امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۱۸ ب.ظ
 

آفتابی
27°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 4 m/s جنوب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 349
 • 1,275
 • 3,366,834
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جشنواره تابستانه سنگسریها در هتل دربند برگزار شد


به گزارش خبرنگار سنگسر نیوز، جشنواره تابستانه سنگسریها روز پنجشنبه همزمان با نیمه شعبان در میان استقبال پرشور اهالی فرهنگ و دوستداران سنگسر در هتل دربند مهدیشهر برگزار شد.
ابتدای مراسم پس از ایراد خیرمقدم با شعرخوانی استاد ذوالفقارخانی (صحرا) آغاز شد و پس از وی برادرزاده اش علیرضا ذوالفقار خانی به اجرای دو قطعه موسیقی با اشعاری از زنده یاد کیانوش حیدریه و استاد ذوالفقار خانی پرداخت. همچنین آقای راد پیام ۲ دقیقه ای را از طرف جشنواره به زبان انگلیسی برای سنگسریهای خارج از کشور قرائت کرد.
اولین سخنران مراسم یدا.. حاج علیان، پژوهشگر سنگسری بود که مطالبش را در مورد گاهنمای سنگسری که توسط ایشان در سال گذشته در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید، ایراد نمود.
مهندس پاکزادیان، مدیر موزه عشایری سنگسر هم در خصوص اهمیت موزه جهت حفظ فرهنگ بومی و نیز ضرورت حمایت از این مجموعه خصوصی صحبت کرد.
حسین پوراسکندری نیز در این مراسم به اجرای چند قطعه از موسیقی سنگسر پرداخت و مورد تشویق حضار قرار گرفت.
دکتر پویان آزاده دیگر سخنران این مراسم بود که در مورد موسیقی سنگسر که در سال گذشته توسط ایشان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید سخنانی ایراد کرد. ایشان در انتهای سخنانش ترجیح داد تا از حسین آقا ابویی، شاعر برجسته سنگسر دعوت کند تا بر روی سن بیاید و شعر بخواند. حسین آقا هم  آمد، شعرخوانی کرد و مورد تشویق گسترده حضار قرار گرفت.
دکتر احمد صداقتی نیز در این مراسم در خصوص اهمیت حفظ زبان سنگسری صحبت کرد. وی همچنین رسم الخط پیشنهادی خود را که در گذشته برای اولین بار در سنگسر نیوز منتشر ساخته بود در این برنامه برای حاظرین ارائه داد.
گروه موسیقی آوا متعلق به آموزشگاه آفتاب با سرپرستی یدا.. مصمم نیز در این برنامه به اجرای موسیقی سنگسری پرداخت و بارها مورد تشویق قرار گرفت. در انتهای اجرای گروه با اصرار شرکت کنندگان یدا.. مصمم نیز به روی سن رفت و به اجرای ل له پرداخت. اجرایی که حاضرین را به عمق خاطرات گذشته برد و  با تکرار “ننه گل آقا” با این هنرمند همراهی کردند.
