امروز : ۳ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۳, ۱۳۹۶, ۴:۴۳ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 17%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 11
  • 1,056
  • 3,367,552
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری به کار خود پایان داد


دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری شهرستان مهدیشهر بعد از سه روز برگزاری برنامه های مختلف و معرفی فرهنگ عشایری و محصولات لبنی و نان سنتی، عصر امروز با حضور مسئولین کشوری به کار خود پایان داد.

دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری که با محوریت نان و لبنیات از ۲۴ شهریور ماه آغاز شده بود عصر امروز ۲۶ شهریور با برگزاری آیین اختتامیه در عمارت خیل خان مهدیشهر به کار خود پایان داد.

رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، قندالی رئیس سازمان عشایری کشور، شاهپری رئیس امور ساختارهای سازمانی و دولت الکترونیک سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، خبازاستاندار سمنان، نادعلیان چهره ماندگار کشوری، جمعی از مسئولین کشوری و استانی، ارگی فرماندار مهدیشهر، اعضای شورای شهر و شهردار مهدیشهر در آیین اختتامیه حضور داشتند.

الیاسری استاندار نجف اشرف، کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه از دیگر مسئولینی بودند که در طول برگزاری این جشنواره حضور یافتند.

استقبال مردم از این جشنواره بسیار گسترده بود و مردم مهدیشهر و عشایر سنگسری و گردشگرانی از استان سمنان و کشور و گردشگران خارجی نیز حضور پررنگی در جشنواره داشتند.

برپایی سیاه چادرهای عشایری در دربند و نوشیدن چای آتشی صحرایی دلچسبی خاصی به گردشگران می داد و بر جذابیت جشنواره افزود.

عرضه محصولات لبنی و نان سنتی در محل سایت اصلی جشنواره در منطقه دربند و همچنین برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در پارک آبشار از بخش های اصلی جشنواره بود.

اجرای جنگ عیدانه و برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره غذا از بخش های دیگر و مهم جشنواره بود که اجرا شد.

نوید ملی شدن جشنواره گردشگری ایل سنگسری درآینده از مهمترین دستاورد جشنواره گردشگری ایل سنگسری بود که در آیین اختتامیه موجب خرسندی مردم این دیار شد.

دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری با تقدیر از مسئولین مهمان با اهدای تندیس جشنواره و قرائت بیانیه توسط بیرقی دبیر این جشنواره به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...