امروز : ۲۷ آذر ۱۳۹۶
تبلیغات   |   درباره ما   |   تماس با ما
تبلیغات

    Sorry. No data so far.

سامانه پیام کوتاه
سامانه پیام کوتاه سنگسر نیوز
پیش بینی آب و هوا
مهدیشهر
آذر ۲۷, ۱۳۹۶, ۴:۳۰ ق.ظ
 

صاف
3°C
رطوبت: 48%
سرعت باد: 0 m/s شمال
اطلاعات بیشتر...
 
آمار سایت
  • 61
  • 1,095
  • 3,481,794
  • 1,104
  • 3,697
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

فراخوان همایش خانواده، جوان و زندگی سالم اعلام شد


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: با هدف تبیین رابطه سبک زندگی در کاهش یا افزایش گرایش به مواد مخدر، همایش زندگی سالم بدون اعتیاد در شهرستان مهدیشهر برگزار می شود.

‘محمدعلی یوسفیان’ روز چهارشنبه افزود: در نظام فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، خانواده به عنوان کانون جامعه سالم و جوانان به عنوان سرمایه اصلی کشور ارکان تحقق سبک زندگی اسلامی هستند و بر این اساس در نظر است با همکاری نهادهای فرهنگی و اجرایی استان سمنان همایش (خانواده، جوان و زندگی سالم) برگزار شود.

وی از استادان، صاحبنظران و محققان حوزه و دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان دعوت کرد مقالات علمی و پژوهشی و نتایج تجربیات عملی و علمی خود را به دبیرخانه همایش به نشانی استان سمنان، شهرستان مهدیشهر – بلوار کارگر- اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر ارسال کنند.

وی اظهار داشت: محورها و عناوینی که در این همایش بررسی می شود شامل نقش و تاثیر سبک زندگی سالم در پیشگیری از اعتیاد، راهکارهای فرهنگی پیشگیرانه در سبک زندگی موجود، نقش آموزش و تحصیلات در پیشگیری از مصرف مواد مخدر، نقش باورها، سنت ها و فرهنگ فولکلور در پیشگیری یا گسترش مواد مخدر، اشکال اعتیاد در جامعه امروز با توجه به مواد صنعتی جدید، نقش دین و فرهنگ در پیشگیری از مصرف مواد مخدر، بررسی راهکارهای فرهنگی و هنری در پیشگیری از اعتیاد، راه های آگاه سازی جوانان و جامعه در پیشگیری از اعتیاد، تاثیر رسانه های جمعی در گرایش یا گرایش نداشتن به اعتیاد، بن مایه های فرهنگ زندگی (خردورزی، اخلاق و حقوق و رابطه آن در پیشگیری از اعتیاد)، نقش اماکن تفریحی سالم و خدمات اجتماعی در پیشگیری از اعتیاد و نقش آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی کشور در پیشگیری از اعتیاد است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: مقالات ارسالی به همایش، باید دارای محتوای پژوهشی در چارچوب مبانی نظری، الگوها و تجربیات عملی، فنون و مهارت های تخصصی متناسب با محورهای همایش باشد و چکیده مقاله ارسالی نیز حداکثر سه هزار کلمه در محیط نرم افزار Worb از طریق رایانامه (پست الکترونیک) یا از طریق CD ارسال شود.

وی افزود: عنوان مقاله ارسالی باید مرتبط با محورهای همایش باشد ضمن اینکه ارسال مشخصات نویسنده مقاله (نام و نام خانوادگی، سطح تحصیلات، شغل، شماره تلفن همراه و محل کار یا منزل و نشانی) ضروری است.

یوسفیان تاکید کرد: آخرین فرصت ارسال چکیده مقالات پنجشنبه بیست و سوم خرداد امسال، ارسال اصل مقالات پنج شنبه سی ام خرداد و زمان برگزاری همایش نیز پنجشنبه سیزدهم تیر امسال است.

وی با بیان اینکه مقاله باید در برگیرنده راهکارهای اجرایی و دارای پیشنهادات کاربردی باشد و در همایش دیگر ارائه نشده باشد، اظهار داشت: به همه ارائه دهندگان مقالات به همایش لوح یادمان اهداء می شود و به برگزیدگان همایش که بهترین مقالات را ارائه نمایند علاوه بر لوح سپاس و دیپلم افتخار جوایز نقدی بر اساس نظر کمیته داوران اعطاء می شود.

یوسفیان افزود: علاقمندان به مشارکت در برگزاری این همایش می توانند به وبلاگ همایش به نشانی hamayeshe.arshblog.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

این مطالب را هم بخوانید ...