امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۲۸ ق.ظ
 

بیشتر ابری
3°C
رطوبت: 49%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 59
  • 1,095
  • 3,481,792
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان:

سعی داریم جشنواره گردشگری ایل سنگسری را در فهرست ملی ثبت کنیم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان بابیان اینکه سعی داریم جشنواره گردشگری ایل سنگسری را در فهرست جشنواره های ملی ثبت کنیم، گفت: سرمایه گذاران مهدیشهری بیش از 60 درصد از ظرفیت های سرمایه گذاری گردشگری استان را برعهده داشته اند.

حسین خواجه بیدختی در نشست خبری دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری در مهدیشهر اظهار کرد: سعی داریم جشنواره گردشگری ایل سنگسری را در فهرست جشنواره های ملی ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: تداوم در برگزاری برنامه های مدون می تواند جشنواره را در قرار گرفتن فهرست برنامه های ملی کمک کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنانبا بیان اینکه اقبال جدید مخاطبانمان در کشور به سمت گردشگری فرهنگی است، افزود: پرداختن خرده فرهنگ ها مهم است و برای مخاطب جذابیت دارد.

مهدیشهری ها ۶۰ درصد ظرفیت های سرمایه گذاری گردشگری استان را برعهده داشته اند

خواجه بیدختی اذعان کرد: مردم شهرستان مهدیشهر توجه به حوزه گردشگری را با تمام وجود درک کرده اند و بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری گردشگری استان را داشته اند.

وی تاکید کرد: بیش از ۶۰ درصد ظرفیت های سرمایه گذاری استان توسط مهدیشهری ها انجام شده است که جای بسی تقدیر دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنانبا بیان اینکه مردم شهرستان مهدیشهر روی داشته های خود تعصب افتخار آمیزی دارند، اظهار کرد: تنوع در داشته ها، کاربرد صنایع دستی در زندگی  و نگاه سرمایه ای به آثار هنری در بین مردم این منطقه مشاهده می شود که بسیار باارزش است.

۲۱ آثار ثبتی میراث فرهنگی شهرستان مهدیشهر شناسایی شده است

خواجه بیدختی با اشاره به اینکه در استان رقابت بین ثبت ظرفیت های منطقه ای در فهرست آثار ملی و معنوی وجود دارد، گفت: در شهرستان مهدیشهر ۲۱ مورد که قابلیت ثبت دارد را شناسایی کردیم.

وی با تاکید بر اینکه از بین این ۲۱ آثار ۵ پرونده ثبتی تکمیل شده و یا در حال انجام است، خاطر نشان کرد: اگر دفاع مناسبی شود امکان ثبت این ۵ فرصت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...