امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۹ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 231
 • 1,095
 • 3,481,964
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

حضور بیش از هشت هزار نفر از مردم مهدیشهر در راهپیمایی یکشنبه شب


به گزارش خبرنگار مهدیشهر نیوز، در سومین شب اعتراض گسترده مردم مهدیشهر (سنگسر) به مصوبه مشکوک و تنش زای تجزیه این شهرستان نوپا، بیش از هشت هزار نفر از مردم غیور و ولایت مدار مهدیشهر، یکشنبه شب، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

در دوازدهمین شب ماه مبارک رمضان، مردم غیور و انقلابی مهدیشهر ( سنگسر) با حضور بی سابقه خود، بار دیگر پیام روشن و برحقشان را پیرامون حفظ یکپارچگی شهرستان و عدم تجزیه آن، به گوش همگان رساندند.
مسجد امام علی (ع) شهرک انقلاب شب گذشته شاهد حضور پرشور مردمی بود که در عین مظلومیت می کوشند از تضییع حقوق قانونی خود جلوگیری کنند و مهدیشهر را از دامی که برای آن تدارک دیده شده برهانند.
مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر بود که طی سخنانی با تاکید بر غیر کارشناسی بودن مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر و لزوم لغو آن، به مردم مهدیشهر توصیه کرد، در پیگیری حقوق حقه شان از هر حرکتی که مورد سو استفاده دشمنان قرار گیرد، خودداری کنند. وی افزود: عده ای تلاش می کنند مردم مهدیشهر را ضد انقلاب و ضد نظام جلوه دهند که نبایستی به آنان فرصت و بهانه داد.
در ادامه شاهمیری، عبدالحسینی و طاهرکرد از اعضای شورای منتخب دقایقی کوتاه با مردم سخن گفتند و با تبیین وضعیت فعلی شهر مهدیشهر و تبعات تجزیه این شهرستان، همگان را به حرکت و پافشاری در مسیر قانون دعوت کردند.

EmamAliMosque-Mahdishahr209

مسجد امام علی شهرک انقلاب مهدیشهر در ۳۰ تیر ۱۳۹۲

پس از پایان مراسم، تجمع کنندگان که شمار آنان بیش از ۸۰۰۰ تن تخمین زده می شود، راهپیمایی اعتراضی خود را آغاز کردند. راه پیمایان در حالی مسیر ۳ کیلومتری شهرک انقلاب به میدان امام رضا تا میدان شهدا را پیمودند که زن و مرد و پیر و جوان یکدل و یکصدا با سر دادن شعارهایی چون ”با خون امضا کرده ایم، تا آخرش ایستاده ایم”، “ای رهبر مهربان، برس به فریادمان”، “تجزیه شهرستان، محال است، محال است”، “ما ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم”، “مهدیشهری می میرد، ذلت نمی پذیرد”، “سنگسری می میرد، ذلت نمی پذرید”، “پیمان خون بستیم، تا آخرش هستیم”، “تجزیه شهرستان، پشت به امام زمان” و … خواستار لغو مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر و بازگشت امور این شهرستان به مدار قانون شدند.

201307230805__1374449466_86_57_32_209

در پایان این تظاهرات، راهپیمایان در میدان شهدا تجمع کرده و از همین میدان عازم پایتخت شدند تا صدای اعتراض خود را به گوش مراجع قانونی کشور برسانند تا برای چندمین بار در چند سال اخیر، برای در اختیار داشتن حقوق ابتدایی و مسلم خود، رنج و هزینه بسیار متحمل شوند.

… و این است داستان شهری که تعداد خدماتش به نظام اسلامی و مردم منطقه قابل شمارش نیست.

برخی نکات پیرامون راهپیمایی شب گذشته:
– حضور بانوان در راهپیمایی شب گذشته بسیار چشمگیر و پرشمار بود.
– نیروهای انتظامی با فاصله از تظاهرکنندگان، نقش پررنگی در برگزاری بدون تنش این راهپیمایی و هدایت ترافیک و افراد داشتند.
– نوک پیکان انتقادات مردم متوجه فردی در هیات دولت بود که مسبب اصلی حوادث اخیر شهرستان شناخته می شود.
– شمار تظاهرکنندگان با رشد بیش از سه برابری نسبت به راهپیمایی قبلی همراه بود.

