امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۰ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 811
 • 873
 • 3,364,974
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

سومین جشنواره ملی سنت ها و بازیهای محلی اقوام ایران در منطقه و جنگل رودبارک برگزار می شود


مدیر روابط عمومی جشنواره ملی ‘سنت های بومی و بازی های محلی’ گفت: سومین جشنواره ملی سنت های بومی و بازی های محلی اواخر تیرماه در منطقه تفریحی رودبارک شهرستان مهدیشهر برگزار می شود. ‘سیدمنصور عمادی’ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بیست و یکم تا بیست و سوم تیرماه جاری در منطقه تفریحی فمارا رودبارک از توابع بخش شهمیرزاد، شهرستان مهدیشهر با حضور حدود ۳۵ گروه از استانهای مختلف کشور برگزار می شود.
وی افزود: این جشنواره در مکان تفریحی مجتمع فمارا رودبارک، در ۶۵ کیلومتری مرکز استان سمنان در مکانی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با ۲۸ غرفه و حداقل ۶۰ چادر اسکان، با برنامه های متنوع نظیر بازیهای محلی و سنتهای بومی استانها و شب شعر برگزار می شود. وی تصریح کرد: نوع مشارکت این گروه ها شامل معرفی موسیقی و بازی های محلی، غرفه های غذا، سیاه چادر سفال، پخت نان، سوغات استانها، بندبازی، نمایشگاه فرش های دست باف و مردم شناسی و نمایشگاه عکس مازندران و سمنان به روایت تصویر است. عمادی گفت: این گروهها از استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی (تربت جام)، آذربایجان شرقی، چهار محال بختیاری، گلستان (گنبد)، لرستان (خرم آباد)، بندر عباس، مازندران، بوشهر، خوزستان، همدان، خلیج فارس (ابوموسی)، استان سمنان و … در این جشنواره حضور دارند.
وی هدف مدیریت جشنواره در برگزاری این مراسم را آشنایی با مواهب طبیعی منطقه، تشویق سرمایه گذاران گردشگری، ایجاد فرصت برای آشنایی با اقوام ایران دانست و افزود: این جشنواره می تواند فرصتی برای همدلی، وفاق ملی و آشنایی با آداب و رسوم و سنن و ترویج فرهنگ صنعت گردشگری و توسعه صنایع دستی و پخت غذای محلی باشد. وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری این جشنواره، سنتهای سنتهای بومی و محلی در جامعه احیاء شود. وی گفت: نگاه در آینده ایجاد مجال برای جذب گردشگران خارجی در زمان برگزاری این جشنواره و ایجاد شور و نشاط و اخلاق اسلامی در جامعه است.
عمادی افزود: از ‘رودبارکی’ مدیریت فمارا رودبارک و نیز استاندار سمنان، فرماندار مهدیشهر ، بخشدارشهمیرزاد، شوراهای شهرستان مهدی شهر، شهمیرزاد و بخش شهمیرزاد، فولاد محله، چاشم، دهیاران و مسوولان بخش و شهرستان در برگزاری این جشنواره تقدیر کرد. مدیر روابط عمومی جشنواره ملی ‘سنت های بومی و بازی های محلی’ گفت: منطقه توریستی رودبارک شهرستان مهدیشهر با وسعت بیش از هشت هزار هکتار دارای انواع گونه های گیاهی و جنگلی و نیز انواع گونه های جانوری و سایر منابع طبیعی است و امیدواریم با برگزاری این جشنواره پنج تا ۱۰ هزارنفر از هموطنان از برنامه این جشنواره بهره مند شوند.

۴ پاسخ به “سومین جشنواره ملی سنت ها و بازیهای محلی اقوام ایران در منطقه و جنگل رودبارک برگزار می شود”
 • حسن کچل:

  باسلام.
  جالب است این جشنواره در شهرستان مهدیشهر برگزار میشود ولی نامی از ایل سنگسر نیست؟!عشایر ایل سنگسر از ایلات و عشایر بانبوغ بالا در ایران است که همیشه شهره بوده است هم از نظر هنر(موسیقی.سوزن دوزی.قالی و جاجیم بافی و…)وفرهنگ مردمان ایل و هم شیوه حشم داری و تولید لبنیات و…پس چرا در این جشنواره نامی ازآن همه شوکت نیست؟؟؟؟چرا نامی از این غیور مردان وشیرزنان برده نشده است؟؟؟؟؟؟!!واقعا که…آقایان محترم شورای شهر.بخشدار.شهردار.میراث فرهنگی.ارشاد و…کلاهتان را بالاتر بگذارید!!
  شهر خاموشم آن کوه بهارانت کو
  شور و شیدایی انبوه هزارانت کو
  میخزد در رگ هر برگ تو خون آب خزان
  نکهت ساغر و روح بهارانت کو
  کوی و بازار تو میدان سپاه دشمن
  شیهه اسب و هیاهوی سوارانت کو

 • گل آقا:

  از تمامی اهالی سنگسر دعوت میکنم شرکت کنید
  و خوش باشید.
  به نیابت از اهالی سنگسر، جمعه مورخه ۰۴/۱۶ مجن (از توابع شاهرود) بودیم و جشنواره بازی های محلی مجن بود و در آنجا حرکت مناسبی که انجام شده بود تامین سرویس ایاب و ذهاب از طرف شهرداری مجن برای این جشنواره بود لذا از همینجا از شهرداری سنگسر تقاضا میکنم برای تامین سرویس فکری بکنید.

 • سلام آقای حیدریه
  اجازه هست سورس کد تبلیغات شما رو در نسل سومی ها بذارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...