امروز : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

  Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶, ۲:۲۸ ق.ظ
 

صاف
22°C
رطوبت: 21%
سرعت باد: 1 m/s جنوبجنوبغرب
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
 • 1,438
 • 970
 • 3,361,940
 • 1,104
 • 3,697
 • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

عضو موزه عشایری سنگسر در مسابقه انتخاب برترین راهنمای موزه برگزیده شد


به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، روز پنجشنبه مورخ ۵ آبان سال جاری ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۹ شرکت کنندگان نخستین دوره مسابقه انتخاب برترین راهنمای موزه با حضور در سرسرای ملک و معرفی ۲ اثر انتخابی خود در این برنامه شرکت کردند.
در این مسابقه که سرکار خانم قائینی مدیر اسبق موزه آبگینه و سفالینه و آقایان محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) ایران، ادهمی عضو ایکوم و رئیس سابق موزه های محیط زیست، حسینی مدیرعامل مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و دبیری نژاد موزه دار و عضو ایکوم داوری آن را برعهده داشتند. هریک از شرکت کنندگان اثر انتخابی خود را به صورت پاورپوینت، نمایش اسلاید و مولاژ توضیح دادند و بر اساس مؤلفه های داستان گویی، شیوایی روایت، زبان بدن، صحت علمی- تاریخی، روزآمدی اطلاعات، پوشش مناسب، جلب مخاطب، تسلط بر فرآیند راهنمایی مورد داوری قرار گرفتند. در پایان این داوری تخصصی، خانم ها نغمه بیدقی فر عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران و موزه عشایری سنگسر، ژیلا مقیم نژاد از مجموعه کاخ گلستان، فاطمه احمدی از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی تهران و آقایان محمد نوروزی کارشناس موزه داری، دامون منزوی از موزه سنگ، حسن اشرف اسلامی از موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان، میثم عبدلی از موزه ملی ملک و وحید عمرانی از میراث فرهنگی استان اصفهان به عنوان بهترین راهنمایان موزه معرفی شدند تا در دوره نهایی به رقابت بپردازند.
یادآوری میشود این مسابقه توسط مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و با همکاری کمیته ملی ایکوم (شورای بین المللی موزه ها) ایران به منظور ترغیب راهنمایان موزه و جریان سازی در معرفی بهترین روایت و داستان گویی میراث فرهنگی، طراحی و برنامه ریزی شده است.

یک پاسخ به “عضو موزه عشایری سنگسر در مسابقه انتخاب برترین راهنمای موزه برگزیده شد”
 • سهراب:

  قابل توجه آندسته از جوانان سنگسری خصوصا دختر خانمهاییکه فکر میکنند صحبت کردن بزبان سنگسری کسر شان برایشان هست – اینکه خانم بیدقی فر که بعنوان پرچمدار در معرفی فرهنگ غنی سنگسر به دیگران و حتی غیر ایرانیان مطرح میباشند در خارج از محیط سنگسر تربیت و رشد نموده اند و با افتخار بزبان سنگسری صحبت می کنند پس قدری به خودمان بیاییم واین امانت گرانبها را که از نیاکانمان بما رسیده را به فرزندانمان تحویل دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...