امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۳۱ ق.ظ
 

صاف
23°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 1 m/s شمالغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 7
  • 1,056
  • 3,367,548
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جهاد دانشگاهی دفتر شهرستان مهدیشهر افتتاح شد


جهاد دانشگاهی  دفتر شهرستان مهدیشهر با حضور دکتر سعیدیان معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور، عبدالهیان رئیس جهاد دانشگاهی استان، فرماندار، شهردار و امام جمعه مهدیشهر افتتاح شد.
دکتر سعیدیان راد  معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور در آئین افتتاح دفتر جهاد دانشگاهی شهرستان مهدیشهر با اشاره به مصوبه راه اندازی پژوهشکده رویان گفت: فعالیت پژوهشکده رویان در زمینه های  سلول های بنیادین، درمان ناباروری  و هپاتیت  از مهمترین فعالیتهای امروز جهاد دانشگاهی کشور است که از برندی بین المللی برخوردار است.
بهمن سعیدیان راد با اشاره به انجام پژوهش های کاربردی در جهاد دانشگاهی کشور، اظهار داشت: در زمینه درمان بیماری دیابت نیز در پژوهشکده رویان با مطالعه و کار بر روی سلولهای بنیادین به نتایج خوبی دست پیدا کرده ایم اما به دلیل شرایط خاص پذیرش سالانه تنها امکان پذیرش ۳۰ نفر برای درمان دیابت وجود دارد.

وی افزود: در تهران، قم، اردبیل و تبریز نیز مراکز درمان ناباروری فعالیت دارند که هموطنان را از خروج برای درمان  ناباروری به خارج  ازکشور بی نیاز می کند.
وی با اشاره به بهره مندی از فناوریهای مدرن در جهاد دانشگاهی از طریق دستگاه هایی که قادر به تبدیل انرژی های پاک مانند انرژی خورشید و باد به نیروی برق هستند، اظهار داشت: استفاده از این دستگاهها در روستاهایی که زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند مرقوم به صرفه است و هم اکنون این دستگاه ها در چند روستا از توابع تبریز راه اندازی شده است.
سعیدیان راد با اشاره به فعالیت دانشگاه علم و فرهنگ در تهران، افزود: این دانشگاه بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی کشور محسوب می شود که زیر مجموعه جهاد دانشگاهی است و هم اکنون شش هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
وی از تنظیم سند اشتغال در مراکز جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: با هدف همراهی دولت در ایجاد دو میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۰ این سند تدوین می شود و در حال حاضر در دو استان زنجان و گلستان در حال تدوین است.
معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه تنها جهاد دانشگاهی دو استان سمنان و کرمانشاه توانسته اند در سفرهای دولت مصوبه داشته باشند، از مسوولان محلی خواست برای ایجاد پژوهشگاه رویان در شهرستان مهدیشهر همکاری و تلاش نمایند.

رییس جهاد دانشگاهی استان سمنان نیز در آئین افتتاح این دفتر گفت: دفتر جهاد دانشگاهی شهرستان مهدیشهر اولین دفتر شهرستانی جهاد دانشگاهی در این استان است.
واحد عبداللهیان افزود: این دفتر تمام فعالیت های تعریف شده و عادی جهاد دانشگاهی را انجام می دهد و در ماموریتی ویژه باید زمینه و بستر را برای ایجاد شعبه منطقه ای پژوهشکده رویان مهدیشهر فراهم کند.

 رییس جهاد دانشگاهی استان  با بیان اینکه احداث پژوهشکده رویان در شهرستان مهدیشهر از مصوبات سومین سفر دولت به استان سمنان است، اظهار داشت: دفتر جهاد دانشگاهی مهدیشهر باید اجرا شدن فاز اول این مصوبه را پیگیری کند.

عیسی فاضلی فرماندار شهرستان مهدیشهر نیز گفت: با احداث جهاد دانشگاهی در مهدیشهر باید به رشد علم و پیوند هر چه محکمتر بین علم و صنعت کمک کرد.

فرماندار با بیان اینکه  تمام بخش ها و مراکز علمی، صنعتی و خدماتی شهرستان باید برای اعتلای علمی این مرکز همکاری های لازم را انجام دهند افزود  : ایجاد شعبه پژوهشکده رویان در این شهرستان از مصادیق بارز عدالت محوری در دولت خدمتگزار است.

همچنین حجت الاسلام  علی سقائیان امام جمعه موقت و رییس دانشگاه پیام نور مهدیشهر نیز در آیین افتتاحیه جهاددانشگاهی مهدیشهرگفت: داشتن روحیه جهادی برای آبادانی هرچه بیشتر جامعه اسلامی از وظایف همگان است.

همچنین در این مراسم سید محمد علی شاهمیری به عنوان سرپرست جهاددانشگاهی شهرستان مهدیشهر منصوب گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...