امروز : ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۵, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۷ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 36%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 351
  • 900
  • 3,479,665
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

خسارات خشکسالی به عشایر باید به صورت قانونمند تامین شود


معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خسارات ناشی از خشکسالی در چهار استان کشور را شدید دانست و گفت: خسارات خشکسالی به عشایر از جمله استان سمنان باید به صورت قانونمند تامین شود. ˈحسن رکنیˈ پنجشنبه شب در آیین تجلیل از نمونه های کشاورزی شهرستان گرمسار افزود: خشکسالی به استانهای خراسانهای رضوی، جنوبی و شمالی، سمنان و قسمتی از تهران خسارت شدیدی وارد کرده است.

وی با تاکید بر لزوم حل قانونمند این خسارات گفت: باید با تامین منابع لازم برای مدت چهار ماه آینده به عشایر برای عبور از این دوران سخت کمک کنیم. رکنی با اشاره به خسارات عشایر استان سمنان اظهار داشت: طرح ارزیابی خسارات عشایر این استان با حضور تیم های اعزامی از وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکلات علاوه بر فعالیت های این وزارت خانه، اقدامات دیگری از طرق قانونی باید صورت گیرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: مقداری از علوفه مورد نیاز عشایر با مدت پرداخت چهارماهه تامین شده است که برای تامین منابع مورد نیاز این مدت باید از طریق وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران به صورت قانونمند اقدام شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این آئین به تلف شدن ۸۶ هزار راس دام سبک عشایر این استان در مناطق قشلاقی خبر داد و افزد: خشکسالی خسارات گسترده ای به عشایر استان سمنان وارد کرده است.
ˈسیدمجید موسویˈ خواستار حل قانونمند مشکلات و خسارتهای عشایر این استان شد و گفت: باید مساعدت شود تا نیازهای عشایر تا شهریور برطرف شود در غیر این صورت خسارات این جامعه مولد مضاعف می شود.
در این آیین رییس سازمان امور عشایر کشور، جمعی از مسوولان اجرایی و تولیدکندگان بخش کشاورزی حضور داشتند و از تولیدکنندگان برتر شهرستان گرمسار تجلیل شد.
در استان سمنان قریب ۱۵ هزار نفر عشایر زندگی می کنند که بیش ز ۷۰۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
عشایر استان سمنان یکی از تولید کنندگان عمده محصولات پروتئینی و صنایع دستی استان سمنان به شمار می روند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...