امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۹ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 231
  • 1,095
  • 3,481,964
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جشنواره گردشگری ایل سنگسری به اندازه ۱۰ جشنواره برنامه دارد

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری با اشاره به تنوع و گستردگی برنامه های این جشنواره، گفت: جشنواره گردشگری ایل سنگسری شهرستان مهدیشهر، اسما یک جشنواره است اما عملا در قالب 10 جشنواره مجزا برنامه برگزار می شود.

منصور بیرقی در نشست خبری با خبرنگاران در عمارت خیل خان مهدیشهر با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری در ۲۴ الی ۲۶ شهریور ماه در مهدیشهر اظهار کرد: جشنواره های ایل سنگسری در سال های گذشته در قالب های مختلف برگزار می شده است.

وی تصریح کرد: از سال گذشته پتانسیل و ظرفیت های گردشگری شهرستان مهدیشهر را شناسایی کردیم و تصمیم گرفتیم هر ساله جشنواره گردشگری ایل سنگسری را در قالب یک موضوع پیگیری و برگزار نماییم.

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری، بیان کرد: جشنواره سال گذشته تحت عنوان کوچ بهاره عشایر بود و جشنواره امسال را نیز با محوریت نان و لبنیات قرار دادیم.

بیرقی افزود: امسال با توجه به شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سعی کردیم اقتصاد مقاومتی را در محوریت جشنواره مد نظر قرار دهیم بنابراین نان و لبنیات که نمونه بارزی از اقتصاد درون زای مردم این منطقه است را موضوع جشنواره انتخاب کردیم.

وی با توجه به تنوع و گستردگی محصولات لبنی و نان مردم عشایر این منطقه تاکید کرد: با توجه به پژوهش ها و مطالعاتی که انجام دادیم ۳۷ نوع نان و ۷۰ نوع لبنیات را عشایر ایل سنگسری تهیه می کنند.

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری اعتبار این جشنواره  را بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان از کمک ها و مشارکت مردمی و همچنین با اسپانسری تنها یک نهاد همراه اول بیان کرد.

بیرقی پیامد این جشنواره را ایجاد همدلی و روحیه مشارکت در مردم دانست و گفت: برای برگزاری این جشنواره ۱۰۰ نفر دخیل هستند و تاکنون بالغ بر ۱۰۰ جلسه با افراد مختلف و دست اندرکاران جشنواره برگزار کردیم.

وی اظهار کرد: دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسریاسما یک جشنواره است اما عملا در قالب ۱۰ جشنواره مجزا برنامه برگزار می شود.

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسریبا اشاره به گستردگی این جشنواره بیان کرد: یکی از درخواست های ما ملی شدن جشنواره گردشگری ایل سنگسری است و امیدواریم در سال های بعدی این جشنواره به صورت ملی برگزار شود.

بیرقی با تشریح برنامه های سه روزه این جشنواره در شهرستان مهدیشهر، افزود: افتتاحیه برنامه در روز ۲۴ شهریور در هتل دربند برگزار می شود و برنامه های اصلی جشنواره در روز پنجشنبه ۲۵ شهریور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...