امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۳ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 227
 • 1,095
 • 3,481,960
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

دومین راهپیمایی اعتراض آمیز مردم مهدیشهر ( سنگسر)


به گزارش خبرنگار مهدیشهر نیوز، اعتراضات عمومی به مصوبه سوال برانگیز تجزیه شهرستان مهدیشهر در دومین راهپیمایی مردم این شهر ابعاد تازه ای یافت.  در یازدهمین افطار ماه مبارک رمضان (۲۹ تیر ۱۳۹۲)، خیابان های مهدیشهر بار دیگر شاهد حضور هزاران مهدیشهری معترض بود.

ساعاتی پیش هزاران مهدیشهری خشمگین در حالیکه عده ای از آنان کفن برتن داشتند، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد شیخ محمود به خیابان ها ریختند و با سردادن شعارهای ” ای رهبر مهربان برس به فریاد ما “، ” عشایر غیوریم دشمن حرف زوریم “، ” ما ذوالفقار حیدریم فداییان رهبریم“، ” تجزیه شهرستان محال است محال است” ، ” مهدیشهری می میرد ذلت نمی پذیرد” اعتراض گسترده خود را نسبت به مصوبه بی سابقه و تعجب برانگیز تجزیه شهرستان مهدیشهر اعلام کردند.

راهپیمایان پس از عبور از خیابان صاحب الزمان و خیابان امام خمینی(ره) و گذر از میدان امام، در میدان شهداء تجمع کرده و بار دیگر خواستار لغو مصوبه  تجزیه شهرستان مهدیشهر شدند.
یک فرهنگی باسابقه به خبرنگار ما گفت: مردم مهدیشهر که بیش از ۳۰ سال برای ارتقاء سیاسی شهر خود تلاش کردند، ۵ سال پس از چشیدن طعم شهرستان شدن، با مصوبه اخیر هیات دولت تمامی تلاش های خود را نقش بر آّب می بینند.
یکی از هنرمندان مهدیشهری که به همراه خانواده اش در این راهپیمایی شرکت کرده بود تصریح کرد: چنانچه این مصوبه اجرایی شود، دیگر نامی از فرهنگ، تاریخ و هویت سنگسر باقی نخواهد ماند.
یکی دیگر از حاضران نیز گفت: مردم مهدیشهر عزم خود را جزم کرده اند تا با استفاده از تمامی ابزارهای قانونی، از اجرای این مصوبه غیر قانونی جلوگیری کنند. ما تا آخر ایستاده ایم.
شایان ذکر است در تظاهرات امشب شماری از بانوان نیز حضور داشتند.

گفتنی است عده ای از شرکت کنندگان در این تظاهرات، با پرپایی چادرهایی در میدان شهدا، شب را به نشانه اعتراض در این میدان سپری می کنند.  

۱۵ پاسخ به “دومین راهپیمایی اعتراض آمیز مردم مهدیشهر ( سنگسر)”
 • آرش سنگسری:

  گرگها خوب بدانند در این ایل غریب/
  گرپدر مرد تفنگ پدری هست هنوز

  گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند/
  توی گهواره چوبی پسری هست هنوز/

  آب اگر نیست نترسید که قافله مان
  /دل دریایی وچشمان تری هست هنوز

 • رابندی:

  خطاب به همشهرستانی
  کسی مخالف پیشرفت کسی نیست ما میخواهیم قانون حکومت کنه نه لابی و پارتی و…… وگرنه نیازی به انقلاب سال ۵۷ نبود.این انقلاب شد تا دیکتاتوری و خان و خان بازی کنار بره و فقط و فقط حرف اول و اخر رو قانون بزنه قانون……………

 • یه سنگسری:

  سلام و احسنت به این همه مردانگی؛ که این همت و غیرت مرد و زن نشناخت و همه و همه رو، از هر قشری؛ فرهنگی، بازاری، عشایر، هنرمند، ریش سفید، حتی اون زن خانه دار رو هم کشید تو خیابونا تا اعتراض کنن به ابلاغی که قانونی بودن اون از هر جهت مورد سواله…
  دوستان همشهری، مسئولین محترم، همه ما میدونیم زمانی این اعتراضات به نتیجه میرسه که ما خسته نشیم و ادامه بدیم، شبی که ما بمونیم تو خونه هامون، فردایی رو جز رسمی کردن این ابلاغ و به هدر دادن این همه زحمت رو در پی نخواهد داشت….
  سنگسری غیور؛ خاک پای تک تک شماهایی که قریب به ۴۸ ساعت نخوابیدید تا شبانه راهی تهران بشید و در اسرع وقت اعتراضتون رو به گوش دولتمردان برسونید، توتیای چشمان ما… و تک تک شماهایی که با زبان روزه تو گرمای داغ ظهر تابستون تحمل کردید و به عشق شهرتون موندید تو خیابونای سمنان و سنگسر، تا دفاع کنید، از حقی که به واقع حقتونه…
  پس نایستید و نذارید زحماتتون خدای ناکرده به هدر بره…
  سنگسری با اقتدار و سر بلند، همیشه ی تاریخ بوده و هست…
  زنده باد سنگسری.