20130722000343744505185709
ترافیک پس از راهپیمایی- راهبندان ناشی از بسته شدن مسیر عبوری، هزاران خودرو را برای ساعت ها در ترافیک سنگینی قرار داد. سرنشینان از عابرین درباره علت راهپیمایی و فاصله تا انتهای مسیر ترافیک سوال می کردند.

– مسجد امام علی (ع) شهرک انقلاب مملو از جمعیت بود. به همین دلیل بسیاری از مردم موفق به ورود نشدند و مراسم را بیرون از مسجد و ایستاده دنبال کردند.
– در میان سخنرانی اعضای شورای منتخب، فریادهای الله اکبر حاضران بارها طنین انداز شد.
– گفته می شود مسئولان استان سمنان به ابعاد پنهان و مشکوک سناریوی تجزیه شهرستان مهدیشهر پی برده اند، اما بخشی از بدنه دولت بنابه دلایلی همچنان بر ابلاغ آن اصرار می ورزد.
– مطرح شدن مجدد قول احمدی نژاد به مردم مهدیشهر پیرامون عدم تجزیه شهرستان مهدیشهر گمانه هایی را در بین مردم ایجاد کرده است.

۹ پاسخ به “حضور بیش از هشت هزار نفر از مردم مهدیشهر در راهپیمایی یکشنبه شب”
 • ایرانی:

  با سلام به سنگسری های با غیرت
  حتماً شنیده اید که کردها، ترک هاو سایر ملیت های مستقل خواستار استقلال از هر حیث در چهارچوب سنت، جغرافیا و مردم خود هستند، به نظر من با بررسی کارشناسی توسط تیمی بی طرف، آثار خوب و بد این جدایی بررسی شود بنده فکر نمی کنم اگر نیمه پر لیوان را نگاه کنیم این جدایی به ضرر سنگسری ها تمام شود، زیرا سنگسری در محدوده جغرافیایی نمی گنجد و سنگسری ها دارای پراکندگی در تمام جهان هستند پس بهتر است تصمیم منطقی گرفته و از هر تهدید بعنوان یک فرصت بهره برداری کنید/ به امید ایرانی آباد

 • آرش سنگسری:

  گرگها خوب بدانند در این ایل غریب/
  گرپدر مرد تفنگ پدری هست هنوز

  گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند/
  توی گهواره چوبی پسری هست هنوز/

  آب اگر نیست نترسید که قافله مان
  /دل دریایی وچشمان تری هست هنوز

 • سرباز کوروش:

  بنام یزدان پاک
  آقایا خانم دوست ، درود
  همانطور که براحتی قابل تشخیص است در کشوری زندگی میکنیم که قانون به قول ما سنگسری ها در حد هوتوتو قرار گرفته یعنی فاتحه قانون خوانده شده ، جای دور نمی رویم هیات وزیران شهر سرخه به شهرستان تبدیل کرد ولی هیات بررسی و تطبیق مجلس آن مصوبه را غیر قانونی اعلام کرد این درحالی است که شرایط سرخه برای شهرستان شدن به مراتب بهتر است از شهمیرزاد، پس مصوبه شهرستان شدن شهمیرزادغیر قانونی است . ما با مردم شهمیرزاد دوست بوده و هستیم ولی دیگر نخواهیم گذاشت مسوولین … کشورزخمی همچون گل روبار بر ما وارد کنند .اگر شما گرامی هم جای ما بودید و همیشه مورد ستم واقع میشدید دیگر تا پای جان هم کوتاه نمی آمدید .

