امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۷ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 227
  • 1,095
  • 3,481,960
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

درخواست اهالی منطقه گلزار شهدا


سلام علیکم
ما اهالی منطقه خیابان معراج منتهی به گلزار شهدا نزدیک به ۳۰ سال است که با مشکل دفن اموات مواجه می باشیم و این موضوع از سوی اداره بهداشت شهرستان و استان بررسی و شرایط انتقال آن به بیرون از شهر چندین سال است که در شرف انجام از سوی شهرداری می باشد. لازم به ذکر است که شهرداری نیز در جلسات و نشستهای مردمی مختلف به این امر اذعان داشته است که این قبرستان باید هر چه سریعتر از مرکز شهر به خارج از محدوده شهری که زمین آن مشخص شده است انتقال یابد و با توجه فشردگی قبور در این قبرستان متاسفانه مردم اقدام به دفن امواتشان در گورهای قدیمی می نمایند که باعث بروز مشکلات عدیده ای گردیده است. با همت اهالی دیواری حائل دور این قبرستان در چندین سال گذشته از سوی شهرداری احداث شده بوده که از بروز توسعه این قبرستان جلوگیری گردد.ولی متاسفانه با این اوصاف شهرداری با به بهانه خدمت به رزمندگان و خانواده شهدا در ضلع غربی و نزدیک به مناطق مسکونی این منطقه اقدام به توسعه و ایجاد منطقه ای، آماده برای احداث قبر کرده است. شایان ذکر است این منطقه در سال گذشته که از طرف شخصی که درصدد احداث قبور بوده است با فشار اهالی منطقه توسط شهرداری و فرمانداری متوقف شده بوده است. متاسفانه در این عملیات خاکبرداری ، تعدادی اصله درخت کهن سال نیز توسط ماشین آلات قطع گردیده است. حال با این وجود اینبار خود شهرداری بانی این امر غیر قانونی و خاپسندانه شده است. به دلایل متعدد این حرکت شهرداری باید مورد سئوال قرار گیرد
۱- وجود منطقه مسکونی
۲- ارتفاع قبرستان از این مناطق
۳- قرار گرفتن در جهت باد
۴- غیر قانونی بودن دفن اموات در این منطقه با توجه به قوانین بهداشت از سوی بهداشت شهرستان و استان از سالیان گذشته
۵- وجود مدرسه راهنمایی در فاصله کوتاه و به موازات این قبرستان
۶- پافشاری خود شهرداری در چند سال اخیر به جهت انتقال این قبرستان به منطقه ای خارج از شهر
حال با تمامی این مسائل و مشکلات مشخص و محکم جای سئوال دارد که چرا شهرداری دست به چنین اقدام خارق العاده و طنزآمیز زده است. در جریان این اقدام به جز کارگران که آنها نیز از دلیل انجام این عملیات ظاهرا خود را بی اطلاع نشان می دادند هیچ یک از مسئولین در منطقه حضور نداشتند تا پاسخگوی اهالی باشند.
حال امید آن داریم اداره بهداشت شهرستان و استان هر چه سریعتر نسبت به جلوگیری این حرکت غیر قانونی اقدامات لازم را مبذول فرمایند. مبین است در صورت عدم جلوگیری و اقدام علیه این حرکت که برخلاف مقررات بهداشتی و قوانین شهرنشینی است، اهالی منطقه اقدام به حرکتی خود جوشانه و در جهت جلوگیری این اقدام انجام شده ، خواهند داشت.
امضا شده توسط اهالی منطقه سه راه المهدی، خیابان گلزار شهدا و خیابان معراج
رونوشت به
فرمانداری شهرستان مهدیشهر
شهرداری شهرستان مهدیشهر
شورای شهر شهرستان مهدیشهر
دفتر امام جمعه شهرستان مهدیشهر
اداره بهداشت استان سمنان

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...