امروز : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات
سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
مهر ۱, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۷ ق.ظ
 

صاف
21°C
رطوبت: 18%
سرعت باد: 0 m/s شرقجنوبشرق
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 805
  • 873
  • 3,364,968
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

عملکرد ارشاد مهدی شهر در ترازوی نقد


جلسه نقد و بررسی عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر در سال ۱۳۹۰   با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر برگزار شد.
در ابتدای جلسه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر گفت: سال ۹۰ برای شهرستان مهدی شهر سال پرکار و پربرنامه بود.
محمد علی یوسفیان افزود: اجرای چندین برنامه استانی در سال ۹۰ موجب رونق فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان گردید که برگزاری دوسالانه کتاب و پژوهش های برتر استان، کنگره استانی شعر دفاع مقدس و شب شعر شیفتگان ولایت از جمله این برنامه ها بود.
وی تصریح کرد: برخی فعالیت ها نیز از جمله کارهای عقب افتاده در این شهرستان بود که سال گذشته به انجام رسید، همایش نکوداشت آیت الله زیارتی و همایش پیشرفت پایدار مهدی شهر از جمله اقدامات بر زمین مانده بود که به نحو مطلوبی برگزار شد.
وی حمایت ویژه از کانون های مساجد شهرستان را نیز از جمله محورهای مهم فعالیت ها برشمرد و تاکید کرد:جدای از حمایت مالی از کانون ها، تدوین سند راهکارهای دستیابی به مسجد طراز اسلامی ، همچنین افزایش کانون های مساجد شهرستان از جمله اقدامات در این حوزه بود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در سال گذشته ۱۰ جلسه با بیش از ۷۰ مصوبه داشت.
محمد علی یوسفیان افزود: در زمینه نمایش و سینمای جوانان نیز موفقیت های خوبی در سال گذشته به دست آمد که تولیدات این دو مجموعه از سال ماقبل آن افزایش قابل قبولی داشت.
وی ظرفیت سازی برای انجام فعالیت فرهنگی و هنری را از دیگر اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برشمرد و گفت: تشکیل انجمن سفال و همچنین انجمن وب نویسان شهرستان ، از جمله ظرفیت های جدید در شهرستان محسوب می گردد که در سال ۹۰ انجام گردید.
یوسفیان فعالیت در حوزه کتاب را راهبردی دانست و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب، توزیع حدود دویست و پنجاه میلیون ریال کتاب و برگزاری مسابقه کتابخوانی بخشی از فعالیت های اداره در این زمینه  بود.
محمد علی یوسفیان افزود: در زمینه تجلیل از هنرمندان شهرستان نیز سال گذشته مراسم تجلیل از استاد کیوان مصباحی برگزار گردید.
در ادامه افراد حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند، مهمترین مسائل مطرح شده عبارتند از: لزوم برگزاری دوره های آموزشی در زمینه هنری، ضرورت تشکیل اتاق فکر فرهنگی و هنری، تلاش برای تاسیس کتابخانه تخصصی در محل فرهنگسرا، توجه به افزایش مراکز فرهنگی و هنری شهرستان، حذف موازی کاری ها در زمینه فرهنگی و هنری،تقویت حوزه خبر و خبرنگاران،تلاش برای تشکیل انجمن اهل قلم،استفاده از هنرمندان ملی و بین المللی مهدی شهر در خود شهرستان .

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...