 • همشهری:

  روزی شما از سمنان جدا شدید،مگر مردم سمنان شما را خائن نامیدند؟
  واقعا به حال شما متاسفیم

  • سنگسری:

   اولا اینکه کسی مردم شهمیرزاد را خائن ننامیده است و اتفاقا مردم این شهر با فرهنگ تر از آن هستند که بر خلاف همتایان خود زبان به توهین باز کنند.
   اعتراض مردم به مسوولی است که جانبدارانه قانون را زیر پا می گذارند.
   به حال خودتان متاسف باشید

 • يك دوست:

  با سلام
  از سخنان کسانی که داعیه دار قلم هستند بعید است چنین حرفهایی..
  جسارت داشته باشید و مطلب مرا علنی سازید.
  و توضیح دهید شهرستان شدن یک مرز و بوم دیگر چه ضرری برای شما دارد؟
  چرا عروسک های بازیگرانی می شوید که با تحریک و سواستفاده از عواطفتان شما را قربانی خواسته هاشان می کنند.
  روزی شما از سمنان جدا شدید،آیا مردم سمنان هم شما را خائن نامیدند؟
  امروز به اراده ی خداوند شهرستانید،چه مساله ی مهمی در خانه هاتان و بر سفره هاتان تغییر کرد؟
  آیا نمی اندیشید؟
  فرض کنید شهری ارتقا سیاسی دریافت کند،از شما چه چیزی کم می گردد؟

 • سرباز کوروش:

  بنام یزدان پاک
  همشهریان درود
  ماههای قبل شکایت به تمامی ارگانها و مراجع ارسال گردید ولی مشاهده میشود اقدام اهریمنی هیات وزیران به مرحله نهایی نزدیک شده پس این که ما به فکر فریاد رس در این کشور باشیم دیدگاهی پوچ است ما باید به بهترین فریاد رس یعنی خداوند بزرگ پناه ببریم (ازاول هم پناه به اشخاص کار اشتباهی بود).
  « ما تنهاییم و به امید یاری یزدان پاک همچون نیاکانمان تا آخر ایستاده ایم »

 • جمعی از بچه های سنگسر:

  سلام دوستان ولایی و با غیرت مهدی شهری
  این حرف بر کسی پوشیده نیست که در این عصر و دنیای رسانه و ارتباطات دشمنان دین و نظام اسلامی با صرف هزینه های هنگفت و فرآوان و شبکه های گسترده خرابکاری و رسانه ای در حال برنامه ریزی برای بدنام کردن و عناد و دشمنی مردم با نظام اسلامی هستند…حال ذر این زمان حرف و سخن و کار ناپخته و ناعادلانه یک مسئول نظام و یک شخص در دستگاه اجرایی می تواند در امر عناد مردم نسبت به نظامرا در دل مردم ایجاد کرده و چه بسا یک به طور ناخواسته مردمی را برنجاند و دل ملتی را به درد آورد همانا و کمک کردن به دشمنان و همپا بودن با آنان همانا. دشمن انقدر هزینه می کند و چه بسا به نتیجه نمی رسد و به حول و قوه ی الهی و عنایات امام زمان عج و رهنمود های رهبر فرزانه به نتیجه نخواهد رسید و اما یک قرد ممکن است به راحتی خواسته های دشمن را و حتی بهتر از آن همه هزینه به راحتی با یک عمل نسنجیده در این مملکت اسلامی به اجرا در آورد که قلب امام زمان و رهبر عزیز به درد آید!!!الهی چنان کن سرانجام کار/توخوشنود باشیو ما رستگار…به امید ریشه کن شدن تمامی ریشه های ظلم و ستم و نا عدالتی و جفا در حق مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه مهدی شهر و ایران عزیز و اسلامی.

 • جمعی از بچه های سنگسر:

  “ای رهبر مهربان، برس به فریادمان”، ”با خون امضا کرده ایم، تا آخرش ایستاده ایم”، “تجزیه شهرستان، محال است، محال است”، “ما ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم”، “مهدیشهری می میرد، ذلت نمی پذیرد”، “سنگسری می میرد، ذلت نمی پذرید”، “پیمان خون بستیم، تا آخرش هستیم”، “تجزیه شهرستان، پشت به امام زمان…

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...