عباس مصباحیان، مدیر عامل بنیاد نیکوکاری امام صادق هم در این مراسم دقایقی صحبت کرد و از این برنامه به عنوان بهترین جشنواره سالهای اخیر نام برد و از برگزار کنندگان تشکر کرد. وی همچنین به خاطر نقش پررنگش در ثبت موسیقی سنگسر در فهرست آثار ملی از طرف دکتر پویان آزاده و مجری برنامه مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.
محمود سلطانیان، مدیرعامل انجمن دیدبان میراث ایل سنگسر نیز در اواخر مراسم در خصوص دغدغه هایش برای میراث فرهنگی سنگسر صحبت کرد. ایشان ضمن گلایه از بی توجهی به آثار تاریخی سنگسر عنوان کرد با وجود روند فعلی تخریب آثار تاریخی و روند نامناسب ساخت و ساز، این شهر در حال تبدیل شدن به شهرهای حاشیه ای شهرهای بزرگ نظیر اسلامشهر، هادی شهر و … می باشد.
محمود حیدریه، مدیر مسوول سنگسر نیوز نیز در این مراسم شعر “ایی ک سنگسری” سروده زنده یاد کیانوش حیدریه را قرائت کرد. وی در ادامه در خصوص اهمیت رسانه های مجازی در گسترش فرهنگ بومی صحبت کرد و ضمن معرفی سنگسر نیوز از حاضرین خواست تا در این کار فرهنگی مشارکت داشته باشند. وی همچنین با اشاره به پیشینه پرقدمت فرهنگ سنگسر و وجود انبوهی از میراث معنوی در این فرهنگ اظهار امیدواری کرد با تلاش پژوهشگران و هنرمندان به سوی احیا و شکوفایی این فرهنگ دیرپا گام برداریم. وی ضمن انتقاد از اینکه متاسفانه کلیت جامعه برنامه های حمایتی خودشان را معطوف به مسائل خیریه و مذهبی کرده اند اظهار امیدواری کرد روزی نگاهها به سمت فرهنگ برگردد و حمایتهای لازم از هنرمندان و پژوهشگران صورت پذیرد. وی همچنین ضمن یاد آوری روند از بین رفتن منطقه زیبای دشت و رابند و آثار تاریخی عنوان کرد که در این زمینه متهم اصلی خود ماییم که اعتراض نکرده ایم.
وی همچنین ضمن یادآوری روزگار سختی که ایل سنگسر می گذراند، نسبت به کناره گیری نسل جوان از این ایل هشدار داد. وی عنوان کرد میراث چند هزارساله سنگسر یادگار پیشینیان غیرتمند ماست و تاریخ در صورت بی توجهی نسل  فعلی و از بین رفتن این میراث گرانبها هیچگاه ما را نخواهد بخشید.
در ادامه برنامه از میان کسانی که به سوالات مرتبط با گویش سنگسری جواب صحیح داده بودند به قید قرعه کشی جوایزی از طرف فروشگاه خلی شکیل اهدا شد.
اجرای تاتر توسط گروه تجلی سبز سنگسر با هنرمندی عباس بادامه، امیرحسین اقیان و … نیز از قسمتهای پایانی جشنواره بود که به شدت مورد توجه حضار قرار گرفت.
جشنواره با تقدیم لوح تقدیر به تعداد زیادی از هنرمندان و علاقمندان به فرهنگ سنگسر پایان یافت.

