امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۸ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 227
  • 1,095
  • 3,481,960
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
در شهرستان گردشگری مهدیشهر برگزار می شود

جشنواره گردشگری ایل سنگسری

دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری از 24 شهریور ماه به مدت سه روز در شهرستان گردشگری مهدیشهر برگزار می شود.

به گزارش سنگسر نیوز ، به نقل از ستاد جشنواره گردشگری ایل سنگسری، نظر به اهمیت حوزه گردشگری و تقویت پتانسیل های عشایری و تاثیر آنها بر اقتصاد مقاومتی و نیز با توجه به برگزاری موفق یازده جشنواره توسط ایل بزرگ سنگسر از شهرستان مهدیشهر استان سمنان، ستاد دائمی و مردمی برگزاری جشنواره های ایل سنگسر، “دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری” با محوریت “نان و لبنیات” را در  ۲۴ لغایت ۲۶ شهریور ماه در شهرستان گردشگری مهدیشهر برگزار می کند.

نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات شهرستان مهدیشهر با نام نمایشگاه  “قربان تا غدیر”  ۲۲ لغایت ۳۰ شهریور در پارک آبشار مهدیشهر برگزار می شود و سعی بر آن دارد که محصولات شهرستان مهدیشهر بویژه ایل سنگسر را بطور جامع به عرضه عموم برساند.

افتتاح رسمی جشنواره درعصر روز چهارشنبه ۲۴ شهریور با حضور مسئولین کشوری، هنرمندان، فرهیختگان و مردم غیور همراه با معرفی برنامه ها و اهداف جشنواره و اجرای موسیقی در محل هتل دربند برگزار خواهد شد. در این مراسم از کتاب های ویژه جشنواره با عناوین “کیلا” نان های سنتی ایل سنگسری و “خورشی”  لبنیات در ایل سنگسری تالیف مهندس حسن پاکزادیان رونمایی خواهد شد.

محوری ترین برنامه جشنواره دوازدهم،  کارگاه تولید و عرضه نان و لبنیات است. ستاد جشنواره با احداث سایت موقت کارگاهی نان و لبنیات و نیز برپایی چادرهای عشایری در منطقه گردشگری دربند، ضمن معرفی بیش از ۳۷ نوع نان و ۷۲ نوع لبنیات منحصر بفرد ایل سنگسر، تمامی محصولات قابل تولید در سایت موقت را تولید و به نمایش خواهد گذاشت. این محصولات در چادرهای ویژه عشایری(گوت) در روزهای ۲۴ لغایت ۲۶ شهریور به فروش عموم خواهند رسید.

جنگ عید قربان در شامگاه چهارشنبه ۲۴ شهریور در پارک آبشار مهدیشهر برای میهمانان و شهروندان تدارک دیده شده است. این جنگ حاوی برنامه های مفرح بوده و یکی از قسمتهای مهم آن مراسم یادمان شهدای عشایری است.

فستیوال نمایشی خودروهای آفرود و پرواز نمایشی پاراموتورها در صبح پنج شنبه ۲۵ شهریور در منطقه گردشگری دربند از برنامه های ویژه و هیجان انگیز جشنواره است.

سمینار تخصصی گردشگری عشایری و نیز نمایش کوچ پاییزه عشایر ایل سنگسری از برنامه های تخصصی حوزه عشایری دوازدهمین جشنواره است که در روز پنج شنبه ۲۵ شهریور در منطقه گردشگری مهدیشهر برگزار می شود.

مسابقات ویژه ورزشی و بومی محلی برای جشنواره دوازدهم تدارک دیده شده که دور نهایی آن عصر پنج شنبه ۲۵ شهریور برگزار می گردد. سوارکاری، تیراندازی با کمان، مسابقات محلی کُردوسی و کِلاسنگ از جمله این مسابقات است.

جنگ عید غدیر با حضور مهمانان ویژه و با تدارک برنامه های شاد و مفرح همراه با نورافشانی و بسیاری برنامه های متنوع دیگر، شامگاه پنج شنبه ۲۵ شهریور در منطقه گردشگری دربند لحظات ناب و تکرارناپذیری را برای مهمانان رقم خواهد زد.

پیاده روی و ورزش همگانی صبح روز جمعه ۲۶ شهریور از میدان ولایت تا غار دربند مهدیشهر برگزار خواهد شد و در پایان حضار ضمن شرکت در افتتاح رسمی موزه سنگ و فسیل سنگسر، از صبحانه محلی عرضه شده در منطقه گردشگری دربند در صورت تمایل استفاده خواهند کرد.

جشنواره غذا یکی از جذاب ترین برنامه های جشنواره دوازدهم است که در ظهر روز جمعه ۲۶ شهریور در هتل سنگسر مهدیشهر برگزار خواهد شد. تیم ها و آشپزان مختلف در این برنامه ضمن رقابت با یکدیگر، غذاهای محلی و اصیل نظیر دیگی و سیزده تام را تولید، نمایش و به فروش خواهند گذاشت.

مسابقه خَلی شَکیل، مسابقه عکس سنگسر، مسابقات نقاشی کودکان، برنامه های ویژه کودک و نوجوان، بازدید از اماکن گردشگری مانند غار دربند، عمارت خیل خان، موزه سنگ و فسیل سنگسر، موزه عشایری ایل سنگسر و غیره از دیگر برنامه های جشنواره است.

اختتامیه دوازدهمین جشنواره، عصر روز جمعه ۲۶ شهریور در عمارت زیبا، مجلل و تاریخی خیل خان برگزار خواهد شد. قرائت بیانیه جشنواره، بررسی دستاوردها، تجلیل از چهره های ماندگار، تجلیل از چهره های موفق سال، اهدای جوایز به برندگان مسابقات جشنواره واجرای موسیقی و … از برنامه های مراسم اختتامیه خواهد بود.

گفتنی است ستاد جشنواره گردشگری ایل سنگسری با بیش از ۱۵۰ نفر از اعضای سازمان های مردم نهاد در قالب تیم های تخصصی و با حمایت و هدایت مسئولین، سازمان ها، نهادها، هیئت های ورزشی، عشایر ایل سنگسر و عموم مردم مهدیشهر در برگزاری این جشنواره شرکت نموده و از همه مردم شریف ایران برای شرکت در این جشنواره دعوت می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...