امروز : ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۴, ۱۳۹۶, ۳:۰۴ ب.ظ
 

آفتابی
10°C
رطوبت: 37%
سرعت باد: 1 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 483
  • 1,052
  • 3,478,897
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

سمینار تخصصی گردشگری عشایری در مهدیشهر برگزار شد


موسوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر در این سمینار که با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد، با بیان اینکه در آیات قرآن به گردشگری اهمیت داده شده است، گفت: آیه «قل سیروا فی الارض فانظروا کیف بدأ الخلق ثم لله ینشئ النشاه الاخره ان الله علی کل شیء قدیر» نمونه آن است.

وی زمین شناسی را یکی از مباحث مهم گردشگری دانست و تصریح کرد: چشمه آبگرم و غار دربند مهدیشهر از مبانی توجه ژئوتوریسمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر با بیان اینکه ژئوتوریسم جایگاه ویژه ای در استان ما دارد، افزود: ژئوتوریسم یکی از مباحث جدی در زمینه گردشگری در کشور ما است که کمتر به آن پرداخته شده است.

photo_2016-09-16_10-49-32

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری نیز در این سمینار با بیان اینکه صنایع غذایی ایل سنگسری شاخصه ارزشمندی است که خوب معرفی نشده و ناشناخته مانده است، گفت: این ظرفیت وجود دارد که صنایع غذایی ما مانند لبنیات و نان و گوشت با سایر محصولات غذایی در کشور رقابت کند.

منصور بیرقی ایل سنگسری را در ۲۰۰ سال گذشته در کشور زبانزد دانست و افزود: دلیل این امر این بود که صنعت قالب آن زمان در دنیا کشاورزی و دامداری بود.

وی با تاکید بر اینکه ادبیات، تاریخ، زبان، منابع طبیعی بی نظیر منطقه، آداب و رسوم و … ایل سنگسری حرفی برای گفتن دارد، اظهار کرد: اگر در معرفی آن کوتاهی شود برای نسل های آینده چیزی باقی نمی ماند.

راحله غضبانی مدرس دانشگاه و پژوهشگر نیز در این سمینار ضمن ارائه مقاله ای در خصوص ژئوتوریسم در قلمرو ایل سنگسری، بیان کرد: سبک زندگی عشایر ایل سنگسری در منطقه مهدیشهر متناسب با اکوتوریسم و زمین شناسی است.

پویا خادمیان از محققان و پژوهشگران رونق اقتصادی در صنعت توریسم را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: گردشگری سومین صنعت پولساز جهان بعد از صنعت نفت و خودروسازی است.

وی با بیان اینکه نگاه ما به گردشگری صنعتی نیست، گفت: برای جذب گردشگر باید نیازهای گردشگر را شناسایی و سپس بستر ها و امکانات لازم را برای آنان فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...