امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۲۹ ق.ظ
 

بیشتر ابری
3°C
رطوبت: 49%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

را‌ه‌اندازی صندوق حمایت از کشاورزی در سمنان و مهدیشهر


به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر دوشنبه  با حضور قائم مقام شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‏گذاری در بخش کشاورزی و مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر تشکیل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در این جلسه اظهار داشت: تشکیل این صندوق‏ها ناشی از اراده مصمم بهره‏برداران بخش کشاورزی و پیگیری‏های انجام شده از سوی بخش کشاورزی است و تفاهم و یکپارچگی عامل مهمی در تداوم و اثرگذاری مثبت این صندوق‏ها خواهد بود.

سیدمجید موسوی گفت: با اقدامات انجام شده تمام شهرستان‏های استان سمنان دارای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی می‏شوند و سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان آمادگی دارد با توجه به درخواست‏های انجام شده در سطح بعضی از روستاها به عنوان پایلوت کار مطالعات ایجاد صندوق‏های روستایی را نیز انجام دهد.

قائم مقام شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‏گذاری در بخش کشاورزی نیز در این جلسه گفت: بخش کشاورزی با تولید بیش از ۱۰۰ میلیون تن محصول، نقش در ۱۵ درصد اقتصاد کشور، سهم ۲۳ درصدی در ایجاد اشتغال، سهم ۳۰ درصدی در صادرات غیرنفتی و از همه مهم‏تر تأمین امنیت غذایی و ظرفیت‏های بخش، مستحق داشتن یک حوزه اعتباری قوی متکی به خود است تا در مواقع ضروری مشکلات خود را برطرف کند.

عوض علی‏زاده‏مقدم ادامه داد: دو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر به عنوان پنجاه و یکمین و پنجاه و دومین صندوق در کشور راه‏اندازی شده‏اند.

وی تصریح کرد: سمنان با تشکیل این صندوق‏ها و دارا شدن تمام شهرستان‏های استان سمنان تا یک ماه دیگر از استان‏های پیشرو در کشور است.

فرماندار مهدیشهر نیز در این جلسه گفت: تلاش برای بهره‏برداران سخت‏کوش بخش کشاورزی سبب ادای دین جامعه به این قشر خواهد بود.

محمدرضا قنبری اضافه کرد: این شهرستان همچنان که در جذب تسهیلات طرح توسعه در استان سمنان پیشتاز است و حدود ۸۰ درصد را جذب کرده، در زمینه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش نیز پیشرو است.

ارائه گزارش هیئت اجرایی موسس، بررسی و تصویب اساس‏نامه، انتصاب هیئت مدیره و بازرس و … از دیگر برنامه‏های مجمع عمومی دو صندوق بود.

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سمنان با ۲۵ میلیارد ریال و شهرستان مهدیشهر با ۲۱٫۷ میلیارد ریال سرمایه اولیه تشکیل شده است.

در جلسات مجمع عمومی این دو صندوق علاوه بر مسئولان، بهره‏برداران بخش کشاورزی که عضو این صندوق‏ها هستند، نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...