حاشیه ها :
مراسم با تاخیر یک ساعته از ساعت ۱۰ صبح شروع شد.
در هنگام اجرای ل له توسط یدا.. مصمم اشک شوق از دیدگان بسیاری از حضار جاری شد.
مهندس منصور بیرقی، مدیرعامل شرکت نگین نما از شرکتهای موفق در صنعت ساختمان استان نیز در این مراسم حضور داشت. وی به خاطر تملک خانه تاریخی کیپور و اقدامات اخیرش برای مرمت و احیای این اثر تاریخی مورد تقدیر قرار گرفت.
خانم دکتر روشن زاده، نویسنده و مادر دکتر پویان آزاده و عباس رشیدی، پژوهشگر سنگسری و  استاد شبیری، شاعر معاصر و استاد کیوان مصباحی و دکتر رشیدی پور از شرکت کنندگان در این جشنواره بودند و در انتهای مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.
شرکت کیانت همزمان با مراسم ۲ ماه سرویس اینترنت رایگان به عنوان هدیه ارائه می کرد. از طرف آموزشگاه زبان Sky  هم برای ثبت نام در کلاسهای زبان ۱۵ در صد تخفیف داده می شد.

حسین پور اسکندری

استاد غلامحسین ذوالفقارخانی(صحرا)

دکتر پویان آزاده

حسین آقا ابوئی

گروه موسیقی آوا (آموزشگاه هنری آفتاب)

یدا… مصمم

 

مراسم قرعه کشی

دست اندرکاران جوان جشنواره از راست به چپ : حافظ عبدالحسینی، بهزاد صمدیان و علی رشیدی

اهدای لوح تقدیر

از راست به چپ : محمود حیدریه، حسین آقا ابویی، دکتر پویان آزاده، بهنام حامدی، دکتر روشن زاده و عباس مصباحیان

عکس : سید محمد علی شاهمیری

برچسب‌ها, ,

۳۲ پاسخ به “جشنواره تابستانه سنگسریها در هتل دربند برگزار شد”
 • داریوش:

  پیشنهادی برای دوستان عاشق اسم سنگسر ومهدیشهر دارم که امیدوارم با تلاش همه جانبه در ثبت این امر داشته باشیم در وزارت کشور که مطمن هستم مورد قبول دو طرف سلیفه اسمی قرار خواهد گرفت همه با هم بگوییم شهرستان مهدیشهر بدلیل اسم انتخاب شده ثبت بودن در نقشه ایران و بعد بگوییم شهر سنگسر و شهر شهمیرزاد و دارای روستای درجزبن و خطیرکوه وچاشم واسم شهر سنگسر هم بولیل قدمت ۳۰۰۰ ساله با قدمت باق باقی بماند هم بی احترامی به امام زمان نشده و هم بی توجهی به قدمت چند هزار یاله سنگسر موید باشیر …هنرمند سنگسری بازیگر تتاتر و تلوزیون و کارگردان …..هنرمند سنگسری از مهدیشهر

 • گوهری:

  با سلام به اهالی محترم سنگسر
  پیشنهاد میشود درمورد غار دربند و سایر اماکن دیدنیه مهدیشهر اطلاع رسانی بیشتری جهت آگاهی گردشگران توسط مسئولین استان سمنان به عمل آید
  اینجانب مشتاقعلی گوهری فرزند نصرت الله گوهری نوه ی مرحوم ملاذبیح الله گوهری و نواده ی مرحوم ملاحمزه , معاون برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ی ۳ هستم

 • نگار:

  موضوع اصلیو فراموش کردین چسبیدین به اینکه مهدیشهر درسته یا سنگسر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بابا بیخیال هرکی عقیده و نظر خودشو داره
  قرار نیست به کسی چیزی تحمیل بشه
  با این حرفا جو این سایتو خراب میکنین فقط

 • سلام
  مهم برگزار کردن این مراسم و حفظ اصالتهاست از این اختلاف نظرها دست بردارید
  ایران ایرانه نمیشه اسم دیگه ای روش گذاشت مگه خلیج فارسه که بحث میکنید؟

  • حسن کچل:

   ای جانم.خواب بودی ذوالفقار جان!!؟؟کسی سر ایران بحث نمیکنه!!هنوز تو جو آهنگ فصیحهستی گلم؟؟داریم سر نام ایلی بحث میکنیم که همه چیشو گرفتن!!
   دوستان عزیزی که ادعا میکنید و بقول سنگسریها با موخور سر هم را میشکافید چند نفر شما سنگسری خوب بلدید؟چندتای شما آداب و رسوم گذشته تونو بلدید؟چند نفرتون از به روز کردن اون آداب خجالت نمیکشید؟چند نفرتون…بس نیست؟پس کی میخواین تکون بخورید؟!وقتی از شهرمون از فرهنگمون هیچی نموند؟!

 • حمیدرضا:

  عزیزان همشهری ، نام شهر تغییر کرده و به نظر من دیگه با نظر خواهی و این بحثهای تنشی به نام قبل باز نمیگرده. پس بیایید و باهم، فرهنگ و اصالت و غیرت سنگسری رو زنده نگه داریم. نگذارید فرهنگ و زبان ۱۴۰۰ ساله فراموش بشه و کاری کنیم برای پیشرفت این شهر . حالا که شدیم مهدیشهر، پس بیایید و این شهر رو به یک شهر با فرهنگ و با غیرت و با تعصب به همه معرفی کنیم .

