امروز : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۲۵, ۱۳۹۶, ۴:۲۶ ق.ظ
 

صاف
13°C
رطوبت: 41%
سرعت باد: 1 m/s غرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 3
 • 1,074
 • 3,395,695
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

سنگسر در راه پیشرفت

جعفر حاجی ملک احمدی

جعفر حاجی ملک احمدی

اخیراً مطلبی باعنوان «چرا سنگسر(مهدیشهر) پیشرفت نمیکند؟ » در سایت سنگسر نیوز درج شده بود که ضمن احترام بی پایان و ارج نهادن به نظرات این نویسنده ی محترم نقد خودرا درباره ی این نوشته ، به عرض خوانندگان محترم می رسانم.
سنگسر دیار غیور مردان و شیر زنانی است که از پس سال های متمادی، استوار و پابر جا همچون نگینی بر تارک این کویر تفتیده می درخشد وبا قامتی افراشته دردامان البرز سربه آسمان می ساید. سنگسر مهد دلیرانی است که باسینه های ستبر وسری پرشور از ورای تاریخ این سرزمین کهن ، غرور وافتخار خود را فریاد می کشند وگوش جهانیان را به مهمانی این آواز می خوانند.
سنگسر هیچگاه ناشناخته نبوده و سنگسری در هیج جای این روزگار، غریب نبوده است. سنگسر دلاورانی داشته است که هرای شیرگونه شان زهره ی هر ستمگری را می دریده و کسی را یارای مقابله با او نبود ه است .نام وآوازه ی سنگسر ی ها از شاهنامه ی فردوسی گرفته تا دوره ی صفویه وقاجاریه، به روشنی در تاریخ این سرزمین درخشیده و همگان را به حیرت و تحسین وا داشته است. فریاد های خروشان غیور مردان سنگسری در بحبوحه ی انقلاب اسلامی که از حلقوم پاک جوانان این سرزمین بر جان های پلید و ناپاک اهریمن می تاخت و نخستین شهدای انقلاب را به مسلخ شهادت می کشاند، هنوز هم در گوش زمان می پیچد و شجاعت این قوم را فریاد می زند. زمانی که دشمن تادندان مسلح ایران کهن ، مردمان آریایی این سرزمین را به مبارزه طلبید، رادمردان سلحشور سنگسر تفنگ مردانگی بردوش وجان پاک خود را برکف نهاده وگام به میدان جنگ نهادند، وزمانی که کشور نوپای ایران در آتش جنگ وتحریم می سوخت از نان شب زن وفرزند خود بریدند و قطار قطار کمک به میدان جنگ فرستادند.
آری مردم این دیار نه کم از یک ملت بلکه بیشتر از آن درتاریخ ایران خوش درخشیدند.
اما آن سوی سکه ی این مرز وبوم بی مهری بود وبی مهری . بی مهری از همگان. اما این بار نیز از پای ننشستند ودر بهاری دل انگیز حق خود را (هرچند اندک) از این همه مجاهدت ها ستاندند و در راه تبدیل شدن به شهرستان گام برداشتند وبه حق خود رسیدند و این فصلی تازه از توفیق مردم این دیار است.
اکنون به نظر اینجانب که عضوی کوچک از این دریای بی کران هستم ازشما می خواهم تا« دست به دست هم دهیم به مهر»ودیار خود را آباد سازیم. با یاس و ناامیدی و خود کم بینی راه به جایی نخواهیم برد. همه ی نخبگان و بزرگان شهر درحال تکاپو وتلاش هستند تا آنچه شایسته ی این شهر می باشد محقق گردد.اگر به دیده ی انصاف بنگریم سنگسر در سال های اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه های مختلف از قبیل آموزش، دانشگاه ها ، صنعت، فرهنگ، هنر ،فضای مجازی و موا رد بی شمار دیگر… داشته است که نادیده انگاشتن آنها دور از انصاف می باشد.
آیا این همه دانش آموخته ومتخصص از دانشگاه های معتبر نشانه ی موفقیت نیست؟
آیا ایجاد مراکز علمی ودانشگاه های متعدد ومراکز صنعتی و فرهنگی وهنری و… نشانه هایی از پیشرفت این شهر نیست ؟ بیایید به جای پروراندن تخم ناامیدی ، بذر امید دردلهای پاک جوانان این دیار بپاشیم وبایادآوری افتخارات اجدادشان، خورشید مهر وامید را درعمق وجودشان فروزان سازیم.
به امید روزی که این شهر ودیار جایگاه والا وشایسته ی خود را دراین کشور بدست آورد وما بر آن جایگاه والا ببالیم.

