امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۱۷ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,420
 • 970
 • 3,361,922
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

جوون مرگی

ایشتار

چند وقت پیش از بلندگوی شهرمون یه چیز تکراری شنیدم.
انا لله و انا…. درگذشت جوان ناکام….
یادم نیست این چندمین جوونیه که چاووش رفتنش به ابدیت خونده شد، تو چند سال اخیر . تو چند ماه اخیر.
یه بنده خدایی میگفت: این خاصیت آخر الزمونه.
گناهان مردم و جوون مرگی.
راستش منم به این حرفها اعتقاد پیدا کردم ،ما همون آدمای آخر زمونی هستیم که بخارمون رفته . فقط شیک و پیک تر شدیم.
همشهری ، پیک مرگ خیلی از جوونامون خودمون هستیم. هیچ استثنائی هم وجود نداره. من و تویی که از پخش مواد و چگونگی اش ، تا اسم فروشنده هاش خبر داریم و مثل مجسمه های سنگی فقط سکوت می کنیم.
همه مادرایی که وقتی جوونی پر پر شد، چادر چاقچو می کنند و مراسم تشییع جنازه و هفت و چهل و تماشای زجه زدن مادر طرف میشه جزئی ازاوقات فراقتشون.
سر همه خوش غیرتایی که ادعای داشتن غیرت سنگسری دارند سلامت.
آقا…. نمی دونم خبر دارین یا نه. یه خیابون با کلاس تو شهرمون داریم که باید برید و ببینین چه باغ وحشی شده.
ننه بابای بدبخت بچشون رو می برند برا ترک ( کوفت و زهر ماریهای گوناگون).
به محض اینکه طرف پاشو از در مرکز می ذاره بیرون، خانه های پخش ( که که ، مم مه) براش ریسه میبندند و چراغونی می کنند.
هنوز دو تا نفس از هوای خیابون ، ششهاشو سبک و سنگین نکرده که یه ارزق شامی جلوش ظاهر میشه و ( که که ) یا (مم مه) مورد نظر رو به طرفه العینی میذاره کف دستش..
یه سر سلامتی به مسئو لین شهر و نیروی انتظامی هم بگیم که جاشون تو بحثمون خالی نباشه.
بابا…. ایها الناس. هر چند وقت یه بار جوونی از مصرف مواد مخدر سنکپ میکنه و میره سینه قبرستون.
چه قدر ختم بریم و شام و ناهار جوون مرده نوش کنیم؟؟؟؟ !!
قضیه زندون رفتن ( دملهای سرطانی) و فرداش ، خوشحال و خندان بیرون اومدنشون چیه؟
اسم چند تا جوون دیگه از بلندگو اعلام شه تا از خواب سنگینمون بیدار شیم.؟
کی یا علی میگیم؟؟

برچسب‌ها, ,

۱۰ پاسخ به “جوون مرگی”
 • bahmana:

  سلام به همه. من میگم چرا مسولینمون رو ملزم به پیگیری این قضیه نکنیم؟چرابه کم توجهی افراد صاحب نفوذ جامعه نسبت به مسئله ای به این مهمی اعتراض نکنیم.مثلا چرا نیروی انتزامی را تشویق به برنامه ریزی و کنترل بیشتری در این امر نکنیم.من میگم خودمون میتونیم برا قاچاقچی ها و فروشندگان مواد مخدر جو رو نا امن کنیم.

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  درود بر سنگسری دوختر
  کاش روزی همه سنگسری کاتاها و سنگسری دوختر ها مانند شما برای همشهریان خود احساس وظیفه نمایند . البته تشویق آنها به این کار باید از مسوولین دستگاههای مرتبط که انواع امکانات در اختیار آنها است صورت پذیرد. متاسفانه همه مردم درگیر کارها و مشکلاتشان هستند و کمتر کسی موفق میشود در این زمینه ها همکاری نماید بنظر میرسد فعالیت دراین نوع کارها (مبارزه با اعتیاد و…) باایجاد موسسه یا نهاد از سوی افرادی که کمتر مشغله فکری دارند قابل پیگیری ابتدایی است ودر مرحله بعد حمایت مردم و استفاده از راهکارهای مناسبی چون راهکار پیشنهادی سنگسری دوختر ، ولی مشکل مرحله ابتدایی است یعنی به حرکت در آوردن چرخ مبارزه .
  به مدیر محترم سنگسر نیوز پیشنهاد میدهم فراخوانی اعلام تا شاید افرادی در این زمینه (ایجاد موسسه یا نهاد مردمی) پیشقدم شوند .

