امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۷ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 805
 • 873
 • 3,364,968
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

حیات وحش منطقه پرور مهدیشهر به رفت و آمد خودروها عادت کرده اند


معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: حیات وحش منطقه پرور شهرستان مهدیشهر به رفت و آمد خودروها عادت کرده اند. به گزارش ایسنا،دکتر بهرام علی ظاهری معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان،امروز ۳ آبانماه از دستگیری ۳ نفر از متخلفین شکار و صید توسط محیط بانان استان سمنان خبر داد و افزود: از این شکارچیان لاشه یک راس بز وحشی کشف شده است.
وی ادامه داد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر در حین گشت و کنترل مناطق متوجه حضور شکارچیانی می شوند که در حال تیراندازی به حیات وحش مجاور جاده دسترسی هستند؛مظنونین پس از مشاهده مامورین با خودروی خود متواری می شوند ولی محیط بانان مشخصات خودروری متواری را به پاسگاه های نیروی انتظامی گزارش داده و سرانجام موفق به دستگیری متخلفین در ایست و بازرسی شهمیزاد-فولادمحله می شوند .
وی افزود: در بازرسی از خودروی متخلفین، یک قبضه تفنگ تک لول،یک عدد چهارپاره و تعدادی فشنگ ساچمه زنی و پوکه تیر جنگی و دیگر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
ظاهری اظهار کرد: مامورین محیط زیست پس از مراجعت به محل وقوع شکار مشاهده کردند که متاسفانه یک راس بز وحشی توسط اسلحه ساچمه زنی با گلوله چهارپاره مورد هدف قرار گرفته است.
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه گفت: حیات وحش منطقه پرور به رفت و آمد خودروها عادت کرده اند و عمدتاً با احساس امنیت در کنار جاده ها به چرا می پردازند و این امر موجب جاذبه زیادی برای منطقه پرور شده و تعداد زیادی از مردم به تماشای این حیوانات مشغول می شوند.
وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل نبود فرهنگ مناسب این شکارچیان از این فرصت سوء استفاده کرده و به شکار حیات وحش و بویژه شکار بز وحشی،در این منطقه می پردازند در حالی که شکار حیوان ماده حتی در بین شکارچیان هم کار مذموم و زشتی است.
گفتنی است: در منطقه حفاظت شده پرور، جمعاً ۳۹ گونه پستاندار در قالب ۳۵ جنس مربوط به ۱۴ خانواده از ۵ راسته زندگی می کنند که وجود شش راسته از این هفت راسته پستاندار ،خشکی زی هستند.
همچنین وجود حدود یک چهارم گونه های پستاندار موجود کشور، در این منطقه، حکایت از جایگاه و ویژگی های اکولوژیکی و با ارزش این منطقه حفاظت شده را دارد.
شایان ذکر است: انواع خارپشت ها ، خفاش معمولی ، تشی و انواع جوندگان دیگر ، خرگوشها ، پلنگ و انواع گربه های وحشی ، روباه ، شغال ، گرگ ، خرس قهوه ای ، کفتار، مرال ، شوکا ، گراز ، کل و بر ،گله های قوچ و میش ، آهو و …از جمله مهمترین گونه های جانوری موجود در منطقه حفاظت شده”پرور” است.

یک پاسخ به “حیات وحش منطقه پرور مهدیشهر به رفت و آمد خودروها عادت کرده اند”
 • گل آقا:

  آقایان محیط زیست بهتر است از اسب به جای موتور استفاده کنند و بهتر است فلانی ها و فلانی ها و فلانی ها را در مهمانی هایشان در پرور راه ندهند تا جانوران ساکن آن محیط امنیت روانی داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...