امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۵ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 227
  • 1,095
  • 3,481,960
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
نوید معاون سازمان میراث فرهنگی کشور به عشایر سنگسری

جشنواره گردشگری ایل سنگسری ملی می شود/ تدوین تقویم کوچ عشایری


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از ملی شدن جشنواره گردشگری ایل سنگسری حمایت کرد و گفت: این جشنواره ملی می شود.

مرتضی رحمانی موحد درآیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری که با حضور رئیس سازمان عشایری کشور، استاندار سمنان، نادعلیان چهره ماندگار کشوری، جمعی از مسئولین کشوری و استانی و مردم مهدیشهر در عمارت خیل خان مهدیشهر برگزار شد، گفت: رویکرد سازمان میراث فرهنگی، توسعه گردشگری روستایی و عشایری است.

وی تصریح کرد: آنچه که برای ما مهم است ظرفیت های موثر همه جانبه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی گردشگری و پیوند مردم با پیشینیه خودشان است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشوربا بیان اینکه در شورای عالی عشایری توسعه گردشگری عشایر را تصویب کردیم، افزود: در این کارگروه پنج رویکرد را در مسیر توسعه تاریخی، اجتماعی و فرهنگی تدوین کردیم.

تدوین تقویم کوچ عشایری

رحمانی موحد مشخص کردن مسیرهای گردشگری عشایری را اولین رویکرد تدوین کارگروه توسعه گردشگری بیان کرد و ادامه داد: تهیه و تدوین تقویم کوچ عشایری و تصویب آن به عنوان ثبت معنوی در سطح ملی از دیگر رویکردهایی است که می خواهیم در توسعه گردشگری به کار آوریم.

وی تهیه بسته های تبلیغاتی برای توسعه گردشگری عشایری را رویکرد سوم برشمرد و تصریح کرد: برگزاری جشنواره ها در سطح استانی، ملی و بین المللی ظرفیت دیگری است که می تواند عشایر را به عنوان یک برند تبدیل کند.

توسعه اقامت گاه های بوم گردی در دستور کار است

توسعه اقامت گاه های بوم گردی رویکرد دیگری بود که معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به آن اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ حدود ۳۰ اقامت گاه های بومی گردی داشتیم ولی امروز به ۳۲۰ واحد افزایش دادیم که همه پذیرای مهمانان داخلی و خارجی هستند.

رحمانی موحد اظهار کرد: با همکاری صندوق کارآفرینی امید، ۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات برای اقامت گاه های بوم گردی اختصاص دادیم و ۴۵ میلیارد ریال دیگر در نوبت تخصیص قرار دارد.

وی با بیان اینکه با همکاری پست و وزارت ارتباطات، دفاتر گردشگری و اطلاع رسانی را در روستاها توسط دفاتر آی سی تی راه اندازی می کنیم،اذعان کرد: ۵۱ روستا را از ۷۵ روستای منتخب برای ایجاد این دفاتر در سال ۹۵ را آموزش دادیم.

اقدامات ماندگار، همت بلند و پشتوانه مردمیدر جشنواره ایل سنگسری نمود داشت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور با تاکید بر اینکه جشنواره ها با سه عنصر اقدامات ماندگار، همت بلند و پشتوانه مردمی به سرانجام می رسد،افزود: امروز در جشنواره گردشگری ایل سنگسری این سه عنصر مشاهده می شد که می تواند به عنوان اثر ماندگار کشور تبدیل شود.

رحمانی موحد ادامه داد: پشتوانه مردمی که در این جشنواره دیدم برای اعتلای نام و فرهنگ این منطقه سرمایه بزرگی است و بر همین اساس نیز برای ملی شدن جشنواره گردشگری ایل سنگسری حمایت می کنیم و این جشنواره به زودی ملی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...