم.امیداست در سالیان آتی شاهد جشنواره ای پر بار تر باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...