امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۵ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 227
 • 1,095
 • 3,481,960
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

در حوزه تقسیمات کشوری قانون سال ۶۲ هم رعایت نشده است


صبح امرز، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر محترم پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت کشور، دیدگاه های خود را در مجلس ارایه کرد. رحمانی فضلی در پایان سخنانشان به موضوع تقسیمات کشوری پرداخت و  گفت: شرایط کنونی برای تقسیمات کشوری جوابگو نیست و کفایت نمی کند.

وی به بروز برخی اتفاقات در این زمینه اشاره کرد و افزود: حتی قانون سال ۶۲ مجلس در مورد تقسیمات کشوری رعایت نشده است.

رحمانی فضلی وعده داد که طرح جامع تقسیمات کشوری را آماده کرده و به مجلس ارایه خواهد داد.

وزیر پیشنهادی وزارت کشور تاکید کرد: تغییر در تقسیمات کشوری را بعد از تایید طرح جدید توسط مجلس، عملیاتی خواهیم کرد.

به نظر می رسد با این اظهارات، مردم مهدی شهر و شهمیرزاد باید منتظر تغییرات قانون تقسیمات کشوری برای پایان یافتن به موضوعات مطرح شده در سطح شهرستان مهدی شهر باشند.

منبع: وبلاگ برای مهدیشهر

۴ پاسخ به “در حوزه تقسیمات کشوری قانون سال ۶۲ هم رعایت نشده است”
 • حيدريه:

  رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، مصوبه دولت احمدی‌نژاد درباره ایجاد شهرستان “شهمیرزاد” را مغایر قانون اعلام کرد.
  http://fararu.com/fa/news/161941

 • فریدونی:

  اگر دولت روحانی مانند اواخر دولت احمدی نژاداین چنین بی پروا و گستاخانه گرفتار لابی ها و عملیات اداری زیرزمینی نشود. مطمئن تنش در منطقه خوابیده و نقشه افزون طلبان و لابی های قدرت و ثروت نقش بر آب خواهد شد.

 • محمدعلی:

  امیدواریم قانون گرایی در دولت روحانی به روال صحیح باز گردد. و بار دیگر لابی ها نتوانند محرمانه دست به کار های زیر زمینی بزنند.
  اما امیواریم وزارت کشور یک بررسی دقیق به وقایع تجزیه مهدیشهر در دولت دورزدن ۲۰ دقیقه ای قانون به عمل آورد. ابلاغ آقای رحیمی در ۱۵ تیرماه اشاره ای به تصویب هیئت وزیران در تاریخ ۱۸ فروردین دارد. یعنی ۴ روز قبل از آمدن احمدی نژاد به سمنان. این موضوع نشان می دهد یا این مصوبه به روال عادی به امضاء هیئت وزیران نرسیده است که در این صورت فساد بزرگ جعل و قابل پی گیری رخ داده است که برای پیش گیری از تکرار لازم به شدت با آن برخورد شود.
  اما اگر به روال عادی به امضا وزرا رسیده باشد. پس رئیس جمهور در جریان نبوده است. حسب احتمال قوی استاندار با راهنمایی و هدایت سید حسن موسوی روال کار را طی عملیات زیرزمینی اداری انجام داده است اما خود به وخامت و پیامد ناگوار چنین اقدامی واقف بوده است و قصد داشته تمام مسئولیت را به گردن رئیس جمهور در یک اعلام رسمی بیاندازد. اما احمدی نژاد هوشیار تر از تصور آنها عمل نمود و با بیان اینکه (اجازه دهید یک دهستانی….) مستقیم وارد نشد و بر عکس در اصفهان و در دیدار با مردم مهدیشهر نتیجه مورد انتظار استاندار نه تنها تحقق نیافت بلکه نظر رئیس جمهور کاملا مخالف بود.
  با بررسی این پرونده توسط مقامات بالای نظارتی و حتی امنیتی احتمال کشف فساد اداری سنگینی وجود دارد. که امیدواریم به راحتی از کنار آن عبور نکنند.

 • علیرضا:

  بزودی نطریه قطعی غیر قانونی بودن این مصوبه وسایر مصوبات دولت قبلی که انشا و اعلام شده ابلاغ میشه و خیال همه راحت میشه. مهدیشهریها و شهمیرزادیهای محترم هم به فکر تفاهم آینده و زندگی مسالمت آمیز در کنار هم باشند و انرژی خودشونو برای پیشرفت خودشون بکار ببرند و بیش از پیش بازیچه دست … تفرقه انگیز نشن

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...