 • جمعی از بچه های سنگسر:

  سلام دوستان ولایی و با غیرت مهدی شهری
  این حرف بر کسی پوشیده نیست که در این عصر و دنیای رسانه و ارتباطات دشمنان دین و نظام اسلامی با صرف هزینه های هنگفت و فرآوان و شبکه های گسترده خرابکاری و رسانه ای در حال برنامه ریزی برای بدنام کردن و عناد و دشمنی مردم با نظام اسلامی هستند…حال ذر این زمان حرف و سخن و کار ناپخته و ناعادلانه یک مسئول نظام و یک شخص در دستگاه اجرایی می تواند در امر عناد مردم نسبت به نظامرا در دل مردم ایجاد کرده و چه بسا یک به طور ناخواسته مردمی را برنجاند و دل ملتی را به درد آورد همانا و کمک کردن به دشمنان و همپا بودن با آنان همانا. دشمن انقدر هزینه می کند و چه بسا به نتیجه نمی رسد و به حول و قوه ی الهی و عنایات امام زمان عج و رهنمود های رهبر فرزانه به نتیجه نخواهد رسید و اما یک قرد ممکن است به راحتی خواسته های دشمن را و حتی بهتر از آن همه هزینه به راحتی با یک عمل نسنجیده در این مملکت اسلامی به اجرا در آورد که قلب امام زمان و رهبر عزیز به درد آید!!!الهی چنان کن سرانجام کار/توخوشنود باشیو ما رستگار…به امید ریشه کن شدن تمامی ریشه های ظلم و ستم و نا عدالتی و جفا در حق مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه مهدی شهر و ایران عزیز و اسلامی.

 • مرتضی:

  سنگسری ها تا آخرین لحظه بیستید تا صدایمان به جهانیان برسد.مردان سرزمین مردستان درود بر غیرت شما . خدا پشت وپناهتان باد. تسلیم نشوید تا شرمنده نیاکانمان نشویم. همان نیاکانی که برای سربلندی سنگسر خونها داده اند …. باید بایستیم … اگر با قانون نتیجه گرفتیم که هیچ وگر نه …

 • دشتبانی:

  عدالت محوری دولت در روزهای آخر کار باید ثابت شود.مشتی اعیان نشین ادارات دولتی سمنان با حقوق های بالا، اعیان نشین دیگری از بازار بخصوص بازار آهن آلات تهران منطقه تولیدی کشاورزی و باغی شهمیرزاد را به تفرجگاه خود مبدل نموده اند. این گروه بهره مند از انواع رانت ها و مزایا در واپسین روزهای کاری دولت عدالت محور تلاش مذبوحانه را برای دست یابی به رانتی بیشتر برای تفرجگاه تابستانی خود آغاز نموده اند. و تجربه نشان داده است که موفق نیز خواهند شد.
  فقط به عدالت محوری توجه شد: بالغ بر صدها شهر و منطقه به عنوان دهستان و بخش در کشور وجود دارد که چند برابر شهمیرزاد موقعیت جمعیتی، راهبردی، اقتصادی دارند. اما کسی به فکر ارتقا آنها نیست. چون فرد با نفوذی در دولت عدالت محور ندارند.
  آنهایی که در معنی عدالت محوری شک دارند. شاید این بار بفهمند.

 • صمدی:

  قانون؟؟؟
  تنها چیزی که در این دولت ما ندیدیم و در این ده روز باقیمانده نیز نخواهیم دید.
  البته دولت بعدی نیز بدش نمی آید که در این چند روزه چنین اتفاق غیر قانونی بیافتد. اولا در شعار های آینده سوژه بی قانونی دولت قبلی بهره خواهد جست و ثانیا حسب علایق انکار ناپذیر شخصی اقدام غیر قانونی در مورد شهرستان شدن سرخه تحت الشعاع قرار می گیرد و ثالثا از باب همان علایق شخصی سرخه کوچکترین شهرستان استان نخواهد بود چون شهرستانی با نصف جمعیت سرخه به نام شهمیرزاد آبرو دار سرخه خواهد شد.

