امروز : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۲:۰۷ ق.ظ
 

صاف
14°C
رطوبت: 31%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 969
  • 1,390
  • 3,395,587
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
فرماندار دموکراسی فرماندار مهدیشهر در مراسم روز دانشجو؛

دانشگاه محیطی برای تمرین دموکراسی است


فرماندار مهدیشهر دانشگاه را محیطی برای تمرین دموکراسی و فعالیت های سیاسی دانست و گفت: این امر به شرطی محقق می شود که قدرت تحمل حرف همدیگر را داشته باشیم.
به گزارش سنگسر نیوز ، حسن ارگی که در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر سخن می گفت، به دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی به دانشجویان پرداخت و اظهار کرد: امام خامنه ای دانشجو و دانشجویان را قشر برگزیده جامعه می دانند.
وی با اشاره به بیانات رهبری، ادامه داد: دانشجویان مسلمان ما باید دانشجویی روشنفکر، پویا وآگاه در جامعه باشد و خواسته ما از آنان این است که نقد کنند نقد سازنده.
فرماندار مهدیشهر با تاکید بر نقد سازنده دانشجو، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی تشکیل شد که دیکتاتوری از بین برود و ما هم باید بپذیریم که حق گفتن شجاعت و اعتقاد می خواهد، چون کلام حق گفتن هزینه دارد اما اینطور نباشد که خدای نکرده به جای حق به تخریب روی آوریم.
 ارگی تصریح کرد: امروزه اگر ما فضای نقد را تشکیل ندهیم فضای تخریب تشکیل می شود و اگر ما مسیر درست را نرویم مطمئن باشید مردم آگاه هستند ومی فهمند.
سخنران مراسم بزرگداشت روز دانشجو در مهدیشهر اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران این فضا را فراهم کرده است و شما دانشجویان می توانید این نقد را از دولت شروع کنید ولی نقدی که همراه با ارائه راهکار باشد.
وی با بیان اینکه حرف هایمان باید از روی صداقت و آگاهی باشد، افزود: نقد سازنده لازمه رشد یک جامعه است و جامعه ما نیز نیاز به نقد و توسعه دارد ولی نیاز به تخریب کننده وانسان های کم لطف ندارد.
فرماندار مهدیشهر گفت: آن چیزی که ما از محیط دانشگاهی نیاز داریم پیشرفت علم، پیشرفت اندیشه سیاسی، عمق اندیشی دینی در محیط دانشجویی است که در واقع یک توسعه متواضع می باشد اما چقدر ما در این زمینه ها ورود کرده ایم؟ و چقدر برای ما جذابیت دارد؟
ارگی اظهار کرد: به هر حال این را بپذیریم که اگر ما می خواهیم تمرین دمکراسی و فعالیت های سیاسی بکنیم، محیطش دانشگاه است اما به شرط اینکه این را باور داشته و قدرت تحمل حرف همدیگر را داشته باشیم.
وی تصریح کرد: راه پیشرفت جامعه در این است که راهکار بدهید تا با هم همکاری بکنیم واز همین جا می خواهیم که هر کسی مشکلات خودشان را از طریق راه های قانونی به شورای شهر، فرمانداری وشهرداری اعلام کند وما تمام تلاش مان را می کنیم که مشکلات شما را تا جایی که توان داریم رفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...