  یادی از کیانوش حیدریه

  سنگسری کیست؟ هنرمند عشق ،،، قبله او چیست؟دماوند عشق

  کوهنشینی که قرارش نبود ،،، ماندن و مرداب شعارش نبود

  سنگسری تاب حقارت نداشت ،،، آینه ای بود نهایت نداشت

  خاطره ها مانده از آن سالها ،،، قصه بسی مانده و تمثالها

  نیست خبر هیچ از آن شور و شر ،،، آه چه آمد به سر سنگسر

 • حسن کچل:

  راستی یادم رفت جناب گل مردم آداب اجتماعی را خوب بلدن.درضمن بقول معروف یه سوزن بخودت بزن بعد یه جوالدوز به دیگران…جناب ناصر سنگسر همیشه سنگسره لازم به نظر سنجی نیست.بجای این کارها و این حرفا تکون بخورید الن اتحاد به دردمون میخوره نه توسر هم زدن……………..

 • حسن کچل:

  سخنی هم از…!!!!جناب ذوالفقاری نسب من هم با سرکار خانوم درخشانی موافقم و برای شما و همه اونایی که بدون داشتن اطلاعات تاریخی صحبت میکنن متاسفم.لااقل اگر کتاب تاریخی نمیخوانید سری به شاهنامه فردوسی بزنید…

 • بهزاد:

  دوستان گرامی برای اعتلای شهرمان همت وتلاش بکار اید نه زخم زبان و قلم پس استینها بالا و پاشنه کشیده پیش بسوی ایندهای روشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هفت مرغ بریان عطارخورد/ما هنوز اندرخم یک جوجهایم

 • گل:

  باسلام به همه همشهری های خوبم و عرض خسته نباشید به همه دست اندر کاران این همایش
  اینجانب در همایش شرکت داشته و از نزدیک شاهد زحمات بی دریغ دوستان بودم برگزاری چنین همایشی بسیار خوب و پسندیده است امابهتراست که همشهریان در چنین مراسمی رعایت ادب و احترام را بجا آورده و به حق و حقوق همدیگر احترام بگذارند مثلا همزمان با سخنرانی دکتر صداقتی یا آقای حاج علیان همه مشغول احوال پرسی و … بودند و این تاثیر نامطلوبی بر اجرا داشت
  بهتر است کمی فرهنگ سازی شود تا با اداب اجتماعی اشنا شویم

 • حیدر:

  باسلام
  لازم به یادآوری است
  در خصوص بکارگیری عناوین و اسامی در مکاتبات رسمی بایستی تابع قانون جاری کشور باشیم ولیکن در سایت ها و نهادهای مردمی میتوان تابع عرف رایج بود که در همه شهرها همین طور است

 • محمد علی ملک احمدی:

  ضمن سلام وخسته نباشید برخودم واجب میدونم از زحمات شما بابت برگزاری این مراسم تشکر کنم. امیدوارم همیشه نام سنگسر سربلند باشد پیشنهاد دارم از افتخارات تیم هاکی این شهر بیشتر برای مردم بنویسید واز زحمات پیشکسوتان این رشته ورزشی (آقایان مراد علی خاکباز .دانش جوادیان .جعفر خلیل پور نیز بایستی تشکر کرد وکه جزئ اولین کسانی بودن که برای هاکی سنگسر افتخار آفرینی کردن .

 • سلام.با عرض سلام و خسته نباشید.بر خودم واجب میدونم از زحمات شما بابت اطلاع رسانی این مراسم تشکر کنم. امیدوارم اسم این شهر روزی دوباره همون سنگسر بشه. پیشنهاد میکنم یه نظر سنجی بذارید همه مردم شهر نظر بدن ببینین خواسته اصلی مردم شهر در مورد نام شهر چیه.

 • الکساندر سیف علیان:

  دوست بسیار عزیزم علی رشیدی زحمت زیادی برای برگزاری این برنامه کشید. شرمنده همه هم شهری ها شدم که نتونستم به این جشنواره برسم. انشاالله همایش های بعدی. از همه دست اندرکاران این جشن تشکر می کنم.

