امروز : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۲:۱۳ ق.ظ
 

صاف
14°C
رطوبت: 31%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 969
  • 1,390
  • 3,395,587
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جشنواره فرهنگ بومی شهرهای نمونه گردشگری بین المللی در شهمیرزاد برگزار می شود


مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نخستین جشنواره فرهنگ بومی شهرهای نمونه گردشگری بین المللی ایران در شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان،«حسین خواجه بیدختی» افزود: این جشنواره از ۱۴ تا ۲۲ مرداد ماه امسال و با مشارکت این اداره کل و شهرداری و شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در مجموعه رفاهی پارک پردیس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور نمایندگان ۱۴ شهر نمونه گردشگری بین المللی ایران در این جشنواره گفت: علاوه بر حضور نمایندگان شهرهای نمونه گردشگری، اقوام ایرانی نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر شهمیرزاد نیز با بیان اینکه این جشنواره همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۳ برگزار می شود، گفت: برپایی نمایشگاه عرضه سوغات، صنایع دستی و غذاهای محلی شهرهای نمونه گردشگری و اقوام ایرانی، اجرای آیین‌های سنتی و بومی و موسیقی محلی اقوام ایرانی از برنامه های این جشنواره است.

عبدالخالق خاکسار افزود: در این جشنواره صنایع‌دستی، سوغات و غذاهای محلی شهرهای نمونه گردشگری ایران و اقوام ایرانی و تمامی روستاهای بخش شهمیرزاد در قالب بیش از ۱۰۰ غرفه معرفی و عرضه می‌شوند.

وی به اجرای جشنواره بازی‌های بومی و محلی بخش شهمیرزاد در حاشیه برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت:    لی لی، هفت سنگ، طناب‌کشی، دو سنگ که، توب برکه، زو، پابزن و خوزکه به روش باغبونی از بازی‌های بومی و محلی این جشنواره است.

شهمیرزاد، نیشابور، بسطام، رامسر، لاهیجان، سرعین، ماهان، کاشان، شیراز، ری، دماوند، میبد، تفت و ابرکوه شهرهای نمونه گردشگری ایران هستند.

شهمیرزاد از شهرهای زیبا و خنک شهرستان مهدیشهر است. این شهر دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و محصولات متنوع کشاورزی و … است که برخی از این محصولات مانند گردو و آلو دارای اهمیت صاداراتی و شهرت بین المللی هستند. بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان با وسعت ۷۰۰ هکتار نیز در این شهر واقع شده است.بناهای تاریخی مانند “شیرقلعه”،”قلعه شیخی” و “د‍ژوهل”(یکی از کانونهای مهم اسماعیلیان)بر جذابیت این منطقه افزوده است.شهمیرزاد در ۶ کیلومتری شمال مهدیشهر واقع شده است.در سفر سال ۱۳۸۶ هیات دولت به استان سمنان ، شهمیرزاد به عنوان شهر نمونه گردشگری بین المللی معرفی و تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...