امروز : ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۵, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۹ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 36%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 351
  • 900
  • 3,479,665
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

دو هزارو ۱۷۷فقره پرونده در دادسرای مهدیشهر مختومه شد


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای مهدیشهر ۱۸روز است از ورود دو هزار و ۱۶۵فقره پرونده در سالجاری به این دادسرا خبر داد و گفت: در حال حاضر دو هزارو ۱۷۷ فقره پرونده در این شهرستان مختومه شده است که البته برخی از این پرونده ها از سال گذشته بوده است.

 حمید بابایی عملکرد ۹ماهه دادسرای مهدیشهر را مطلوب دانست و گفت: در حال حاضر موجودی شعب دادسرا ، در شعبه اول دادیاری ۱۱فقره پرونده ، شعبه اول بازپرسی۲۳ فقره پرونده و در اجرای احکام کیفری ۱۶۴ فقره پرونده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش مضاعف همکاران قضایی و اداری موجودی شعب دادسرا به حداقل رسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهدیشهر با تاکید بر اینکه میانگین زمان وقت دهی احتیاطی و زمان رسیدگی در شعب دادسرای مهدیشهر به ترتیب ۸ روز و ۱۸روز است اظهار داشت: هر چند مطابق برنامه عملیاتی در این مهم در وضعیت مطلوبی هستیم اما تلاش ما بر این است که این مدت را کاهش دهیم.

بابایی با اشاره به کاهش موجودی پرونده ها در دادسرای این شهرستان،گفت: کاهش ورودی پرونده ها به دادسرا و نیز بهبود کیفیت رسیدگی به پرونده ها از مهمترین اهداف  دادسرای شهرستان مهدیشهر است.

وی اضافه کرد: با توجه به اقداماتی که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم انجام شده خوشبختانه در مقایسه با هدف تعیین شده در برنامه عملیاتی دادگستری کل استان سمنان در ۹ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴۵فقره پرونده بیش از هدف کاهش داشته ایم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه کلیه پرونده ها پس از ارجاع به شعب دادسرا بلافاصله ثبت شعبه شده است اظهار کرد: همکاران اغلب اقدامات مربوط به پرونده ها و نیز صدور دستورات قضایی به دفاتر شعب به ویژه صدور قرارهای نهایی و کیفر خواست را از طریق سیستم مدیریت پرونده قضایی “سمپ” انجام می دهند .

بابایی کشف باند کلاهبرداری از شرکت های بیمه از طریق ایجاد تصادف ساختگی، که از سالهای گذشته موجب تشکیل پرونده های متعددی شده بود را از مهمترین اقدامات امسال دانست و گفت: در این اقدام که قریب به ۵۰نفر دخیل بودند تعدادی از آنها دستگیر و روانه زندان شدند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

وی از کشف تمامی سرقت های مهم و دستگیری تعدادی از سارقین حرفه ای و سابقه دار در ۹ماهه امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: کشفیات مواد مخدر و مشروبات الکلی از دیگر اقدامات در شهرستان مهدیشهر بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مهدیشهر در پایان با تاکید بر اینکه خوشبختانه در این شهرستان با درایت مسئولان و همکاری و تعامل خوب مردم با یکدیگر در مباحث قضائی و مقوله نظم و امنیت دارای وضعیت مطلوب هستیم خاطر نشان کرد: این مهم نتیجه تلاش نیروی انتظامی، دادگستری، مسئولین شهرستان به ویژه شورای تأمین و مردم است.

دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مهدیشهر از کاهش ۲۰۰فقره ای پرونده های وارده در ۹ماهه  امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری از وقوع جرم و تلاش مضاعف همکاران قضایی واداری موجب این مهم شده است.

بابایی با اشاره به خوش آب و هوا بودن این شهرستان به ویژه شهر شهمیرزاد به عنوان شهر نمونه گردشگری ، بین المللی و نزدیکی به مرکز استان اظهار داشت: برخی متخلفین و مجرمین به لحاظ موقعیت جغرافیائی و توریستی بودن شهرستان ، برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود از این شهرستان سو استفاده می کنند که در چنین مواردی ضابطین عام و خاص بلافاصله با اخذ مجوز قانونی از دادستانی برخورد قاطع و قانونی را انجام میدهد.