۲۰ پاسخ به “سنگسر در راه پیشرفت”
 • منوچهر هاشمیانی(درویش):

  درود برشما اقای ملک احمدی عزیز استاد گرانقدر. دست مریزاد

 • منوچهر هاشمیانی(درویش):

  سنگر عزیزما لیاقت بهترین هاروداره بیایید همت کنیم وبا اتحاد وهمدلی سنگسر رااباد کنیم.فقط یه جو همت ویه جو غیرت سنگسری میخواد که خدارو شکر همه ما سنگسری های اصیل از ان سرشاربم .پس هم قبیله پاشو همت کن پبو امپور پبو !!!!!!

 • منوچهر هاشمیانی:

  ستگسر جای شیران است نه روبهان روبهان دور سازید از دیار سنگسر

 • دانا:

  پیشرفت وترقی همت والا می خواهد که در جوهره سنگسری ها هست .

 • آوای سنگسر:

  باسپاس از شما. خواستن توانستن است.

 • حمیدرضا (hamidsangesar):

  با درود به آقای ملک احمدی .
  نقد شما برای یادداشت بنده محترم و ارزشمند است .
  در نظرات،شما مطرح کردید تا زمانی که مردم مهدیشهر پشت هم نباشند و از موفقیت یکدیگر خوشحال نشوند پیشرفت این شهر به کندی انجام میشود. یادداشت بنده هم همین موضوع را بیان میکند ، تا ما سنگسری ها با هم اتحاد و همدلی نداشته باشیم، همدیگر را باور نداشته باشیم وارزش همدیگر را حفظ نکنیم نمیتوانیم این موفقیت ها و پیشرفت ها را باور کنیم؛
  با متحد شدن و همدلی ها میتوان برای پیشرفت هر روز سنگسر تلاش کرد .

 • من هم موافقم . ما باید بیشتر پیشرفت های خود را ببینیم تا اینکه دلسرد باشیم. با اتحاد وهمدلی می توان به هر چیزی رسید.

 • دوست:

  راه حل رفع تمام مشکلات شهر در متحد شدن تمام سنگسری هاست

  امید به روز پیشرفت سنگسر

 • ملک احمدی:

  تا زمانی که مردم مهدیشهر پشت هم نباشند و از موفقیت یکدیگر خوشحال نشوند پیشرفت این شهر به کندی انجام میشود

 • معصومه غنیان:

  از سنگسری بودن خودم محظوظ شدم

 • دوست:

  آقای ملک احمدی به این سایت مراجعه کنید اونوقت متوجه میشوید که سنگسر در راه پیشرفت است یا پس رفت .
  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1722190

  به دلیل نبود فضای کافی قرار است دانشگاه علمی کاربردی مهدیشهر به سمنان منتقل شود

  • اینها مشکلاتی هستند که باید با پی گیری آن را حل کنیم نه اینکه تاسف بخوریم وبه نظاره بنشینیم.موارد ومشکلات جدی تر را باپی گیری های ممتد به نتیجه رسانده ایم .دراین مورد هم باید متحد شد ومکان مناسبی را برای دانشگاه علمی – کاربردی پیدا کردتا این انتقال انجام نگیرد.

 • پارسا:

  پیشرفت راشمادرچه میدانید.

  • من پیشرفت را در موارد زیر می دانم:
   تبدیل شدن از بخش به شهرستان،ایجاد دانشگاه های متعدد به خصوص گسترش دانشگاه آزاد، گسترش شهر الکترونیک سنگسر، بالارفتن سطح علمی جوانان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاه ها درمقاطع بالا،بالارفتن فرهنگ عمومی، تثبیت جایگاه هنر در نزد مردم سنگسر ازقبیل موسیقی ، خوشنویسی ، طراحی ، سفالگری و…ایجاد مدارس هوشمند، مدارس نمونه ، افزایش آمار قبولی در دانشگاه های دولتی وموارد بیشمار دیگر…..

 • محمد مهدی:

  سنگسر در راه پیشرفت اما بسیار کُند .

 • سرباز کوروش:

  بنام یزدان پاک
  جناب آقای ملک احمدی ، درود
  بنده بر این باورم که فقط در دولت آقای دکتر احمدی نژاد عدالت در شهرمان قابل دیدن است و شهر در حال پیشرفت ، چرا که قبل از آن مسوولین محلی (شورای شهر و…) دنبال حقوق شهر بودند وانگار گوش شنوایی نبود .ولی در این سالهای اخیر هم توسط دولت و هم شورای شهر اقدامات بسیار مفیدی انجام شده است ولی به ظاهر بازهم با دوران شکوفایی فاصله داریم و باید کوشش کنیم.

 • سنگسری:

  همه ما دوست داریم سنگسر پیشرفت کند و همیشه هم سعی داشتیم که قدمی برای پیشرفت واعتلای سنگسر برداریم ولی هنوز اگر به انصاف بنگریم سنگسر بعد از پنج سال شهرستان شدن هنوز هم به اسم، شهرستان است . ،.

  به امید روزی که این شهر ودیار جایگاه والا وشایسته ی خود را دراین کشور بدست آورد وما بر آن جایگاه والا ببالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...