 • سنگسری کاتا:

  درودبر سنگسر

 • همشهرستانی:

  باسلام
  اعتراض به خاطر چی ؟ چرا شهمیرزاد می خواهد شهرستان بشود شهرستان شدن شهمیرزاد چه چیزی از شهرستان بودن مهدیشهر کم می نماید مگر شهرستان بودن را از شما می گیرند ؟ شما که ژاندارم منطقه نیستید که برای دیگران تصمیم بگیرید .اون زمانی که مهدیشهر شهرستان شد شاد بودید توقع اعتراضهای خیابانی سمنانی ها را هم نداشتید چرا الان نمی خواهید شادی در چهره دیگر مردم ظاهر شود.اینگونه طرز تفکر وحرکتهااز بعضی مهدیشهری که افتخار عشایرغیور را دارندبعید است فرهنگ خود را با غیرت دوستی و گشاده رویی ومهرورزی نشان دهید.باتشکر

 • احمد:

  بهتر است سنگسریها را از نسل عالمان مبارزی چون آیت ا.. زیارتی(ره) بدانیم که در اوج قدرت “ایادی” وعوامل صهیونیست با آنها مبارزه کردند و قلعه امام حسین (مکان فعلی حسینیۀالمهدی)را از چنگ آنها در آوردند.

 • احمد:

  سلام امکان نداره شهمیرزاد از مهدیشهر جدا شود به تعداد رای مردم در انتخابات دقت کنید از یک محله سمنان کمتره ! آخه بابا باید کاری کرد که بگنجد! …

 • حميد:

  با من اکنون چه نشستن‌ها، خاموشی‌ها
  با تو اکنون چه فراموشی‌هاست
  چه کسی می‌خواهد
  من و تو ما نشویم
  خانه‌اش ویران باد
  من اگر ما نشوم، تنهایم
  تو اگر ما نشوی،
  خویشتنی
  از کجا که من و تو
  شور یکپارچگی را در شرق
  باز برپا نکنیم
  از کجا که من و تو
  مشت رسوایان را وانکنیم
  من اگر برخیزم
  تو اگر برخیزی
  همه بر می‌خیزند
  من اگر بنشینم
  تو اگر بنشینی
  چه کسی برخیزد؟
  چه کسی با دشمن بستیزد؟
  چه کسی
  پنجه در پنجه‌ی هر دشمن دون
  آویزد
  دشت‌ها نام تو را می‌گویند
  کوه‌ها شعر مرا می‌خوانند
  کوه باید شد و ماند،
  رود باید شد و رفت،
  دشت باید شد و خواند
  در من این جلوه‌ی اندوه زچیست؟
  در تو این قصه‌ی پرهیز که چه؟
  در من این شعله‌ی عصیان نیاز،
  در تو دمسردی پاییز – که چه؟
  حرف را باید زد!
  درد را باید گفت!
  سخن از مهر من و جور تو نیست
  سخنی از
  متلاشی شدن دوستی است،
  و بحث بودن پندار سرور آور مهر
  آشنایی با شور؟
  و جدایی با درد؟
  و نشستن در بهت فراموشی ـ
  ـ یا غرق غرور؟!
  سینه‌ام آینه‌ای است
  با غباری از غم
  تو به لبخندی از این آینه بزدای غبار
  آشیان تهی ‌دست مرا،
  مرغ دستان تو پر می‌سازد
  آه مگذار، که دستان من آن
  اعتمادی که به دستان تو دارد به فراموشی‌ها بسپارد
  آه مگذار که مرغان سپید دستت
  دست پرمهر مرا سرو تهی بگذارد
  من چه می‌گویم، آه…
  با تو اکنون چه فراموشی‌ها؛
  با من اکنون چه نشستن‌ها، خاموشی‌هاست
  تو مپندار که خاموشی من،
  هست برهان فراموشی من
  من اگر برخیزم
  تو اگر برخیزی
  همه بر می‌خیزند

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  شیران سنگسر ،درود
  یزدان پاک را سپاس که ما را نژادی سربلند آفریده است از ایران باستان تا بحال و به امید او از حال تا آینده های دور .
  آری سنگسری پیشرو است در فرهنگ ، اخلاق ، گذشت ، جوانمردی ، خیررسانی به دیگران ، گشاده رویی ، مهمان نوازی و … و مهمتر تن به ظلم و زور ندادن .
  آری سنگسری علاوه بر اوصاف یادشده از نسلی است که در شاهنامه فردوسی درباره آنان گفته شده (… زگردان ایران دلاور ترند … ) .
  پس مسوولان بی زحمت بی خردی را کنار بگذارید و با هست و نیست خود بازی نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...