 • Keivan:

  Besiyar khoshhalam az bargozari in Jashnvareh wa eftekhar mikonam be hemate walaye sangesariha ke baese shadi wa delgarmi mishavand. baz ham sepas wa be omide didar az sangesar wa Sangesariha Hamesalatihaye azizam..
  bedorod
  Keivan az Hamburg

 • بهنام حامدی:

  سلام خدمت تمام دوستداران و علاقمندان به سنگسر(مهدیشهر) که اینچنین به مباحثه بر سر نام مشغولید -دوستان عزیز فرهنگ ونام شهرسنگسر ما ۳۴۰۰ساله میباشد ولی نام شهرستان ما که بانام جدید مهدیشهر به ثبت رسیده نشان از استقلال وقدرت وثبات حاکمیت ما میباشد پس بنابراین پیشنهاد حقیر اینه درجایی که نام فرهنگ وتمدن است بهتره نام سنگسر ودر جایی که نام حاکمیت اداری وتثبیت قدرت میباشد از نام مهدیشهر استفاده نماییم.ممنون از علاقه ودلسوزی شما

 • مهرداد:

  از دوستداران نام مهدیشهر انتظار میرود بجای برخورد احساسی ، قدری بیشتر تامل بفرمایند.
  خاطرم هست در اوایل انقلاب برخی میخواستند نام شهرستان شاهرود را به امام رود تغییر دهند اما مردم این شهر مخالفت کردند. حال نام سنگسر که نه اسم شاه بر روی آن هست و نه نامیست که بهایی ها برای اسم شهرمان انتخاب کرده باشند بلکه نامیست که ریشه در هویت و گذشته تاریخی سه هزار ساله نیکان ما دارد.
  نام مهدیشهر ۳۳ سال قدمت دارد و نام سنگسر ۳۴۱۱ سال قدمت.
  به نظرم فلسفه تغییر نام شهرمان پس از انقلاب ۵۷ یک اشتباه تاریخی بود.

 • ابراهيم:

  بنده به نوبه خودم از زحمات بی دریغ مدیر مسئول محترم سایت سنگسر نیوز و سایر همشهریان بزرگوار که در معرفی و اعتلای هر چه بیشتر تاریخ ، فرهنگ و هنر سنگسر تلاش می نمایند ، تشکر و قدردانی می نمایم. قطعا با زنده نگهداشتن و غنا بخشیدن به فرهنگ عامه مردم سنگسر ، هم بخشی از هویت ملی ما بازشناسی خواهد شد و هم نسل جوان ما با این مقوله ها هر چه بیشتر آشناتر و آمیخته تر خواهد شد و میتوانیم برای ساختن آینده ای روشن و امیدبخش و حرکت کردن در مسیر پیشرفت و توسعه پایدار شهرستان سنگسر با استواری و همدلی گامهای بلند برداریم. فراموش نکنیم که همواره تاریخ چراغ راه آیندگان بوده و خواهم بود.
  موفق و سربلند باشید

 • ذوالفقاری نسب:

  باستحضار سرکار خانم نازنین درخشانی میرساند هیچ بحثی نیست که مهدیشهر تازه تاسیس است کسی هم منکر این قضیه نیست اما اگر قرار است بتاریخ توجه کنیم نام اسبق سنگسر چه بوده است پس بهتر است همان اسم اسبق را داشته باشیم سگسر یا سگسار و یا ….

 • سپیده غنیان:

  از همه بچه هایی که واسه برگزاری این جشنواره زحمت کشیدن ممنونم. به خصوص آقای رشیدی

 • نازنین درخشانی:

  وقتی میگیم تاریخ ، فرهنگ وهنر یعنی چی؟
  وقتی میگیم سال ۳۴۱۱ یعنی چی؟
  یعنی قدمت تاریخ سنگسر
  ۳۰۰۰ سال پیش مهدیشهری وجود نداشته.
  کل عمر مهدیشهر ۵۰ سال هم نمیشه.
  وقتی صحبت از گذشته شهر میشه دلیلی وجود نداره اسم مهدیشهر بیاد.
  چون همه این افتخارات واسه زمانیه که اسم این شهر سنگسر بوده.

