امروز : ۲ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲, ۱۳۹۶, ۲:۱۲ ب.ظ
 

آفتابی
27°C
رطوبت: 14%
سرعت باد: 4 m/s جنوب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 335
  • 1,275
  • 3,366,820
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

دومین جشنواره ملی رودبارک برگزار شد


‘حمید یزدانی’ در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این جشنواره از بیست و نهم تیر ماه آغاز به کار کرد، گفت: این جشنواره که با حضور هشت استان کشور برگزار شد، سی و یکم تیر ماه و با استقبال چشمگیر مردم به کار خود پایان داد.
وی با اشاره به استقبال بیش از شش هزار نفر از مردم از این جشنواره سه روزه اظهار داشت: این جشنواره با هدف افزایش روحیه شادابی و نشاط در مردم، معرفی سنتها و آیین های بومی، صنایع دستی بومی مناطق مختلف کشور و برقراری ارتباط بیشتر مردم با سنتهای گذشته برگزار شد.
وی از جمله برنامه های اجرا شده در این جشنواره را برگزاری نمایشگاه صنایع دستی بومی استانهای کشور با برپایی بیش از ۱۰ غرفه ، اجرای موسیقی و سرودهای محلی، قرائت شعر به گویش محلی، اجرای نمایش و بازی های بومی و محلی، پخت نان و غذاهای محلی، ارائه محصولات متنوع لبنی و … عنوان کرد.
یزدانی افزود: برگزاری نمایشگاه آثار به جا مانده از گذشته شامل تجهیزات روستایی با کاربرد کشاورزی، دامداری و …. و نمایش پوشاک محلی منطقه و سیاه چادر سنگسری(گوت)، چادر ترکمن و عرب عشایر از دیگر برنامه های اجرا شده در زمان برگزاری این جشنواره است.
مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: این جشنواره با تلاش بخش خصوصی و با نظارت و حمایت این اداره کل برگزار شد.
رودبارک در ۸۰ کیلومتری شمال شرق سمنان در مسیر راه شهمیرزاد به ‘فولاد محله’ در شهرستان مهدیشهر و در دامنه جنوبی سلسله جبال البرز واقع شده، این منطقه بخشی از منطقه حفاظت شده پرور است و به دلیل وجود جنگل های پهن برگ و آب و هوای خنک به ویژه در فصل تابستان مورد توجه گردشگران قرار دارد.
وجود چشم انداز رودخانه در مسیر جنگلی از دلایل نامگذاری این منطقه به ‘رودبارک’ است . تنوع گونه های گیاهی و جانوری ، دمای مناسب به ویژه در فصل تابستان و چشم اندازهای طبیعی از علت های جاذب گردشگری این منطقه است.

یک پاسخ به “دومین جشنواره ملی رودبارک برگزار شد”

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...