 • سنگسری دوختر:

  تو یه پارک نزدیک محله ما مددجویان جمع می شن.من موقع پیاده روی تو پارک متوجه شدم همین باعث می شه که گوش به گوش افراد بیشتری متوجه شن.به نظرم علت های ریشه ای اعتیاد در مسایل هویتی و شناختی است که این دور همی ها خیلی می تونه تو این جهت کمک کننده باشه.شاید راه انداختن یک چنین گروهی در یکی از فضاهای پارک مانند سنگسر،عالی باشه.

 • داریوش:

  بنام یزدان پاک
  درود بر آنهایی که دلسوزانه نظر میدهند
  در متن های پیشین ، سرباز کوروش و سنگسری دوختر راهکارهای خوبی پیشنهاد دادند که از آنها سپاسگذارم البته من هم با آنان موافقم، پیشنهاد میدهم فرد یا افرادی خود را معرفی تا با ایجاد موسسه مردم نهاد مورد نظر هدایت آنرا نیز در این زمینه بعهده بگیرند . من بر این باورم که اگر جو مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سنگسر راه بیافتد همه سنگسریها وارد خواهند شد . (چنانچه فرد یا افرادی پیشقدم نشدند بهتر است سنگسر نیوز پیگیری تا این موسسه ایجاد گردد )

 • سنگسری دوختر:

  درود بر قلم زیبایی که مسولانه می چرخد.

  با سرباز کوروش موافقم،موسسه های مردم نهاد جواب می دهد،گروه درمانی یا گروه شدن مادرانی که فرزندانشان درگیرند و … چون مردم صاحبان اصلی درد هستند.

  در همسایگی ما یک به اصطلاح ساقی بود که همسایه ها به نوعی از مواجهه با او شاید می ترسیدند یکبار صبح که بلند شدیم دیدیم با رنگ روی آسفالت دم خونه شون نوشته شده: خجالت بکش قاچاقچی/چیزی نکشید که خانه شان را فروختند.

  • مشتی:

   سلام.بابا قاچاقچی محل شما خیلی با حیا بوده.والله الان تو سنگسر دیگه افتخاری شده هرکی ساقی باشه!برادران و خواهران محترم قاچاقچی سناتوری رفت و آمد میکنن!
   .

 • yas:

  از چی بگم برات ، انتظار داری که چیزی از جیب من درآد به جز کاغذ سفید پاره، خب آره رفیق ، حرف توشه ولی با خودکار سفید .تو هم مثل منی ، تو هم کم درد نداری ، درد اصلی اینه تو همدرد نداری ، من کسی نیستم که با این زخم ها دردم بگیره ، ولی این اشک ها رو کی میخواد گردن بگیره .از چی بگم ،خدا ، از این بنده های خسته ، از این همه درد تموم دنده هام شکسته ، خنده هام رو نبین ، این خنده ها میچسبه رو لبم ، این منم با یه رد پای خسته ، از چی بگم ، خداااا…..

 • hamid sangesar:

  با سلام . فقط خودمون مقصریم .من و تویی که از پخش مواد و چگونگی اش ، تا اسم فروشنده هاش خبر داریم و مثل مجسمه های سنگی فقط سکوت می کنیم.
  سر همه خوش غیرتایی که ادعای داشتن غیرت سنگسری دارند سلامت.

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  درود بر همشهریان
  متن بسیار جالبی بود بنده فکر میکنم حالا که آقایون (البته به ظاهر یکسری شان در بعضی وقتها به عنوان کاتالیزور قاچاقچیان هم عمل کرده اند )موفق نبودند پس خود مردم باید با تشکیل موسسه یا نهادی اقدام به مبازه با این پدیده شوم بکنند البته با بهره گیری از تمامی راهها ( فرهنگی ،سیاسی و…).
  اجداد ما از ایران باستان نژادی بسیار سالم و هوشمند داشتند و با این موارد بوده که آنهمه افتخار آفرینی کسب کردند ولی مارا درگیر پدیده های شوم اینچنینی کرده اند تا مشغول همین چیزها باشیم و به چیزهای دیگر فکر نکنیم .
  یادمان باشد آمار مرگ جوانان در سطح بالایی است و این برای آینده سنگسر و در نهایت برای کل کشوریعنی فاجعه.

 • عباس:

  با سلام خواستم عرض کنم این یه امر هممه گیر جوانان کشورشده و باید تو خانواده ها و اموزش و پرورش و با رفاقت با بچه ها حل بشه نه با زور و فریاد و قهر که امیدوارم همه بتونیم در این راه موفق بشیم ضمنا این معضل اجتماعی جای منم منم برای کسی نداره و همه بهوش باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...


مواد مخدر – سرگرمی پوچ

تاریخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۱
تعداد بازدید : 5,306