امروز : ۲۵ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۵, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ ب.ظ
 

آفتابی
9°C
رطوبت: 36%
سرعت باد: 0 m/s شرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 347
  • 900
  • 3,479,661
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

شهرستان مهدیشهر میزبان سومین جشنواره توت فرنگی فولاد محله می شود

دهیار روستای فولادمحله از برگزاری سومین جشنواره توت فرنگی با هدف معرفی توانمندی های این روستای هدف گردشگری در زمینه تولید محصولات باغی، دامی و صنایع دستی خبرداد.

سید علی موسوی با بیان اینکه سطح زیر کشت محصول توت فرنگی در فولادمحله حدود شش هکتار است گفت: این محصول با بیشترین تولید و برداشت و با بهترین کیفیت در سطح استان سمنان است.

دبیر سومین جشنواره توت فرنگی فولاد محله با اشاره به اینکه باردهی توت فرنگی در فولادمحله از نیمه خرداد ماه شروع شده و بعد از یک وقفه کوتاه مدت تا اولین سرمای پاییز ادامه دارد، گفت: میزان محصول‌دهی توت فرنگی در این روستا با توجه به آب‌وهوای خوب منطقه بسیار بالا است.

 موسوی اظهارداشت: در فولاد محله توت فرنگی دو مرحله برداشت می شود که مرحله اول در بهار از اواخر اردیبهشت تا اواخر خرداد و مرحله دوم برداشت محصول نیز بعد از یک وقفه کوتاه از مرداد ماه تا آبان ماه ادامه دارد.

 وی ویژگی توت فرنگی فولادمحله را ارگانیک بودن آن عنوان و تاکید کرد: برای تولید این محصول از هیچ‌گونه موادشیمیایی استفاده نمی‌شود و کاملا ارگانیزه است.

 موسوی با یادآوری اینکه توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خون سازی بدن بسیار موثر است، گفت: توت فرنگی به علت داشتن کلسیم و فسفر در رشد و نبوغ کودکان و نوجوانان، استحکام دندان و ترمیم شکستگی استخوان ها بسیار مفید است.

 وی میانگین برداشت این محصول در فولاد محله را در هر مترمربع یک کیلوگرم ذکر کردوافزود:توت فرنگی فولاد محله به خاطر استفاده نکردن از سموم شیمیایی روند طبیعی رشد را داراست و به ازای هر هکتار برای ۱۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

 دهیار روستای فولادمحله زمان برگزاری سومین جشنواره توت فرنگی فولادمحله راجمعه ۱۵ مرداد در امامزاده تاج الدین فولادمحله اعلام کردوادامه داد: اجرای موسیقی سنتی، بازیهای بومی محلی،نمایشگاه صنایع دستی، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی ودامی  فولادمحله، رصد ستارگان در شب و سخنرانی یکی از دکترهای  طب سنتی کشورو… از برنامه های جشنواره است.

1(90)

 موسوی معرفی محصولات فولادمحله، شناساندن و معرفی توانمندی های فولادمحله به استان سمنان و جذب گردشگر و همچنین معرفی توت فرنگی به عنوان محصول مهم کشاورزی فولادمحله را از دیگر اهداف برگزاری سومین جشنواره توت فرنگی برشمردوافزود: یکی از مهم‌ترین تولیدات باغی روستای فولاد محله، توت فرنگی است.

روستای هدف گردشگری فولادمحله یکی از روستاهای شمالی شهرستان مهدیشهر است و زبان و لهجه مردم فولادمحله مازنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...