امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۳ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 227
 • 1,095
 • 3,481,960
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

شاهرود، مهدیشهر و سمنان در نقطه سربه سر در تامین آب شرب


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: هم‌اکنون شهرهای شاهرود، سمنان و مهدیشهر در تامین آب شرب، در نقطه سر به سر قرار دارند و ممکن است با کمبود آب مواجه شوند. ‘عباس تجلی’ روز پنجشنبه در نشستی اظهار داشت: شهر شاهرود با جمعیت ۱۵۰ هزارنفری در اوج زمان مصرف به ۶۴۰ لیتر بر ثانیه آب نیاز دارد.

وی افزود: ۱۹ حلقه چاه و یک رشته قنات در شاهرود تامین کننده ۴۹۰ لیتر بر ثانیه آب است که شاهرود را با کمبود آب مواجه می‌کند.

وی با اشاره به آهکی بودن چاه‌های آب در شاهرود، خاطرنشان کرد: برای تامین آب بیشتر در شاهرود، دو حلقه چاه حفر شده و در حال تجهیز است و حفر دو حلقه چاه دیگر در برنامه قرار دارد.

تجلی با اشاره به تامین آب برای شهر سمنان در نقطه سر به سر، گفت: سمنان با جمعیت ثابت ۱۶۵ هزار نفری در اوج زمان مصرف به ۷۵۰ لیتر بر ثانیه آب نیاز دارد که از طریق ۲۴ حلقه چاه و دو دهنه چشمه همین مقدار آب برای شهر تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورت گل‌آلود بودن یا قطع شدن مقطعی آب مصرفی سمنان از دو چشمه های گل رودبار و روزیه، پمپاژ آب به نقطه‌های شمالی شهر مانند شهرک‌های گلستان، مدیران و روزیه با مشکل مواجه می‌شود که نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل ایستگاه پمپاژ برای رفع این مشکل هستیم.

وی ادامه داد: برای مهدیشهر با جمعیت ۲۱ هزار نفر و نیاز آب شرب به میزان ۹۰ لیتر بر ثانیه در زمان اوج مصرف، پنج حلقه چاه ۹۲ لیتر بر ثانیه آب تامین می‌کند که نسبت به گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: نصب چهار سامانه فشارشکن در مهدیشهر برای جلوگیری از فشار بیشینه در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان به رشد جمعیت و ساخت پروژه مسکن مهر که افزایش ساکنین شهرها را به دنبال دارد اشاره و تصریح کرد: در میان‌مدت در شهرهای سمنان، شاهرود و مهدیشهر با کمبود آب مواجه می‌شویم که باید از هم‌اکنون به فکر تامین آب بود.

‘حمزه احسانی’ جانشین مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان سمنان نیز با اشاره به وجود بیش از ۵۳ هزار مشترک آب روستایی، اظهار داشت: ۶۷ روستا از ۲۷۲ روستای تحت پوشش این اداره با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

امسال کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا در استان سمنان باعث کمبود آب شده است.

۲ پاسخ به “شاهرود، مهدیشهر و سمنان در نقطه سربه سر در تامین آب شرب”
 • حمید:

  باسلام وتشکر ازاقدامات انجام شده تاکنون از اعضاء فعلی وآتی شورای شهر خواستاریم این موضوع را به صورت جدی و بابرنامه از سطح استان و تهران پیگیری نمایند تا به بحران تبدیل نشود و کمبودآّب درآینده ترمز شهرستانی نشود که درسرشاخه گل رودبار قراردارد….

 • م:

  مسئولین استان جواب دهند در طی این ۴۰ سالی که مهدی شهر با کمبود آب مواجه است چه کاری انجام داده اند اما برای شهر سمنان در طی این مدت چند صد میلیارد هزینه کرده اند به این می گن عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...