 • ali:

  سلام همان طورکه اسم مارو پدرو مادرمون انتخاب میکنن اسم سنگسررو هم نیاکانمون انتخاب کردن بهتره بمونه سنگسر

 • سلام وخسته نباشید آقا محمود ودستندکاران جشن بزرگ مهدیشهر یا سنگسر نیت وقدم وعملتان برای کارهای اینچنینی مطمئناً خدمت به فرهنگ وهنر وکارواقتصاد این شهر واین منطقه است ولی دوستان خوبم گاهی برای رساندن یک پیام ویک آگهی راههای خیلی راحت ومطمئن وساده تری هم هست وآن هم درحوزه فرهنگ وادب دوست من از شما ودستندکاران سوالی دارم وآن اینست که آیا معلمین واساتید زحمت کش که بار فرهنگی جامعه را بدوش میکشند استحقاق دعوت در چنین مجالسی را ندارند وبنظر شما چه جایگاه وتریبونی بهتر وشایسته تر از تریبون معلم میباشد .متاسفانه عادت مسئولین وحتی مراسمهای اینچنینی نادیده گرفتن اساتید ونخبه ها ومعلمین شده درحالی که برای زمینه سازی – استعداد یابی وشکوفائی هر بخش از جامع استفاده وتوجه به نظر ودیدگاه نخبگان آن جامع میباشد – بنده حدود ۵سال است که در مراکز آموزش عالی مهدیشهر بعنوان استاد تدریس میکنم وافتخارم اینست که در شهر خودم سهم کوچکی در آموزش دارم لیکن دراین مدت حتی یکبار ندیدم به همکاران بومی یا خودم در چنین مراسم های توجه ای شده باشد وشاید هم بار علمی مدعوین شما بسیار بالاتر از این حرفا باشد که در نهایت باید بگویم کلاً حق باشماست

 • درضمن اگه براتون امکان داره فایل صوتی یاتصویری این مجلس را بذارین تا ما هم بتونیم ببینیم . ممنون میشیم

 • سلام آقا محمود ازاینکه می بینم صادقانه تلاش میکنی وجای خالی بردات (کیانوش خدابیامرز)را کمی پر میکنی خوشحال میشم وبه غریت وتعصب وبرادری می نازم وچقدر خوبه که بزرگان – علما و تحصیلکرده های ما به خودشون بیان وبگن این کیانوش چکار کرده که تودل همه جا داره واسمش به نیکی یاد میشه – من یکی از تحصیلکرده های ساکن خارج از شهر واستانم ولی دلم هرلحضه برای شهرم ومردمم میتپه ازخدا خواستم تا زنده هستم فرصتی برام جور بشه که مستقیم به مردمم خدمت کنم واز تخصصم هرچند ناچیز برای شهر ودیارم استفاده کنم به امید روزهای بهتر وافتخار بیشتر برای همه مردم ایران وبخصوص همشهری های عزیزم.

 • محمود:

  محمود جان از اینکه اصلاح کردی ممنونم اما گفتی که نام سنگسر احساساتتان جریحه دار میشه چنین چیزی نیست ما همه از ایل عشایر سنگسر یم اما نام اصلی شهرستان ما مهدیشهر است اینکه متاسفانه شما در خیلی از خبرهایت اسمی از آن را نمی آورید که این قطعا” به ضرر مهدیشهر یا همان سنگسر است مثلا” درخت چنار چاشم یا رودبارک و یا ۰۰۰ مسلکا” همه با هم باید این مد نظر ما باشد که خبرهای روستاها و شهرها را بنام شهرستان مهدیشهر بنویسیم ممنونم

