امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۹:۵۸ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 227
  • 1,095
  • 3,481,960
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

شهرستان مهدیشهر در معرفی ظرفیت های گردشگری مظلوم واقع شده است

فرماندار مهدیشهر با اشاره به پتانسیل های بالای گردشگری در شهرستان مهدیشهر گفت: این شهرستان از باب فرهنگی و تاریخی و همچنین اکوتوریستی بسیار غنی است ولی متاسفانه کسی این پتانسیل ها را نمی شناسد و مهدیشهر در معرفی ظرفیت های گردشگری مظلوم واقع شده است.

حسن ارگی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات که به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری شهرستان مهدیشهر در عمارت خیل خان برگزار شد، اظهار کرد: تقویت فرهنگ بومی راهکاری برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی بیان کرد: هیچ چیز زیباتر از این نیست که با پرداختن به مسائل فرهنگی و و قومی، اتحاد و همدلی خود را به نمایش بگذاریم و جلوی جنگ نرم دشمن بایستیم.

فرماندار مهدیشهر فرهنگ و باورهای مردم مهدیشهر را به مراتب فراتر از تاریخ کشور ما عنوان کرد و افزود: برگزاری جشنواره ها بهانه ای برای معرفی بهتر و بیشتر فرهنگ های کهن مردم این دیار است.

ارگی برگزاری جشنواره گردشگری ایل سنگسری رانمونه بارزی برای این امر دانست و تصریح کرد: باید با برگزاری جشنواره ها فرهنگ مردم دیار مهدیشهر را در سطح ملی و بین المللی معرفی نماییم.

فرماندار مهدیشهر با اشاره به پتانسیل های بالای گردشگری در شهرستان تاکید کرد: شهرستان مهدیشهر توانایی و ظرفیت این را دارد که جشنواره های گردشگری در سطح بین المللی برگزار کند.

ارگی جنگل های بکر و حیات وحش شهرستان مهدیشهر را بی نظیر و فرهنگ و تاریخ مردم این دیار را بسیار غنی معرفی و اظهار کرد: این پتانسیل های بالا به همراه شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر از ظرفیت های ما است ولی متاسفانه کسی این قابلیت ها را نمی شناید.

وی با بیان اینکه شهرستان مهدیشهر در معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری مظلوم واقع شده است، گفت: ما باید برای جذب گردشگر برنامه داشته باشیم و همچنین ماندگاری گردشگر را در شهرستان افزایش دهیم.

فرماندار مهدیشهر با اشاره به اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از لحاظ جاذبه های گردشگری است، نزدیکی شهرستان مهدیشهر به تهران مرکز پایتخت را قابلیت دیگر برای حضور آسانتر گردشگر در این شهرستان بیان کرد.

ارگی شعار تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد که استاندار سمنان بیان کردند را بسیار حایز اهمیت دانست و تاکید کرد: استان ما این قابلیت و ظرفیت را دارد که به مقصد گردشگران تبدیل شود و راه آن نیز اجرای برنامه های فرهنگی و هنری است.

وی بیان کرد: تحقق این شعار در استان سمنان ما را به رونق اقتصادی می رساند چرا که گردشگری جزو صنعت پولساز دنیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...