وی در خصوص موضوع حقوق شهروندی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت تکریم ارباب رجوع ، افزود: دادستانی با توجه به جایگاه مهمی که به عنوان مدعی العموم دارد بدون محدودیت و تعیین وقت قبلی در طول روز برای شنیدن مشکلات مراجعان و شهروندان و بررسی ریشه ای و حل معضلات موجود در شهرستان ملاقات حضوری داشتهو پاسخگوی مراجعان هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مهدیشهر، تصریح کرد: در خصوص برخورد اسلامی و شایسته با مراجعان و ارباب رجوعان به کلیه همکاران قضایی و اداری، مسئول یگان انتظامات دادگستری و نیز مأمورین نیروی انتظامی تاکید شده است.

بابایی از برگزاری دوره آموزشی ضابطین در شهرستان مهدیشهر خبر داد و گفت: این دوره های آموزشی همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به این که بازرسی و سرکشی مستمر از مراجع انتظامی شهرستان به صورت ماهیانه انجام می شود اظهار داشت: در حین بازرسی آموزش های لازم در خصوص پرونده های  تشکیل شده به مأمورین داده می شود.

بابایی با تاکید بر اینکه مردم شهرستان مهدیشهر مذهبی، متدین، شهید پرور و ولایت مدار هستند افزود: مردم این شهرستان نسبت به رعایت شئونات اسلامی به ویژه مساله حجاب حساسیت داشته و مورد خاصی از سوی شهروندان دیده نمی شود.

 دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مهدیشهر با اشاره به توریستی بودن منطقه گفت: در برخی از مواقع که با سیل مسافران از سایر شهرها مواجه هستیم متاسفانه برخی از ناهنجاریهای اجتماعی مشاهده می شود که در این خصوص پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان با اخذ مجوز قانونی بلا فاصله برخورد لازم و قانونی را انجام می دهند.

وی از اعطای مجوز قانونی از سوی دادستانی با نظارت دقیق جهت استقرار ایست، کنترل و بازرسی از سوی ناجا خبر داد و گفت: در راههای مواصلاتی شهرستان برای اجرای این طرح از مأمورین با تجربه و کارآمد استفاده شده و این مهم منجر به پیشگیری از وقوع جرم در سطح شهرستان به ویژه جرائم خشن شامل: سرقت و مواد مخدر، مشروبات الکلی و…شده است.

بابایی آموزش های لازم از سوی دادستانی جهت برقراری گشت های محسوس و غیر محسوس شبانه در سطح شهرستان از سوی ناجا، برخورد قاطع و قانونی در خصوص جرائم خشن و اجرای قاطع احکام قضایی، استفاده از ظرفیت ائمه محترم جمعه و جماعات شهرستان در جهت ارتقای فرهنگ عمومی منطقه و تقویت فرهنگ صلح و سازش، استفاده حداکثری از شوراهای حل اختلاف به خصوص شورای حل اختلاف مستقردر دادسرای مهدیشهر، استفاده از ظرفیت واحد ارشاد و معاضدت قضایی ، تشکیل جلسات متعدد با مسئولان انتظامی شهرستان، روسای کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی و پلیس های تخصصی در خصوص راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم و تشکیل جلسات متعدد با حضور مسئولان مربوطه در کمیسیون پیشگیری از وقوع سرقت در سطح شهرستان را از جمله اقداما ت انجام شده برشمرد.

بابائی اظهار داشت: با توجه به وسعت شهرستان در راستای پیشگیری از وقوع جرم و کشف جرائم ۷۲ دستگاه دوربین مدار بسته در اینده نزدیک در راههای مواصلاتی و میادین اصلی در سطح شهرستان نصب خواهد شد .

دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مهدیشهر با اشاره به این مطلب که امنیت و عدالت در هر جامعه ای مرهون صمیمیت و همدلی مسئولان آن جامعه و همکاری مردم در برقراری نظم در چارچوب قانون است اظهار داشت: همه با نواقص و کمبودها آشنایی داریم و می دانیم برای برخورد با مجرمین و متخلفین و افزایش نظم و امنیت در جامعه باید با همکاری و همدلی گام برداشت و دادگستری را در راه برقراری امنیت، احقاق حقوق مردم و حفظ بیت المال پشتیبانی کرد.

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...