 • چرا اسمی از مهدیشهر نیست؟؟
  مگه اسم رسمی این شهر سنگسره؟
  حداقل آخرش مینوشتی این مراسم در هتل دربند مهدیشهر برگزار شد
  با این کارها بین مردم شهر اختلاف میندازین
  فکر میکنید همه اهالی این شهر موافق اسم سنگسر هستن؟
  یا همه موافق اسم مهدیشهر؟؟
  ما همه با هم برادر و همشهری هستیم
  بین مهدیشهر و سنگسر هیچ فرقی نیست،حداقل برای احترام به نظر همدیگه هیچ فرقی نیست

  • مدیر سایت:

   ملک جان
   این مراسم مربوط به فرهنگ و هنر ۳۰۰۰ ساله سنگسر بوده طبیعتا ارتباطی هم به نام مهدیشهر نداره
   در مورد هتل دربند محظ خاطر شما و دیگر دوست همفکرتان اصلاح شد
   با کدوم کارا بین مردم شهر اختلاف می اندازیم؟ اینکه نگفتیم هتل دربند مهدیشهر بین مردم اختلاف ایجاد می شه؟
   بنده نماینده همه مردم نیستم که به شما بگم موافق چه نامی هستند. ولی عقل و برادری و شعور می گه حداقل اگه کسی گفت سنگسر و یا مهدیشهر نظر خودمون رو بهش تحمیل نکنیم
   متاسفانه دیدگاه شما دارای تناقضه از یه طرف میگید چرا اسمی از مهدیشهر نیست از طرف دیگه میگید بین این دو اسم فرقی نیست!
   برای احترام به دیگران سعی کن یه کم تاریخ این شهر رو مطالعه کنی!

 • محمود:

  محمود جان لااقل مینوشتید در هتل دربند مهدیشهرو یا بنیاد امام صادق مهدیشهر برگزار شد اینقدر از نام مهدیشهر نترسید

  • مدیر سایت:

   محض خاطر شما همانطور که می خواستید اصلاح کردم. مروری بر مطالب گذشته این سایت به شما نشان می دهد که حساسیتی روی مهدیشهر و سنگسر نداریم. این شمایید که با دیدن نام سنگسر احساساتتان جریحه دار می شود! امیدوارم فردا روزی از ما نخواهید بنویسیم فرهنگ مهدیشهری، میراث مهدیشهر، زبان مهدیشهری، موسیقی مهدیشهری، ایل مهدیشهر، هنر مهدیشهری و …

 • بهنام حامدی:

  با سلام از زحمات کلیه دست اندر کاران و برگزارکنندگان اولین جشنواره تابستانه که نهایت سعی وتلاش خودرا انجام دادند تا اینچنین با شکوه وپربار در جهت اعتلای پرآوازه نمودن نام زادگاه عزیزمان سنگسر ایفای نقش نمودند کمال تشکر وقدردانی را یعمل می آوریم وامیدواریم در سالهای بعد جشنواره ای پر بارتر ونام اور ی را شاهد باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...


پنجمین جشنواره و آیین سنتی تیرمویی سیزده

تاریخ : ۱۷ مهر ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 874

رودبارک مهدیشهر؛ منطقه ای با قابلیت‌های گردشگری بین المللی

تاریخ : ۲ مهر ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 2,449

برگزاری جشن تیرمویی سیزده در موزه سنگسر

تاریخ : ۶ آذر ۱۳۹۰
تعداد بازدید : 5,979

دومین جشنواره فرهنگی هنری سنگسری ها در ییلاق گل زرد

تاریخ : ۲۷ تیر ۱۳۹۰
تعداد بازدید : 7,637

اولین جشنواره سنت های بومی رودبارک و حومه

تاریخ : ۲ مرداد ۱۳۸۹
تعداد بازدید : 1,130

اولین جشنواره فرهنگی هنری سنگسری ها در ییلاق گل زرد

تاریخ : ۲۴ تیر ۱۳۸۹
تعداد بازدید : 9,058