امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۱۰:۰۸ ق.ظ
 

آفتابی
4°C
رطوبت: 44%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 231
  • 1,095
  • 3,481,964
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
فرماندار مهدي‌شهر:

صنعت گردشگری زمینه رونق اقتصادی را فراهم می‌کند


حسن ارگی در همایش فرمانداران و بخشداران استان سمنان در هتل دربند شهرستان مهدی‌شهر اظهار داشت: توجه به ظرفیت جاذبه‌های طبیعی و صنعت گردشگری می‌تواند در کوتاه‌مدت زمینه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را در استان سمنان فراهم کند.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: در دولت‌های گذشته به گردشگری به‌عنوان محور توسعه اقتصادی در استان توجه نشد.

وی افزود: استان سمنان با مشکل کمبود آب در بخش کشاورزی و صنعتی مواجه است و جایگزین نمودن گردشگری برای افزایش اشتغال پایدار در درازمدت زمینه رونق اقتصادی را فراهم نماید.

ارگی خاطرنشان کرد: از مجموع هزار و ۱۴۷ آثار تاریخی شناسایی‌شده در استان سمنان تاکنون بیش از یک هزار آثار تاریخی به ثبت ملی رسیده است.

وی گفت: بی‌توجهی‌ها به حوزه گردشگری در دولت گذشته و مشکلات زیرساختی زمینه کاهش استقبال گردشگران را از استان سمنان فراهم کرده است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر افزود: با وجود تردد سالانه ۲۰ میلیون وسیله نقلیه از راه‌های مواصلاتی سمنان به‌طور میانگین هزار و ۸۵۰ نفر شب در استان اقامت می‌کنند که ضروری است برای توسعه این بخش نیز باید تدابیری اندیشید.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید به حوزه گردشگری توجه شایانی شده است که ساخت هتل‌های پنج ستاره و تعریض راه‌های مواصلاتی در سه سال گذشته از نمونه‌های این اقدامات است.

ارگی گفت: با وحدت و همدلی مسئولان می‌توان در یک سال باقی‌مانده دولت یازدهم، برنامه‌های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی را برای افزایش اشتغال پی‌ریزی کرد.

وی تصریح کرد: شهمیرزاد از شهرهای نمونه گردشگری در کشور است و با احداث چندین هتل و رستوران با کمک بخش خصوصی می‌توان شاهد میلیون‌ها گردشگر در استان سمنان باشیم.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر افزود: با برپایی بازی‌های بومی و محلی و احداث نمایشگاه‌های غذاهای سنتی می‌توان نشاط اجتماعی را در استان سمنان افزایش داد

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...