امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۳۳ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,450
 • 970
 • 3,361,952
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

فرماندار مهدیشهر خواستار پیگیری پرونده های توسعه کشاورزی شد


فرماندار مهدیشهر خواستار جدیت بهره برداران متقاضی طرح های توسعه بخش کشاورزی برای پیگیری مسیر پرونده های تشکیل شده تا دریافت تسهیلات و اجرایی شدن کارها شد. ‘محمدرضا قنبری’ روز دوشنبه در نشست ستاد توسعه بخش کشاورزی شهرستان مهدیشهر با توجه به طرح توسعه بخش کشاورزی و نقش آن در تحول بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال و افزایش تولید گفت: تاکنون طرح های خوبی در شهرستان برای جذب تسهیلات معرفی شده و با پیگیری ها، توجه ویژه ای در این طرح به قشر عشایر نیز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدیشهر گفت: اقدامات اساسی برای تشکیل صندوق توسعه شهرستان از سوی مدیریت انجام شده و کار راه اندازی صندوق به مراحل پایانی یعنی واریز حق السهم بهره برداران رسیده است.

‘پرویز میرآخورلو’ اظهار داشت: بهره برداران حداکثر تا دهم آذر فرصت دارند تا نسبت به واریز سهم خود اقدام تا با واریز سهم دولتی، انتخابات برای اعضای هیات مدیره و مدیر عامل انجام شود و صندوق رسمیت یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: بر اساس ماده ۱۲ قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی، ملزم به ایجاد این صندوق ها در بخش کشاورزی هستیم.

‘رضا محسنی’ حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تشکیل سرمایه و تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری را از اهداف صندوق ذکر کرد و افزود: پرداخت تسهیلات ارزان، سریع و به موقع، تضمین صندوق برای دریافت تسهیلات از دیگر بانک ها، دریافت کمک های مالی و اعتباری توسط صندوق از دیگر سازمان ها و بانک ها، حمایت در زمان بحرانی و تامین نقدینگی برای بهره برداران، ظرفیت سازی در بخش کشاورزی از وظایف این صندوق ها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تمام مقدمات کار و تعهدات این سازمان برای تشکیل صندوق های شهرستانی در این استان انجام شده و به مرحله واریز حق السهم بهره برداران و بخش دولتی رسیده ایم.

‘سیدمجید موسوی’ گفت: این صندوق ها صوصی، مدیریت آن به عهده خود بهره برداران است و مورد حمایت و نظارت دولت نیز قرار دارد و تمام بهره برداران بخش کشاورزی می توانند عضو صندوق شوند و نماینده دولت (سازمان) در تصمیمات صندوق حضور و نظارت دارد.

وی گفت: با توجه به ارزش گذاری به عمل آمده بخش کشاورزی شهرستان، برای راه اندازی صندوق ۶۰ میلیارد ریال سرمایه در نظر گرفته شده که ۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال سهم بهره برداران است و مابقی توسط دولت تامین می شود.

موسوی گفت: با توجه به اینکه استان های دیگر نیز درصدد راه اندازی این صندوق ها هستند خواستار تسریع در واریز حق السهم و جذب منابع دولتی شد تا استان سمنان از این حیث در کشور پیشگام باشد.

بهره برداران به مسائل و مواردی از جمله میزان و نحوه دریافت تسهیلات از صندوق و بازپرداخت آن، افزایش حق السهم، نحوه انتخاب هیات مدیره، نحوه فعالیت صندوق، اعتماد سازی بین بهره برداران، نحوه افزایش سهام در آینده، نحوه تامین زمین و آب در طرح توسعه، جایگاه عشایر در طرح توسعه مطرح و از سوی مسوولان پاسخ داده شد.

برچسب‌ها,

۶ پاسخ به “فرماندار مهدیشهر خواستار پیگیری پرونده های توسعه کشاورزی شد”
 • برای گل آقا عزیز
  اقدام دولت برای توسعه از ۲ طریق صورت می پذیرد، یک اینکه خود دولت مستقیم سرمایه گذاری کند که تجربیات کشور های دیگر و حتی کشور ما نشان داده است، عملا نتیجه درخشانی از این اقدام حاصل نمی شود، با این حال اکثر حکومت ها در طرح های زیربنایی و بزرگ نظیر سد ها، نیروگاه، انرژی هسته ای ، بهداشت و امثالهم ورود پیدا می کنند و چاره ای هم جز این نیست.
  دوم اینکه در طرح های متوسط و کوچک همه جا بخش خصوصی است که حرف اول پیشرفت و توسعه یک منطقه را می زند، که نقش دولت حمایت و پشتیبانی می باشد، جزیی از این حمایت می تواند کمک به سرمایه گذاری اولیه باشد که در ایران به آن وام می گویند.
  اگر خدای نکرده بخش خصوصی در استفاده صحیح از این امکانات و مدیریت منابع تخصیصی موفق نبوده است، این اوج کم لطفی است که مسئولین را مقصر به بدهکار کردن مردم نمائیم.

 • گل آقا:

  بنده یک سوال اساسی دارم !
  آقایان اصلا میدانند توسعه یعنی چه ؟
  بنده یک فکر گل آقایی دارم !
  بهتر نیست به جای پول دادن به ملت و افزایش تورم و بدهکار کردن هرروزه ملت یه فکر اساسی تر به حال توسعه کرد ؟
  توسعه یعنی حرکت به سمت زندگی انسانی تر
  در توسعه ما انسانیت همان وام دادن به اقشار کم درامد و مقروض کردن هر چه بیشتر آنان است

 • توسعه در بخش کشاورزی زیرساختی است که از تنش های سیاسی و اقتصادی مصون مانده و از ثبات نسبی بهتری نسبت به صنعت برخوردار هست.
  تلاش های فرماندار محترم در این حوزه ستودنی است

 • نغمه بیدقی فر:

  سلام و سپاس از فرماندار محترم مهدیشهر(سنگسر)

 • سرباز کوروش:

  بنام اهورا مزدا
  از دیدگاه بنده جناب قنبری فرمانداری لایق است چراکه تا بحال علیرغم مشکلات زیاد سعی در حرکت به سمت جلو نموده است .از ایشان سپاسگذارم .

 • شهروند:

  sare farmandar be salamat

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...