امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 805
  • 873
  • 3,364,968
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

راه‏اندازی ۱۲ مرکز پیش‏دبستانی در مهدیشهر


به گزارش فارس، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر از راه‏اندازی ۱۲ مرکز پیش‏دبستانی در این شهرستان خبر داد. علی طاهرزاده با تشریح برنامه‎ها و سیاست‏های کاری آموزش و پرورش این شهرستان در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: هم‏اکنون در مهدیشهر سه باب از مدارس شبانه‏روزی هستند که از این تعداد، دو واحد آموزشی از زمره هنرستان‏های پسرانه و یک دبیرستان دخترانه است.
وی تصریح کرد: در شهمیرزاد خوابگاه مستقلی ایجاد شده که دانش‏آموزان شهرستان مهدیشهر در آن اسکان دارند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر افزود: این واحدها برنامه‏های خاص خود را در طول سال اجرایی می‏سازند و با توجه به حمایت‏هایی که وزارت آموزش و پرورش از اداره‌کل آموزش و پرورش استان سمنان داشت، توانستیم به وجود مدارس شبانه‏روزی استمرار ببخشیم.
طاهرزاده اضافه کرد: دانش‏آموزانی که امکان ادامه تحصیل در محیط‏های روستایی برای آنها وجود نداشته باشد، از امکانات و سرانه خوابگاهی استفاده می‏کنند و در مدارس شهری مشغول تحصیل می‏شوند تا از ادامه تحصیل باز نمانند.
وی هم‌چنین با بیان اینکه ۱۲ مرکز پیش‏دبستانی در مهدیشهر وجود دارد، از راه‏اندازی دو واحد مهدکودک مستقل و ۱۰ مرکز ضمیمه از مجموع این تعداد در مدارس این شهرستان خبر داد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر افزود: در حال حاضر پیش‏دبستانی‏ها جزو آمار مدارس حساب نمی‏شوند، چرا که آموزش و پرورش این دوره را جزو آموزش رسمی نمی‏داند.
طاهرزاده گفت: مراکز پیش‏دبستانی به بخش‏های خصوصی واگذار شده‏اند ولی در مهدیشهر در راستای همکاری با موسسان این مراکز، از فضای مدارسی که می‏توانستیم در اختیار آنها بگذاریم، استفاده کردیم تا بتوانند در این فضاها مشغول به کار شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هم‏ردیف و موازی آموزش و پرورش، ایجاد مهدکودک‏ها به همت بهزیستی نیز انجام می‏شود، مهدکودک‏هایی که آموزش و پرورش مجوز راه‏اندازی آنها را ارائه می‏کند، بیشتر مختص فرهنگیانی است که فرزندان آنها در این مهدها نگهداری می‏شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...