امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۳۵ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,477
 • 970
 • 3,361,979
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جشنواره یاقوت سرخ در درجزین برگزار می شود


دبیر جشنواره یاقوت سرخ و شهردار درجزین از برگزاری جشنواره انار درجزین با عنوان یاقوت سرخ در ۲۷ مهر ماه سالجاری خبر داد. سیدمحمدشاهمیری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بیان اینکه انار مهمترین تولید بخش کشاورزی شهر درجزین است،افزود: حفظ و توسعه باغات، معرفی انار درجزین و همچنین ایجاد شور و نشاط در میان مردم از اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.
وی وسعت باغات انار شهر درجزین را ۱۶۷ هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: سالیانه بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۴۰۰ تن از باغات انار درجزین برداشت می شود. دبیر جشنواره “یاقوت سرخ”انار درجزین را یکی از مرغوبترین انواع انار دانست و گفت: کیفیت ،طعم،ماندگاری بالا وسالم بودن محصول از لحاظ درصد کمتر سموم از ویژگی های انار درجزین است که همین ویژگی ها باعث مطرح شدن انار درجزین در سطح کشور شده است. شاهمیری انار درجزین را عمده ترین محصول این شهر عنوان کرد و گفت: بخش اعظم کار و زندگی مردم این شهرستان با انار است و انار علاوه بر ارتزاق مردم شهرستان به نوعی با زندگی آنها نیز عجین شده است.
وی همچنین به برنامه های جشنواره یاقوت سرخ اشاره کرد و افزود: غرفه جهاد کشاورزی برای عرضه محصولات کشاورزی لبنی و فراورده های انار،غرفه کودکان ،غرفه عکس و اجرای برنامه های متنوع موسیقی سنتی و ایراد سخنرانی از جمله برنامه های این جشنواره است. دبیر جشنواره یاقوت سرخ در پایان گفت: این جشنواره به همت فرمانداری مهدیشهر ،سازمان جهاد کشاورزی استان،اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی استان،صدا و سیمای مرکز استان و شهرداری و شورای شهر درجزین بر گزار می شود. گفتنی است شهر درجزین از توابع شهرستان مهدیشهر و در حد واسط سمنان-مهدیشهر واقع  می باشد.

یک پاسخ به “جشنواره یاقوت سرخ در درجزین برگزار می شود”
 • نغمه بيدقي فر:

  سلام و سپاس
  برگزاری جشنواره های گردشگری نقش مهمی در بازشتناخت و معرفی پتانسیل های مردم شناسی و گردشگری هر منطقه دارد و این امر چند سالی است که در سطح استان سمنان صورت میپذیرد
  امیدوارم با همکاری مسئولین محترم بتوانیم برای جذب گردشگر جهت حضور موثر در جشنواره یاقوت سرخ برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...