امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۳:۰۶ ب.ظ
 

آفتابی
10°C
رطوبت: 37%
سرعت باد: 1 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 483
  • 1,052
  • 3,478,897
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

راه کار‌ها و اقدامات انجام شده در خصوص خسارت عشایر ناشی از خشکسالی بررسی شد


در جلسه ای با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی، مدیرعشایر، بانک کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام استان،مسئول سازمان بسیج عشایری و…. در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اقدامات انجام شده در خصوص بحران خسارت ناشی از خشکسالی عشایر بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، در این جلسه از سوی مسئول سازمان بسیج عشایر و روسای شوراهای عشایربه موضوعاتی از جمله اتفاقات جامعه عشایری استان بر اثر خشکسالی، تامین علوفه و نیاز آن به نحوه صدور ضمانت نامه بانکی، مشکل معوقات عشایر و محل دریافت ضمانت نامه، خرید دام با قیمت مناسب، باز سازی چشمه سارها در بعضی از مناطق ییلاقی، تمدید ضمانت نامه،آبرسانی و استفاده از کمک های بلا عوض دولتی اشاره کردند.
غلامرضا چراغی معاون اعتبارات بانک کشاورزی استان از تسهیل در صدور ضمانت نامه بانکی برای خرید جو خبر دارد و گفت:در طول یک هشت روز جاری حدود ۴۰ ضمانت نامه به ویژه در شهرستان مهدیشهر صادر شده است . وی همچنین از امکان تمدید وام های دریافتی  افراد خسارت دیده با پرداخت سود  منهای وام های طرح توسعه و مضاربه خبر دارد.
حسن حاجی ابراهیمی مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان از اقدام برای تمدید حداقل سه ماهه ضمانت نامه های خرید علوفه و خرید دام در قبال تحویل جو خبر داد و افزود: برای راحتی و سهولت دریافت علوفه(جو) از شرکت با قبول اسناد مالکیت معتبر در ۸ مرکز شهرستان شرکت آمادگی تحویل جو بدون صدور ضمانت نامه را دارد.
حشمت الله جدیدی مدیر امور عشایر گزارشی از اقدامات انجام شده در تامین آب، علوفه، باز سازی چشمه ها و… ارائه کرد و افزود به لحاظ اهمیت موضوع در سال جاری مدیریت عشایر استان بیش از اعتبارات تخصیصی، تعهد کاری ایجاد کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: در سال جاری و با عنایت به بحث خشکسالی و خسارت وارد شده به عشایر استان به دنبال هر راه حلی از درون استان و مرکز برای حل مشکل بوده ایم و این روحیه همدلی و پیگیری موضوع در همه مسئولان بخش کشاورزی و استان وجود داشته است.
سید مجید موسوی گفت: به لحاظ نیاز دام عشایر به سبوس با تعامل وهماهنگی بین سازمان و شرکت غله و از طریق کارخانجات آرد استان موضوع پیگیری و اقدام لازم انجام خواهد شد.
وی افزود: به توجه به تخصیص مبلغ ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی به عاملیت بانک کشاورزی در نظر است بر اساس شاخص های ویژه عشایر توزیع شهرستان آن انجام شود .در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم در خصوص: مجوز اخذ ضمانت نامه و افزایش سقف آن تا ۳۰۰ میلیون ریال، نوع اسناد مالکیت، نحوه تمدید وام افراد خسارت دیده، تمدیدضمانت نامه خرید جو، ابلاغ قرارداد اصلاحی از طریق مدیریت بانک کشاورزی استان به شعب، تامین سبوس، توزیع تسهیلات ۹۰ میلیاردی تخصیصی به استان و تامین سوخت شرکت های تعاونی عشایری اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...